Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ajin reprezentuje całe miasto.  Jeśli drużyna przegra, jest dużo bólu”.

Ajin reprezentuje całe miasto. Jeśli drużyna przegra, jest dużo bólu”.

Kiedy Brian FITZPATRICK przybył do Agen w zeszłym roku, zła passa francuskiego Pro D2 wynosiła 27 meczów.

Tak więc wszelkie wyzwania, jakie irlandzki analityk zmierzył się z barierą językową i zaimponowaniem nowym trenerom i zawodnikom, były tym trudniejsze, gdy został mianowany w lipcu 2021 roku.

Jak się okazało, nieszczęsna passa Agen przedłużyła się do 34 kolejnych porażek. W końcu zakończył zwycięstwem 25-21 nad Aurillac, pełne 608 dni od ostatniej wygranej.

„Czasami było naprawdę źle”, mówi Fitzpatrick, który teraz wrócił do Irlandii i prowadzi własną firmę. Analiza matematyczna BF.

„Było to tylko mentalne zamieszanie. Byli przyzwyczajeni do przegrywania, a tego lata było około 20 nowych transferów, więc miałeś problem ze spójnością. „

Przeprowadzka do Francji nie była dla Fitzpatricka trudną decyzją. Regis Son, były trener Bandon RFC i Bandon Grammer Scholl, był głównym trenerem, a celem Agen było wbicie się do czołowej czternastki po przyziemieniu.

Bernard Jackman i Diwald Sencal, pracujący obecnie z Connachtem, złożyli zeznania dla Fitzpatricka i wznowili działalność w południowej Francji.

„To była teraz łatwa sprzedaż dla mojej żony”, mówi Fitzpatrick z uśmiechem. „Po Covidie też było trochę swędzące stopy. Wszedłem i byłem jedyną nie-Francuzem w kadrze. Minęło 10 lat, odkąd nauczyłem się francuskiego w szkole, ale włożyłem dużo wysiłku w – prywatne lekcje, lekcje klubowe Życie we Francji było niewiarygodne. Realnie, dom, który mieliśmy, życie, w którym żyliśmy”.

Aspekt rugby był bardziej skomplikowany, nawet jeśli wyniki się poprawiły. Sonnes został zawieszony przez klub w październiku, a Agen w końcu przełamał złą passę tydzień później.

„To była ogromna ulga” – wspomina Fitzpatrick, który obecnie trenuje drużynę Belvedere College Junior. „Agen reprezentuje całe miasto. To nie tak, że Leinster przegrał, a ludzie radzą sobie z różnymi rzeczami. Jest w tym dużo bólu. „

Dwóch asystentów Sonnesa przejęło tymczasowe stanowisko na dwa miesiące przed mianowaniem Bernarda Guetty, byłego obrońcy w Perpignan, na nowego głównego trenera w styczniu tego roku.

Wszystkie kotlety i zmiany były dalekie od ideału dla Fitzpatricka, który starał się ustabilizować i wywrzeć wpływ poprzez swoją analizę.

Fitzpatrick współpracuje z jednym z graczy Agen.

Zrobił co w jego mocy, aby dodać wartość w obszarach gry, które dogłębnie badał. Na przykład Agen naciskał na próby więcej niż wykopywanie trzech punktów z tee przy rzutach karnych. Jego badanie danych sugeruje, że ambitne podejście przyniosło więcej korzyści. Brak francuskiego nie pomógł mu przekonać trenerów.

READ  Borsuki pojawiają się w światach w Pradze

Tu es pas un entraîneurŁamanie przyszło, kiedy zażądał, by jego kopniak się dotknął. Nie jesteś trenerem.

Agen zdołał zakończyć sezon z dziesięcioma zwycięstwami i zachował bezpieczeństwo w Pro D2, ale Fitzpatrick opuścił klub w czerwcu po tym, jak nauczył się więcej z zmagań niż dobrych.

„Na pewno wrócę ponownie, ale prawdopodobnie będę bardziej szczegółowy z klubem i moją ligą” – mówi. „Pracowałem teraz w Anglii, Francji i Irlandii i widziałem mocne i słabe strony wszystkich trzech. Wspaniale jest mieć taką perspektywę. „

Pochodzący z Dublina Fitzpatrick żyje i oddycha rugby tak długo, jak tylko może. Super Rugby w sobotę o 6:30, gra dla Suttonians i Belvedere College, a odznaki trenerskie zaczyna w wieku 17 lat. Ma obsesję na punkcie rugby od pierwszego dnia.

