Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aeroflot obsługuje ośmiogodzinny lot do dowolnego miejsca po powrocie w połowie drogi do Nowego Jorku

Aeroflot obsługuje ośmiogodzinny lot do dowolnego miejsca po powrocie w połowie drogi do Nowego Jorku

Aeroflot został zmuszony do wykonywania „lotu donikąd” przez osiem godzin po tym, jak Kanada zakazała rosyjskim samolotom wstępu do swojej przestrzeni powietrznej w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Samolot SU124 do Nowego Jorku wystartował z międzynarodowego lotniska Szeremietiewo w Moskwie o godzinie 14.40 w niedzielę 27 lutego i wykonał ponad jedną trzecią lotu przed powrotem.

Cztery godziny później, gdy Boeing 777 był bliski przybycia na Grenlandię, podjęto decyzję o powrocie do Rosji.

Chociaż Stany Zjednoczone nie poszły za Wielką Brytanią i Unią Europejską, zakazując rosyjskim liniom lotniczym wchodzenia do ich przestrzeni powietrznej, wiadomość, że Kanada również dała liniom lotniczym niewielki wybór, jak tylko odwołać lot.

Zwykła trasa Moskwa-Nowy Jork, z której korzysta Aeroflot, biegnie trasą północno-zachodnią, lecąc nad Finlandią, Szwecją, Norwegią, Grenlandią i Kanadą przed lądowaniem w Stanach Zjednoczonych.

Z wiadomością, że samolot nie może już przekroczyć kanadyjskiej przestrzeni powietrznej, załoga miała ograniczone możliwości, ponieważ nie było wystarczającej ilości paliwa, aby dotrzeć do Nowego Jorku, gdyby samolot został przekierowany.

Zamiast zgodnie z planem odbyć 10-godzinny, 45-metrowy lot na JFK, samolot wylądował w Moskwie około ośmiu godzin po starcie.

Jednak kolejny lot Aeroflot w niedzielę wydaje się złamać przepisy dotyczące przestrzeni powietrznej.

Lot 111 miał wylecieć z Miami do Moskwy o 13:55, startując po tym, jak Kanada i Unia Europejska zakazały rosyjskim samolotom.

Jednak według stron śledzących loty samolot nadal przelatywał przez kanadyjską przestrzeń powietrzną.

(Radar lotu 24)

Transport Canada wydał ostrzeżenie i powiedział, że „bada” naruszenie.

„Zdajemy sobie sprawę, że Aeroflot Flight 111 naruszył zakaz nałożony dzisiaj na rosyjskie loty wykorzystujące kanadyjską przestrzeń powietrzną” – napisano w oświadczeniu.

„Rozpoczynamy przegląd postępowania Aeroflot i niezależnego dostawcy usług żeglugi powietrznej NAVCAN, które doprowadziły do ​​tego naruszenia.

READ  Izraelska policja zatrzymuje skrajnie prawicowy marsz przez Jerozolimę | Izrael

„Nie zawahamy się przed podjęciem odpowiednich środków egzekwowania i innych środków, aby zapobiec przyszłym naruszeniom”.