Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktorka Ola Dąbrowska w „Liście Schindlera” pomaga ukraińskim cywilom uciec przed wojną

Aktorka Ola Dąbrowska w „Liście Schindlera” pomaga ukraińskim cywilom uciec przed wojną

Niedawno w wiadomościach pojawiła się była aktorka Oliya Dąbrowska, która miała trzy lata, gdy widziano ją w nagrodzonym Oscarem filmie Stevena Spielberga Lista Schindlera. Dąbrowska pomaga cywilom na Ukrainie próbującym uciec przed wojną.

Według Deadline była aktorka, która ma 32 lata, mieszka w Polsce. 9 marca aktorka podzieliła się hołdem dla swojej kultowej sceny z filmu Lista Schindlera, w której nosiła płaszcz. Kolor został zmieniony z czerwonego na niebieski, aby reprezentować niebiesko-żółtą flagę Ukrainy. Publikując to w swoim liście, napisała: „Zawsze była symbolem nadziei. Niech znów będzie (sic)”.


Poinformowano również, że Dąbrowska udała się na granicę polsko-ukraińską, aby tam wspierać uchodźców. Opublikowała również w mediach społecznościowych prosząc o pomoc, aby im pomóc.

„Zła i pilna wiadomość – Rosja zbombardowała dziś Jaworiewa. Opowiem Wam historię… To ja, przy granicy polsko-ukraińskiej Korczowa – kilka dni temu, może 3? Byłem tam z dzielną mamą, to miejsce za mną tyłem jest punkt przyjmowania.Tam znaleźliśmy ukraińską rodzinę (matka z dwójką dzieci), która potrzebowała transportu do bardzo odległego miasta – w pobliżu niemieckiej granicy. „Funny” fakt: Korczowa jest najbliższym przejściem granicznym do Jaworowa (Jaworów).Dzisiaj Rosja zbombardowała Jaworów. Tylko 20 km od Polski. W pobliżu Bardzo! Boję się, ale jeszcze bardziej popycha mnie do pomocy uchodźcom. A co z tą rodziną? No cóż, zwykle przewozimy uchodźców po naszej okolicy, ale tym razem nie mogliśmy” po prostu powiedzieć „nie”. Rozpaczliwie chcieli dotrzeć do swojej siostry. Te dzieci… O mój Boże, ledwo mogę powstrzymać łzy”.


Dodała: „Nie mogę powiedzieć wszystkiego, co tam widziałam, bo nie mam w głowie surowych słów… Nikt, kto nigdy wcześniej tego nie widział, nie wyobraża sobie tego koszmaru w oczach tych ludzi. To jest powód, dla którego proszę Cię o pomoc”. Wszelka pomoc, jaką możesz udzielić, ale powiem szczerze (jeśli jestem niegrzeczny, przepraszam) – najważniejsza pomoc to pieniądze. zapłać za paliwo, żywność, domy dla uchodźców, kosmetyki, rzeczy dla dzieci itp. Właśnie rozpoczęłam współpracę z polską fundacją i za kilka dni powiem Ci wszystko, co musisz wiedzieć, jak legalnie wesprzeć mnie i moją grupę. Stany Zjednoczone lub inne kraje. Czy jesteś ze mną? (sic).”

READ  Uzyskanie przejęcia STS Holdings na potrzeby ekspansji w Polsce