Mówi, że nie był najlepszym graczem, gdy był nastolatkiem, ale uwielbiał planować ruchy wstecz dla swoich drużyn, a także robić dokładne notatki o swoich kopnięciach i ćwiczeniach.

„Wiedziałem, że jestem frajerem, ale nie wiedziałem, że jestem analitykiem” – mówi ze śmiechem.

Studiował nauki o sporcie na Uniwersytecie Wrexham w Walii, co doprowadziło do rozprawy doktorskiej w walijskim związku rugby na temat fizjologicznych wymagań graczy rugby. Po powrocie do ojczyzny w Irlandii pracował z Dublin GAA u boku Emmetta Farrella, analityka Leinster.

W 2015 roku Fitzpatrick dostał pracę jako analityk w London Irish Academy, co oznacza, że ​​pracował z wysoko ocenianym Nickiem Kennedym, który jest teraz menedżerem ds. rekrutacji w Saracens. W tym czasie wygnańcy mieli talenty takie jak Joe Cokanasiga, Ollie Hassell-Collins i Ben Loader.

Fitzpatrick był częścią grupy, która wygrała pierwsze Mistrzostwa Akademii U18, a jego rola ewoluowała, obejmując coaching i zarządzanie, a także w drugim roku. Doświadczenie było cenne.

„Nauczyłem się wykorzystywać analizę do rozwoju zawodników, a nie tylko analizę zawodników” – wyjaśnia.

„Z tymi graczami poniżej 18 roku życia próbujesz tworzyć treści, które im się podobają. Zamiast po prostu składać taktyczny klip lub kawałek, czy możesz uczynić to bardziej interaktywnym za pomocą muzyki, ruchów, kolorów lub czegoś innego?

Zdjęcie WhatsApp 09-30-2022 o 6.44.27 rano

Londyńscy Irlandczycy świętują swój sukces w Akademii U18.

Następnie próbujesz nawiązać z nimi relację i sprawić, by cieszyli się tym, co robisz, a nie tylko postrzegali to jako miarę dla nich. Jeśli szukasz płatnego wpisu, jest to okazja do poprawy, a nie tylko „ta stodoła była brudna”. „

READ  Puchar Świata w skokach narciarskich | Sporty narodowe

Oprócz swojej roli w London Irish Fitzpatrick pracował jako analityk wydajności dla IRFU Exiles, co oznacza podróże po Wielkiej Brytanii, aby pomóc kwalifikującym się młodym graczom z Irlandii.

W pracowitym okresie swojego życia uruchomił także BF Sports Analysis, który obecnie współpracuje z kilkoma klubami ligi irlandzkiej, a także klientami w Wielkiej Brytanii, USA i Australii.

Fitzpatrick był związany z reprezentacją Polski w pierwszych dniach dla firmy, podróżując na obozy treningowe i mecze.

Ten okres przywołał wspomnienia z dzieciństwa, ponieważ praca jego ojca oznaczała, że ​​rodzina Fitzpatricków mieszkała w Polsce przez trzy lata, aż Brian skończył sześć lat. Po powrocie do Polski skończył jako trener obrony, dodając do swojej pracy analitycznej, ale to nie trwało długo.

„To było mentalne” – mówi Fitzpatrick. „Uwielbiałem to. Gracze chcieli biegać przez ceglane ściany swojego kraju. Skończyło się, ponieważ wciąż płaciłem za swoje przejażdżki. „

W ostatnich latach, pomimo pandemii, analiza BF w sporcie rozwijała się powoli. Fitzpatrick zrobił wszystko, co w jego mocy, aby przejść przez ten okres, prowadząc kilka szczegółowych webinarów, w tym dobrze przyjęte głębokie nurkowanie na linii z Senekalem.

Fitzpatrick zatrudnił dwóch pracowników – Connora Malone’a i byłego reprezentanta Finlandii Anthony’ego Martineza – i teraz wykonuje świetną robotę wykorzystując dane w rugby.

czym oni są
Bardzo lubię?

