Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Afrykańska wycieczka księcia Harry’ego! Książę pozuje do zdjęcia z prezydentem Rwandy podczas niespodziewanej wizyty

Książę Sussex kontynuował swoją niespodziewaną solową trasę po Afryce, odwiedzając Rwandę, aby spotkać się z głową państwa.

Książę Harry, lat 37, który obecnie mieszka w swojej wartej 14 milionów dolarów rezydencji w Kalifornii po zrezygnowaniu z królewskiej roli, odbył w zeszłym tygodniu samotną podróż na lazurowe wybrzeże Oceanu Indyjskiego w Mozambiku.

Rzecznik księcia powiedział, że książę odbył 20-tysięczną podróż z Kalifornii, aby gościć grupę amerykańskich urzędników, ekologów i filantropów podczas wycieczki po dziewiczym archipelagu Bazaruto w roli szefa afrykańskich parków.

Jednak teraz okazało się, że ojciec dwójki dzieci również odwiedził Rwandę podczas swojej podróży do Afryki.

Główny urzędnik Świergot Na koncie zamieszczono: „Prezydent Kagame przyjął księcia Harry’ego, księcia Sussex, który odwiedził Rwandę w ramach swojej pracy jako szef afrykańskich parków.

„Rząd Rwandy ma umowy z parkami afrykańskimi w zakresie zarządzania parkami narodowymi Akagera i Nyungwe”.

Później udał się do Miejsca Pamięci Ludobójstwa w Kigali, gdzie organizacja udostępniła szereg zdjęć rodziny królewskiej w Świergot Napisał, że „oddał wyrazy szacunku ofiarom ludobójstwa na Tutsi”.

I okazało się, że książę nie pojechał w podróż ze swoją 41-letnią żoną Meghan Markle ani jego dziećmi, trzyletnim Archiem, ani jednoroczną Lilipet.

Książę Sussex kontynuuje swoją niespodziewaną solową trasę po Afryce, odwiedzając Rwandę, aby spotkać się z głową państwa

Książę Sussex kontynuuje swoją niespodziewaną solową trasę po Afryce, odwiedzając Rwandę, aby spotkać się z głową państwa

Wiadomość o niespodziewanej wizycie księcia pojawiła się po raz pierwszy po tym, jak został sfotografowany w luksusowym Vilanculos Beach Lodge za 270 dolarów na skraju Parku Narodowego Archipelagu Bazaruto zarządzanego przez parki afrykańskie w zeszłym tygodniu.

Źródło powiedziało MailOnline, że Harry przyleciał na Heathrow w zeszłą niedzielę, gdzie odbył lot z przesiadką do Johannesburga.

Harry i jego była dziewczyna Chelsea regularnie odwiedzali Wyspę Bazaruto, największą z sześciu wysp archipelagu, gdzie w pełni wykorzystywali puste, piaszczyste plaże i nurkowali z rurką w rafach koralowych zamieszkałych przez tysiące gatunków morskich organizmów.

Bazaruto odizolował również i strzegł jednej z ostatnich na świecie grup diugonów, znanych również jako diugonie, gigantycznych podwodnych zwierząt pasących się na skraju wyginięcia.

Książę Sussex, lat 37, złożył niespodziankę trzydniową samotną wizytę w Mozambiku w zeszłym tygodniu (na zdjęciu podczas podróży)

Książę Sussex, lat 37, złożył niespodziankę trzydniową samotną wizytę w Mozambiku w zeszłym tygodniu (na zdjęciu podczas podróży)

Blond piękność spotykała się z księciem Harrym przez siedem lat do 2010 roku i od tego czasu nie była w centrum uwagi.

Yassin Amoji, prezes Stowarzyszenia Turystycznego Villaculos, spotkał Harry’ego przy śniadaniu w jego nadmorskim kurorcie, zanim książę wyruszył łodzią z lokalnego portu, aby sprawdzić działalność afrykańskich parków, które zarządzają archipelagiem Bazaruto.

READ  Indyjska katastrofa kolejowa: „Nie znaleziono więcej ciał” po wypadku kolejowym w Odisha, który pochłonął setki istnień ludzkich

Był bardzo prosty, bezpretensjonalny i uprzejmy, nawet gdy goście w hotelu przychodzili robić zdjęcia.

Widziałem księcia Harry’ego przyjeżdżającego do tej okolicy, odkąd miał dwadzieścia kilka lat i cieszył się wakacjami w Bazaruto. Wiem, że wróci i mam nadzieję, że następnym razem przyprowadzi rodzinę” – powiedział Amoji MailOnline.

