Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktorzy, których prawie widzieliśmy w filmach z Parku Jurajskiego

Sean Connery był jedną z najbardziej znanych gwiazd filmowych na świecie. Był pierwszym Jamesem Bondem i siedem razy grał tę kultową postać, ale Connery nie był synonimem 007. Szkocki aktor zagrał w prawie 100 filmach, od łamigłówek takich jak „Morderstwo w Orient Expressie” po dramaty wojskowe, takie jak „Polowanie”. dla Czerwonego Października” do średniowiecznych fantazji, takich jak „Sword of the Valiant”.

Krótko przed rozpoczęciem przedprodukcji „Park Jurajski” Spielberg pracował z Seanem Connery przy filmie Indiana Jones i ostatnia krucjata z 1989 roku, w którym aktor wcielił się w postać ojca Indy, Henry’ego. Ta rola – wielkiego, wykształconego mężczyzny, który ma obsesję na punkcie wielkości – nie różniła się aż tak bardzo od roli Johna Hammonda, zagorzałego wizjonera stojącego za Dinosaur Theme Park. Biorąc pod uwagę ich przeszłe stosunki zawodowe i ogromną sławę Connery’ego, ma to sens, według Wiadomości YahooSpielberg po raz pierwszy zwrócił się do niego, aby zagrać wadliwego właściciela Jurassic Park.

Nie jest jasne, dlaczego Connery nie zagrał w filmie roli Johna Hammonda, chociaż mogło to mieć coś wspólnego z planowaniem sporów dotyczących jego innych filmów, „Medicine Man” i „Rising Sun”. Rola przypadła Richardowi Attenborough, uznanemu aktorowi teatralnemu i filmowemu, a także reżyserowi i producentowi (oraz bratu słynnego dokumentalisty przyrodniczego i gawędziarza Davida Attenborough), który nie pojawił się na ekranie od ponad dekady, zanim zagrał w Jurassic Park.

READ  Ukraina: Obawy rosną, gdy czarni donoszą o rasizmie, uciekając ze strefy wojennej