Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Akcje polskiego CD Projektu spadają wraz z aktualizacją strategiczną

GDAŃSK (Reuters) – płyta CD polskiego producenta gier wideo Akcje Project spadły o prawie 15% do najniższego od dwóch lat poziomu w środę po strategicznej rewizji mającej na celu odbudowę zaufania inwestorów po błędnym rozpoczęciu gry w zeszłym roku.

Zdjęcie pliku: Pudełka z grą CD Project Cyberbunk 2077 na wystawie w Warszawie 14 grudnia 2020 r. REUTERS / Kacper Pempel / Zdjęcie pliku

Analitycy stwierdzili, że aktualizacja dostarczyła pewnych szczegółów na temat planów po 2021 r., A niektórzy byli rozczarowani zmianami w proponowanej wersji dla wielu graczy jego flagowej gry Cyberbank 2077.

Udziały CD Projektu, w które w zeszłym roku uderzył Cyberbunk 2077, spadły o 14,7% do 185,8 slotów o godzinie 1220 GMT. Wartość rynkowa firmy spadła o ponad połowę od grudnia i wynosi obecnie około 20 miliardów dolarów (5 miliardów dolarów).

PŁYTA CD. Projekt planuje przekształcić swoje studio we wtorek pod koniec wtorku i zmienić sposób, w jaki produkuje nowe produkty, aby równolegle rozpocząć tworzenie większej liczby gier budżetowych od 2022 roku, jednocześnie przyglądając się celom fuzji i przejęć.

Będzie stopniowo integrować komponenty online, w tym opcje dla wielu graczy, z grami dla jednego gracza.

„To przynosi bardzo niskie zwroty w 2023 r. I nie jest pewne, kiedy kolejny zwrot wzrośnie” – napisali analitycy Barclays w nocie, utrzymując „niewielką” ocenę akcji.

Po aktualizacji Credit Suisse obniżył ocenę sprzedaży cyberbanków z 30% do 13,7 mln jednostek do 2020 r., Z 46% do 8,6 mln do 2021 r., Jednocześnie obniżając ocenę akcji z „neutralnej” do „niskiej wydajności”.

Cyberbunk 2077 z hollywoodzką gwiazdą Keanu Reevesem był najbardziej oczekiwaną grą z pierwszego projektu CD z 2015 roku, Wiedźmin: Dziki Gon, ale jego sprzedaż nie spełniła oczekiwań po błędnym wydaniu, co skłoniło Sony Corp do wycofania gry ze swojego miejsca. .

READ  Wielka Brytania, Polska i Irlandia są w czołówce europejskiego odbicia okupacji hoteli

Niektórzy analitycy byli rozczarowani decyzją firmy, aby nie oferować terminów dla głównych gier po tym roku. Jednak Jefferies powiedział, że analitycy nie wierzą, że sygnalizuje to opóźnienia.

„Uważamy, że ukradkowe podejście chroni pracowników i oznacza niższy poziom świadomości” – napisali.

(1 USD = 3,9693 Slodis)

Oświadczenie Anny Brusnica. Montaż: Agnieszka Bardesco i Mark Potter