Wyjaśniłem mu, jak trudne są sprawy w branży turystycznej z powodu koronawirusa, a on był bardzo życzliwy i życzył nam wszystkiego najlepszego.

Harry i jego była żona Chelsea regularnie odwiedzają obszar, w którym mogą jak najlepiej wykorzystać białe piaszczyste plaże?

Harry i jego była żona Chelsea regularnie odwiedzają obszar, w którym mogą jak najlepiej wykorzystać białe piaszczyste plaże?

„Rozejrzyj się po archipelagu, aby zobaczyć pracę, którą wykonują afrykańskie parki i podróżuj łodzią z Vilanculos, ponieważ jest bardzo blisko łodzią i można w ten sposób zobaczyć wiele dzikich zwierząt”.

Harry jest także blisko z byłą pierwszą damą Mozambiku Gracą Machel, która jest również wdową po Nelsonie Mandeli, pierwszym prezydencie RPA po apartheidzie.

Podczas ostatniego przemówienia w ONZ, w dniu Nelsona Mandeli, Harry wyraził swoje głębokie przywiązanie do kontynentu.

Odkąd po raz pierwszy odwiedziłem Afrykę w wieku 13 lat, zawsze znajdowałem na kontynencie nadzieję. Rzeczywiście, przez większość mojego życia to była moja lina ratunkowa… To miejsce, w którym czułem się bliżej matki i szukałem pocieszenia po jej śmierci, i gdzie dowiedziałem się, że znalazłem bratnią duszę mojej żony.

Harry i Meghan rozważali założenie domu w Kapsztadzie, zanim w końcu zdecydowali się przenieść do Kanady, a następnie do Kalifornii. Wielu najbliższych przyjaciół księcia mieszka w sąsiedniej Botswanie.

Meghan, lat 40, i Harry kilka razy podróżowali razem do Afryki, w tym wizytę w Botswanie na początku ich związku latem 2016 roku.

Udało mi się ją przekonać, żeby przyjechała i dołączyła do mnie w Botswanie. Obozowaliśmy ze sobą pod gwiazdami.

– Przyjechała i dołączyła do mnie na pięć dni i to było niesamowite – powiedział Harry po ich zaręczynach. Byliśmy więc naprawdę sami i to było dla mnie bardzo ważne, aby upewnić się, że mamy szansę się poznać.

Wycieczka pary po Afryce w 2019 roku z synem Archiem była ich ostatnią trasą jako członkowie rodziny królewskiej.

Afrykańskie Parki Afrykańskie z siedzibą w RPA zarządzają w imieniu rządów około 20 parkami narodowymi w prawie tuzinie krajów, w tym w Malawi, Zambii, Rwandzie i Czadzie.

Organizacja charytatywna zajmująca się ochroną przyrody jest jednym z niewielu prywatnych sponsorów, których Harry zachował po Megxit w 2020 roku. Został jej prezesem po pracy jako wolontariusz w Malawi, gdzie przewieźli 500 słoni – najbardziej ambitny projekt tego rodzaju.

Jego niespodziewana wizyta nastąpiła po tym, jak okazało się, że Sussexes przybędą do Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu po raz pierwszy od jubileuszu platyny, aby wziąć udział w kilku wydarzeniach charytatywnych, w tym w Wan Young World Summit w Manchesterze 5 września.

Na zamieszczonych w Internecie zdjęciach z wizyty księcia w kraju wyglądał dobrze w szarej koszulce polo, czapce bejsbolowej i granatowych szortach.

W jednym ujęciu opublikowanym przez autora Erica Morier-Genouda on Świergotkról pozuje z innym mężczyzną.

Książę już wcześniej odwiedzał Mozambik – w 2010 r. odbył tajną wizytę w kraju, w którym dołączył do brytyjskiej organizacji charytatywnej The Halo Trust (na zdjęciu w 2010 r.)

Książę już wcześniej odwiedzał Mozambik – w 2010 r. odbył tajną wizytę w kraju, w którym dołączył do brytyjskiej organizacji charytatywnej The Halo Trust (na zdjęciu w 2010 r.)

Książę odwiedził Mozambik już wcześniej – w 2010 roku odbył tajną wizytę w kraju, w którym dołączył do brytyjskiej organizacji charytatywnej Halo Trust.

Organizacja charytatywna usunęła oszałamiające 105 000 min lądowych z północnej części kraju i zabrała 25-letniego Harry’ego, aby zobaczył ich pracę w wiosce w pobliżu tamy Cahora Bassa w Tete w środkowym Mozambiku.

