Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Afganistan: Ostatni brytyjski żołnierz opuścił Kabul podczas ostatniej wyprawy wojskowej – zakończenie 20-letniej kampanii Wielkiej Brytanii | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Ostatnie pozostałe siły brytyjskie zostały przeniesione z lotniska w Kabulu, kończąc 20-letnią kampanię brytyjską w Afganistanie.

Sekretarz obrony Ben Wallace powiedział, że ostatni samolot RAF odleciał o 21:25.

Dzieje się tak po odlocie ostatniego lotu poświęconego wysiłkom ewakuacyjnym afgański Wczoraj wieczorem – i przed 31 sierpnia wyznaczonym przez Joe Bidena terminem wycofania sił USA.

Aktualizacje na żywo w Afganistanie: brytyjscy żołnierze są wepchnięci do samolotu wojskowego, gdy brytyjski personel opuszcza Kabul

zdjęcie:
Wojska opuściły Afganistan podczas zatłoczonych lotów wojskowych

Operacja Pitting dobiegła końca, a Wielka Brytania ewakuowała 15 000 osób z Przyjęcie W ciągu dwóch tygodni – w tym 5000 obywateli brytyjskich i ponad 8000 Afgańczyków, którzy pracowali w Wielkiej Brytanii i ich rodzin, a także wielu bardzo wrażliwych osób.

Wśród uciekinierów znalazło się blisko 2200 dzieci, które zostały teraz zabrane w bezpieczne miejsce – najmłodsze z nich miało zaledwie jeden dzień.

Była to największa ewakuacja wojskowa Wielkiej Brytanii od czasów II wojny światowej.

Około 10 000 osób zostało sprowadzonych do Wielkiej Brytanii w ramach afgańskiej polityki przesiedleń i pomocy (ARAP), dwukrotnie więcej niż oczekiwano w tym roku.

Ambasada brytyjska i ambasador Wielkiej Brytanii w Afganistanie, Laurie Bristow, zostaną tymczasowo przeniesione do Kataru, aby zdalnie kierować brytyjskim zaangażowaniem dyplomatycznym, bezpieczeństwa i humanitarnym.

Rząd powiedział, że zamierza przywrócić swoją obecność dyplomatyczną w Kabulu „tak szybko, jak pozwoli na to sytuacja bezpieczeństwa i sytuacja polityczna w kraju”.

Premier Boris Johnson powiedział: „Dwadzieścia lat temu, w następstwie ataków z 11 września, pierwszy brytyjski żołnierz, którego zaproponował, postawił stopę na afgańskiej ziemi w celu stworzenia jaśniejszej przyszłości dla kraju i wszystkich jego mieszkańców.

„Wyjazd ostatnich brytyjskich żołnierzy z kraju to moment na refleksję nad tym wszystkim, co poświęciliśmy i co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich dwóch dekad.

READ  COVID-19: Austria nałoży blokadę na wszystkie niezaszczepione osoby od północy | wiadomości ze świata

„Możliwe, że zmienił się charakter naszego zaangażowania w Afganistanie, ale nie zmieniły się nasze cele dla tego kraju. Wykorzystamy teraz wszystkie dostępne nam narzędzia dyplomatyczne i humanitarne, aby zachować zdobycze ostatnich dwudziestu lat i zapewnić narodowi afgańskiemu przyszłość oni zasługują.”

Na zdjęciu brytyjski personel wojskowy na pokładzie samolotu A400M opuszczającego Kabul w Afganistanie 28 sierpnia 2021 r. W ramach operacji PITTING;  Kwalifikujący się Afgańczycy są również ewakuowani do Wielkiej Brytanii przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w ramach Afgańskiego Programu Pomocy w Przesiedleniu (ARAP).  Niektóre wylądują i będą przetwarzane w RAF Brize Norton (BZZ).  Stanowi to cenną okazję do zademonstrowania zdolności RAF, aw szczególności ich zdolności w zakresie mobilności powietrznej, do realizacji operacji transportu powietrznego na dużą skalę w krótkim czasie.
zdjęcie:
Siły brytyjskie opuszczą Afganistan w sobotę

Rząd powiedział, że będzie nadal udzielał pomocy wszystkim pozostałym obywatelom brytyjskim i afgańskim, którzy pracowali z Wielką Brytanią i nie zostali ewakuowani na czas.

Wielka Brytania podkreśliła również, że legitymizacja reżimu talibów w oczach G7 zależy od tego, czy ugrupowanie nadal zapewnia bezpieczne przejście tym, którzy chcą opuścić kraj i chroni prawa wszystkich Afgańczyków.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad szczegółowym opisem programu przesiedlenia obywateli afgańskich (ACRS), którego celem jest zapewnienie ochrony obywatelom afgańskim zidentyfikowanym jako najbardziej zagrożone – takim jak kobiety i dziewczęta.

Rząd zobowiązał się do przyjęcia około 5000 uchodźców w pierwszym roku i 20 000 uchodźców w nadchodzących latach.

Ostatni lot z brytyjskimi żołnierzami wystartował z Kabulu.  Zdjęcie: Mod
zdjęcie:
I odleciał ostatnim lotem z brytyjskimi żołnierzami w sobotni wieczór. Zdjęcie: Mod

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, Głośnik.

Dzieląc się wcześniej tego wieczoru zdjęciem odlatujących żołnierzy na wypełnionym samolotem wojskowym, sekretarz obrony Ben Wallace powiedział: „Wielka Brytania powinna być bardzo dumna z tego, co zrobiliście. Każdy z was wykazał najwyższy poziom profesjonalizmu i odwagi.

„Pomogłeś tysiącom osiągnąć lepszą przyszłość i bezpieczeństwo. Dziękuję.”

Później dodał: „W ciągu 14 dni ponad 15 000 osób zostało przewiezionych na ponad 165 lotach. Powinniśmy być dumni z naszych sił zbrojnych, witać tych, którzy przybyli po lepsze życie i żałować tych, którzy pozostali w tyle”.

„Nasze zaangażowanie nie kończy się wraz z naszym wyjazdem. Będzie wiele lekcji do nauczenia się, ale w ciągu ostatnich 20 lat są też niezliczone przykłady niesamowitych osiągnięć, odwagi i nawiązanych przyjaźni. Nie zapomnimy o tych, którzy stracili życie. „

READ  Mężczyzna z Florydy został ugryziony w ramię podczas ataku aligatora, zanim zaginął w lesie na trzy dni | Wiadomości z USA