Rzadkie wglądy w największe nazwiska sportowe od pisarzy, których znają najlepiej. Słuchać za liniami Notacja dźwiękowa.

Zostań członkiem

Jego badania nad podejmowaniem przez zespół decyzji dotyczących rzutów karnych – niezależnie od tego, czy chodzi o kopanie punktów, czy pogoń za podwyższeniem – są intrygujące. Krótko mówiąc, liczby sugerują, że w tym roku Irlandia zdecydowanie powinna znajdować się w rogu Paryża w Sześciu Narodów.

Wszystko wynika z XP [expected points] Model, który BF Sports zbudował w ciągu ostatnich czterech lat, wykorzystując dane z tysięcy meczów na wszystkich poziomach sportu, od starszych testów po grę amatorską.

Dane xP są podobne do xG [expected goals] w piłce nożnej, xP w koszykówce lub „zarobione kopnięcia” w golfie.

Zasadniczo formularz xP stworzony przez Fitzpatricka Rugby mówi Ci, ile punktów powinieneś się spodziewać z danego posiadania piłki na danym obszarze kortu.

Obraz WhatsApp 09-30-20 2022 o 6.44.27 (2)

Fitzpatrick z innym Irlandczykiem Davem Ryanem na Again.

READ  Iga Świek została wybrana Sportowcem Roku 2022 w Polsce

Na przykład, ile punktów Twój zespół średnio spodziewa się zdobyć z linii oddalonej o 10 metrów po prawej stronie. Zestaw danych zawiera tysiące rzeczywistych diagramów w tej konkretnej lokalizacji.

Model xP obejmuje 30 obszarów boiska i zawiera informacje o średniej liczbie drużyn z rzutów karnych wygrywających na tych pozycjach, ile razy przeciwnik otrzymuje żółtą kartkę, gdy drużyna atakuje stamtąd i nie tylko. Fitzpatrick stara się ciąć pakiety informacji na łatwe do przyswojenia liczby dla swoich klientów.

Wkrótce prześle artykuł do publikacji i wierzy, że model xP może mieć ogromny wpływ na większą liczbę drużyn w rugby.

„Dla mnie XP rozwiązuje trzy problemy”, mówi Fitzpatrick. „Po pierwsze, masz decyzje taktyczne i ulepszenia. Drugi kawałek pomiaru i oceny, gdzie jest zespół w porównaniu do średniej i jak to rozwiązujemy?

Trzecia część to rekrutacja. Powiedz, jak zwiększyć nasze xP w czcionce? Więc jeśli nasza drużyna jest słaba w serii, śmiało spójrz na drużyny, które mają dobre punkty doświadczenia z serii i wybierz gracza, który ją spowodował. Zamiast twojego pierwszego pytania „Na jakiej pozycji on gra?” Pytanie brzmi: „Jaki problem to rozwiązuje?” Następnie wyszukaj program uruchamiający.

„Opublikujemy gazetę, a wtedy ludzie, którzy są mądrzejsi ode mnie, powiedzą mi, o co w tym gównie, a potem możemy to poprawić. Ale robimy to od czterech lat, więc to się skończyło dobrze i kompleksowo.”

Obecni klienci BF Sports mają dostęp do modelu xP, jednocześnie dążąc do pomocy zespołom w inny sposób, dostarczając analizy wideo i podsumowujące dane dotyczące ich gier.

Fitzpatrick podaje przykład jednego klubu, który zyskał dużą frekwencję zawodników. Zapytał ich, czy mają jakieś plany, jak wykorzystać posiadanie przekształceń klasowych. Klub następnie rozwinął gry w tych scenariuszach i zaczął zdobywać punkty lub osiągać znaczące korzyści z tych transformacji.

„Dla mnie starasz się umieścić wszystko na tablicy wyników” – mówi. „Wiem, że nie można dokładnie określić wpływu, jaki mamy, ale wiem, że wszystkie zespoły, z którymi pracowaliśmy, poprawiły się w drugiej połowie ubiegłego sezonu, niezależnie od tego, czy był to Agen, Terenure czy Wanderers.

„Wiemy, że wpływ ma miejsce, gdy możemy mierzyć, zadawać właściwe pytania i skłaniać ich do wprowadzania innowacji we właściwych obszarach”.