Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

AI Art nie zastąpi artysty – słonecznika

Ostatnio pojawiło się wiele witryn i aplikacji oferujących inny rodzaj rozrywki: tworzenie pierwszorzędnych obrazów w skali Salvadora Dali i Vincenta Van Gogha za pomocą kilku kliknięć myszką i kilku kliknięć na klawiaturze.

Jeśli wyszukujesz w Google Images „sztukę generowaną przez sztuczną inteligencję”, znajdziesz wiele takich obrazów w różnych stylach i wizualizacjach; Znajdziesz nawet linki do dowolnego generatora AI. Podczas gdy wiele dzieł stworzonych przez sztuczną inteligencję jest niesamowicie imponujących, uważam, że są tanim dodatkiem do przemysłu sztuk pięknych.

AI Art to alternatywa dla pracy stworzonej przez człowieka, służąca do zaoszczędzenia czasu i wysiłku w tworzeniu genialnych dzieł sztuki; A sztuka może być czymś, o czym osoba stojąca przed generatorem na początku nie pomyślała.

Sztuka stworzona przez człowieka wymaga znacznie więcej czasu i wysiłku, aby idealnie wypolerować warstwy i wyrazić zintegrowane style publiczności; Prezentacja talentu artysty.

Wyobraź sobie dwa obrazy: jeden wykonany przez utalentowanego artystę, a drugi przetworzony przez generator AI. Który zrobi na Tobie największe wrażenie? Dla mnie dziesięć razy na dziesięć (chyba, że ​​artysta jest po prostu złym artystą) to dzieło, które człowiek tak ciężko uczynił.

Sztuka AI jest świetna do oglądania i tworzenia: możesz to zrobić sam, jeśli chcesz, ale tylko dla siebie, swoich przyjaciół i rodziny – to jedyni profesjonaliści, których widzę.

Kolejną wadą sztuki AI jest to, że wkrótce może zastąpić ludzi w przemyśle rozrywkowym. Ponieważ dyrektorzy i menedżerowie korporacji chcą tworzyć grafiki do plakatów filmowych, okładek książek, gier planszowych, okładek gier karcianych itp., jednocześnie oszczędzając jak najwięcej pieniędzy, mogą zwrócić się do swoich zespołów technologicznych, aby stworzyć obraz lub rysunek wygenerowany przez sztuczną inteligencję. ich poparcie.

Może to kosztować artystów ich pracę. Nie tylko to, ale także spadek wartości oferowanego produktu: sztuka została wykonana na maszynie, do której każdy – teraz wywodzący się z nieutalentowanych ludzi – może uzyskać dostęp i stworzyć coś pięknego dla oka.

READ  Teatr wojny - Times

Są tacy, którzy uważają, że ta technologia może mieć poważne reperkusje, ponieważ całkowicie zastępuje malarstwo i grafikę. Nie sądzę. To, czego te generatory i algorytmy nie mogą się pozbyć, to kilkugodzinna ciężka praca artysty, aby stworzyć coś niesamowitego.