Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Akcje polskiego CD Projektu spadają wraz z aktualizacją strategiczną

Akcje polskiego CD Projektu spadają wraz z aktualizacją strategiczną

GDAŃSK: płyta CD polskiego producenta gier wideo Akcje Projektu spadły w środę o prawie 15 procent do najniższego poziomu od dwóch lat. Strategiczna aktualizacja mająca na celu odbudowanie zaufania inwestorów po błędnej premierze gry w zeszłym roku.

Analitycy stwierdzili, że aktualizacja dostarczyła pewnych szczegółów na temat planów po 2021 r., A niektórzy byli rozczarowani zmianami w proponowanej wersji dla wielu graczy jego flagowej gry Cyberbank 2077.

Akcje CD Projektu, które ucierpiały w wyniku uruchomienia Cyberbanku 2077 w zeszłym roku, spadły o 14,7 procent do 185,8 slotów o godzinie 1220 GMT. Wartość rynkowa firmy spadła o ponad połowę od grudnia i wynosi obecnie około 20 miliardów dolarów (5 miliardów dolarów).

PŁYTA CD. Projekt planuje przenieść swoje studio we wtorek we wtorek i zmienić sposób, w jaki produkuje nowe produkty, aby równolegle rozpocząć tworzenie większej liczby gier budżetowych od 2022 roku, jednocześnie przyglądając się celom fuzji i przejęć.

Będzie stopniowo integrować komponenty online, w tym opcje dla wielu graczy, ze swoimi grami dla jednego gracza.

„To przynosi bardzo niskie zwroty w 2023 r. I nie jest pewne, kiedy kolejny zwrot wzrośnie” – napisali analitycy Barclays w nocie, utrzymując „niewielką” ocenę akcji.

Po aktualizacji Credit Suisse obniżył ocenę sprzedaży cyberbanków o 30 procent do 13,7 miliona jednostek do 2020 roku io 46 procent do 8,6 miliona do 2021 roku, obniżając jednocześnie ocenę akcji z „neutralnej” do „niskiej wydajności”.

Cyberpunk 2077 z hollywoodzką gwiazdą Keanu Reevesem był najbardziej oczekiwaną grą z pierwszego projektu CD z 2015 roku „Wiedźmin: Dziki Gon”, ale po wydaniu pełnym błędów nie spełniło oczekiwań sprzedażowych, skłoniło Sony Corp do wycofania gry. na swoim miejscu. Sklep.

Niektórzy analitycy byli rozczarowani decyzją firmy, aby nie oferować terminów dla głównych gier po tym roku. Jednak Jefferies powiedział, że analitycy nie wierzą, że sygnalizuje to opóźnienia.

„Uważamy, że ukradkowe podejście chroni pracowników i oznacza niższy poziom świadomości” – napisali.

(1 USD = 3,9693 złoty)

(Relacja Anny Brusnicy. Opracowali Agnieszka Bardesco i Mark Potter)

READ  Łódź Airport Central Poland: Wielkie Otwarcie W22 | Polska Centralna Łódź Lotnisko