Jego ostatnia wizyta ma miejsce, gdy królewscy eksperci twierdzą, że Harry i Meghan mogą wykorzystać swoją wizytę w Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu jako okazję do zobaczenia królowej, chociaż ich przyjazd zbiega się z pracowitym tygodniem, w którym król spotka się również z nowym premierem.

Następnie udadzą się do Niemiec na imprezę Invictus Games Dusseldorf 2023 One Year to Go, po czym wrócą do Wielkiej Brytanii na WellChild Awards 8 września.

Nie wiadomo, czy dołączy do nich ich trzyletni syn Archie, czy jeden z nich Lillibit.

Według królewskich obserwatorów para prawdopodobnie będzie chciała spędzić czas z królową po „zaledwie 15 minutach” podczas obchodów platynowego jubileuszu tego lata.

Król przebywa obecnie w Balmoral, ale 6 września przybędzie do Londynu, aby spotkać się z Liz Truss lub Rishi Sunakiem, gdy zostaną mianowani premierem.

Wcześniej w tym miesiącu zaprosiła Harry’ego i Meghan, aby dołączyli do niej w jej odosobnieniu w Highlands, donosi The Sun.

READ  Fox News rozstrzyga ostatni proces: Network unika bolesnego procesu wyborczego w 2020 roku dzięki umowie o wartości 787 milionów dolarów

Królewski ekspert Richard Fitzwilliams zasugerował na początku tego tygodnia, że ​​spotkanie z królem może odbyć się w Londynie lub Windsor.

Jego niespodziewana wizyta następuje kilka dni po jego pojawieniu się, Sussex przyjedzie do Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu po raz pierwszy od jubileuszu platyny, aby wziąć udział w kilku wydarzeniach charytatywnych, w tym w One Young World Summit w Manchesterze 5 września.

Jego niespodziewana wizyta następuje kilka dni po jego pojawieniu się, Sussex przyjedzie do Wielkiej Brytanii w przyszłym miesiącu po raz pierwszy od jubileuszu platyny, aby wziąć udział w kilku wydarzeniach charytatywnych, w tym w One Young World Summit w Manchesterze 5 września.

Powiedział MailOnline: „Doniesienia, że ​​królowa zaprosiła Harry’ego i Meghan do Balmoral, nie zostały potwierdzone”, powiedział MailOnline. Jednak sensowne byłoby, gdyby zobaczyli ją tylko wtedy, gdy jest w Windsor i gdy mają siedzibę w Frogmore, ponieważ mogą spędzić z nią tylko trochę czasu podczas Platynowego Jubileuszu.

Jeśli zejdziesz zgodnie z oczekiwaniami, możesz przyjąć nowego premiera w Windsor lub Pałacu Buckingham. Będzie też czas dla niej i Sussexes na omówienie przyszłości, która, miejmy nadzieję, będzie bardziej pozytywna niż niedawna przeszłość.

„Powinni również zdać sobie sprawę, że jakaś forma pojednania w roku platynowego jubileuszu z pewnością byłaby korzystna dla wizerunku, którego pragną jako dobroczyńcy”.

Jednak Phil Dampier zasugerował, że Balmoral może być najbardziej prawdopodobną lokalizacją.

Prawdopodobnie od niej zależałoby, czy pozna królową. Jeśli powiesz im, że chce się z nimi zobaczyć, na pewno pojawią się na czacie” – powiedział MailOnline.

Jestem pewna, że ​​ma nadzieję, że luźna atmosfera będzie bardziej sprzyjała rozmowie o rzeczach i próbie rozwiązania problemów, które wszyscy mają.

Meghan nie spodoba się łowieckie i łowieckie środowisko wyżyn, ale królowa będzie czuła się bardziej komfortowo, spotykając ją tam niż na pospiesznym spotkaniu w Londynie.

Rzecznik rodziny Sussex powiedział: „Książę Harry, Meghan oraz książę i księżna Sussex są zachwyceni wizytą wielu bliskich ich sercom organizacji charytatywnych na początku września”.

Ogłoszenie pojawiło się zaledwie kilka tygodni po tym, jak okazało się, że Harry złożył drugi pozew przeciwko rządowi i Scotland Yardowi w związku z decyzją, aby nie pozwolić mu płacić za ochronę policyjną podczas wizyty w Kalifornii.

Książę Sussex już pozywa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w związku z decyzją z 2020 r. o zlikwidowaniu ochrony finansowanej przez podatników, co, jak mówi, sprawia, że ​​przybycie do Wielkiej Brytanii z żoną Meghan Markle i dwójką dzieci, Archiem i Lillibet, jest niebezpieczne.