Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ADS Advance — raport ujawnia, że ​​Wielka Brytania przewodzi Europie w wyścigu o inwestycje w kosmos

ADS Advance — raport ujawnia, że ​​Wielka Brytania przewodzi Europie w wyścigu o inwestycje w kosmos

Z raportu PwC wynika, że ​​Wielka Brytania jest po Stanach Zjednoczonych najatrakcyjniejszym miejscem dla prywatnych inwestycji w kosmos.


powyżej:

Kliknij tutaj aby
Przeczytaj cały raport na stronie PwC

.
Dzięki uprzejmości UKSA

Nowa analiza przeprowadzona przez ekspertów inwestycyjnych zapewnia wgląd w bogactwo możliwości, jakie istnieją w brytyjskim sektorze kosmicznym wartym 17,5 miliarda funtów.

Raport „The Expanding Frontiers – The Real-world Guide to Investing in Space”, opracowany przez PwC we współpracy z Brytyjską Agencją Kosmiczną, podkreśla przewidywany wzrost światowego sektora kosmicznego na poziomie do 11% rocznie w ciągu następnej dekady oraz prawie dwukrotnie. Inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka w generujące przychody firmy kosmiczne w Wielkiej Brytanii w latach 2015-2022, z 63% nowych inwestorów w sektorze w 2021 r.

Raport szczegółowo opisuje trendy dla nowych i uznanych inwestorów zainteresowanych powiększaniem swojego portfela kosmicznego, w tym możliwości współpracy z firmami dążącymi do poprawy dostępu do opieki zdrowotnej i sprostania wyzwaniom globalnej zmiany klimatu, od gospodarek dekarbonizujących po zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego.

Craig Brown, dyrektor inwestycyjny w Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, powiedział: „Ten raport podkreśla zakres i głębokość możliwości inwestycyjnych w kosmosie. Od dzisiejszej komunikacji satelitarnej po przyszłość agregacji orbitalnej, przestrzeń kosmiczna nabiera coraz większego znaczenia jako głęboko osadzona część gospodarka światowa ma rosnąć nawet o 11% rocznie do 2030 r.

„Wraz z wykładniczym wzrostem liczby satelitów nad nami, istnieją większe możliwości skorzystania z bogactwa gromadzonych przez nie danych oraz międzynarodowych wysiłków prowadzonych przez Wielką Brytanię w celu zachowania bezpiecznego i zrównoważonego środowiska kosmicznego dla przyszłych pokoleń”.

Według raportu Wielka Brytania jest wiodącym miejscem inwestycji kosmicznych w Europie – i drugim na świecie po USA – od 2015 r., odpowiadając za 17% światowych inwestycji.

Matt Alabaster, partner w PwC Strategy&, powiedział: „Ten raport podkreśla znaczący wkład, jaki przemysł kosmiczny może wnieść w rozwiązanie niektórych z największych globalnych wyzwań, od dekarbonizacji naszych gospodarek po zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego i poprawę dostępu do opieki zdrowotnej.

READ  Miliarder kosztuje jeszcze trzy loty SpaceX i planuje pierwszy prywatny spacer kosmiczny | nowości naukowe i technologiczne

„Nasza analiza pokazuje, że istnieją możliwości dla inwestorów ze wszystkich środowisk; branża obejmuje lekkie aktywa i firmy oparte na technologii, a także aktywa infrastrukturalne i firmy świadczące usługi wsparcia, z których wszystkie skorzystają na znacznym wzroście globalnej przestrzeni przemysł.”

Raport Expanding Frontiers oblicza średni wzrost wolumenu transakcji o 400% dla inwestycji na wczesnym etapie i zwraca uwagę na szereg szybko rozwijających się brytyjskich przedsiębiorstw kosmicznych, od firmy zajmującej się komunikacją satelitarną OneWeb po walijskiego producenta sprzętu lotniczego Space Forge, które podniosły poprzeczkę dla Europy. Największa runda początkowa w historii firmy technologicznej z branży lotniczej w grudniu 2021 r.

Joshua Western, dyrektor generalny i współzałożyciel Space Forge, powiedział: „Skierowaliśmy nowe inwestycje w brytyjski sektor kosmiczny od wartościowych partnerów lokalnych i międzynarodowych. Rozwój naszej firmy i tego sektora świadczy o niewykorzystanym potencjale brytyjskiej przestrzeni kosmicznej” ekosystem.

„Cieszymy się, że możemy być częścią dynamicznej i szybko rozwijającej się branży, która wnosi znaczący wkład w brytyjską gospodarkę”.

Badania pokazują, że Wielka Brytania stała się szczególnie atrakcyjnym rynkiem dla firm venture capital, gdzie znajduje się siedziba wiodącego funduszu kosmicznego Seraphim Capital – który był największym inwestorem w brytyjskie przedsiębiorstwa kosmiczne w 2022 r. – oraz biura US Space Fund i głęboka technologia, jedyne w swoim rodzaju VC.

Brytyjskie przedsiębiorstwa kosmiczne otrzymały inwestycje od co najmniej siedmiu najbardziej aktywnych inwestorów na świecie i dziewięciu największych brytyjskich firm venture capital, w tym Cambridge University Enterprises, Octopus Ventures i Molten.

Biorąc pod uwagę instytucje rządowe i niekomercyjne (uniwersytety i instytuty badawcze) oraz organizacje komercyjne, sektor kosmiczny Wielkiej Brytanii opisuje się jako „ukryty instrument”, który stanowi podstawę naszego codziennego życia i stanowi podstawę szacowanej na 370 miliardów funtów gospodarki kraju, w większości poprzez usługi satelitarne. .

Dane pochodzą z najnowszego raportu dotyczącego wolumenu i kondycji w raporcie sektora kosmicznego w Wielkiej Brytanii, który pokazuje, że 635 milionów funtów zostało zainwestowanych w brytyjskie firmy kosmiczne w ramach 34 konkretnych transakcji w zeszłym roku, a przejęcia stanowiły trzy czwarte.Całkowita wartość inwestycji.

READ  Tajemnicze źródło od dziesięcioleci wysyła sygnały radiowe na Ziemię z kosmosu

Dochody sektora kosmicznego wzrosły o ponad 5% do 2021 r., wyprzedzając wzrost światowego przemysłu kosmicznego w tym samym okresie (1,6%) i ogólną gospodarkę brytyjską, która skurczyła się o 7,6%.