Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Airbus planuje nowe inwestycje w Polsce – First News

Airbus planuje nowe inwestycje w Polsce – First News

Mauricio Duenas Castaneda/PAB/EPA

Airbus Helicopters planuje otworzyć centrum testowe w centralnej Polsce i opracować własny projekt śmigłowca – poinformował wiceprezes firmy.

„Polska wkrótce będzie miała dwa obiekty Airbus Helicopters. Oprócz biura projektowego w Łodzi, w Stryku budowane jest centrum testowe podzespołów silników” – powiedział Tomasz Kryczyński, wiceprezes ds. innowacji, badań i rozwoju w firmie Airbus Helicopters. We wtorek.

„Chcemy opracować własny projekt bezzałogowego śmigłowca. Ważne jest, aby biuro LDS opracowało własne projekty, a następnie je przetestowało, nie kopiując już istniejących” – dodał.

Biuro inżynierskie Airbus Helicopters w Lads zajmuje się projektowaniem szybkich śmigłowców hybrydowych, które łączą w sobie cechy tradycyjnych śmigłowców i samolotów. Rozwój bezemisyjnych wiropłatów i układów napędowych. Polskie biuro przyczyniło się również do zaprojektowania nowego średniego śmigłowca H160.

Airbus Helicopters jest częścią Grupy Airbus, dostawcy samolotów, śmigłowców cywilnych i wojskowych, satelitów oraz usług związanych z lotnictwem. Grupa Airbus jest obecna w Polsce od 2001 roku, kiedy to Airbus Defence and Space przejął fabrykę samolotów PZL Warszawa-Okęcie.

Firma zatrudnia w Polsce blisko 1000 osób w zakładach w Warszawie (PZL Okęcie), Mielcu (centrum szkoleniowe) i Łodzi (Biuro Projektowe Airbus Helicopters) oraz współpracuje z 30 krajowymi dostawcami.

Działalność Airbusa w Polsce obejmuje płatowce dla samolotów C295 i A330 oraz instalacje elektryczne dla C295, A320 i A330.

READ  Polska zdenerwowana Słowacją, awans do dużej sceny - LEN