Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Administrator NASA Bill Nelson z optymizmem podchodzi do eksploracji kosmosu jako wspólnego wysiłku komercyjnego i rządowego

Dzięki wieloletniej karierze w służbie – zarówno w polityce, jak i armii amerykańskiej – oraz doświadczeniu jako specjalista od ładunków w NASA, nowo mianowany dyrektor Bill Nelson ma wyjątkową pozycję do kierowania.

W pierwszym miesiącu na tym stanowisku naciska, jak mówi, na jeden z najbardziej ambitnych i agresywnych budżetów naukowych w historii agencji, robiąc postępy w eksploracji z misjami w kosmosie i na Ziemi.

Propozycja wydatków Białego Domu dla Kongresu Obejmował zamówienie na ponad 24,8 miliarda dolarów dla NASA w roku podatkowym 2022, z 9% wzrost dofinansowania dla wydziału nauki.

W wywiadzie dla Fox News w czwartek Nelson powiedział, że wprowadzenie „wysoce zaawansowanych narzędzi”, takich jak system obserwacji Ziemi 3D do modelowania klimatu, „wyjdzie poza samą pogodę” w celu poprawy planety.

Administrator NASA szczegółowo opisuje misje na Księżyc, Marsa i Wenus oraz wysiłki agencji na Ziemi

Ponadto były senator z Florydy zachwalał rozwój komercyjnych lotów kosmicznych, zauważając, że sposób działania NASA „naprawdę zmienił się” z powodu firm takich jak SpaceX, Elon Musk i Blue Origin Jeffa Bezosa.

„Odkryliśmy, że jest to działalność komercyjna, a firma LEO była znacząca i odniosła duży sukces” – powiedział. „Dostawa ładunku i załogi, w której NASA przyznaje kontrakt o stałej cenie – bez przekraczania kosztów – firmie komercyjnej na dostarczenie, w tym przypadku, ładunku i/lub załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną, była bardzo udana i bezpieczna”, być może dodaje.

Teraz 78-latek mówi, jaka jest rola firm komercyjnych poza relacjami, które organizacje „zawsze” miały z NASA: rozwojem, technologią i badaniami w ramach programu prowadzonego przez NASA.

Nelson zauważył, że prezentacja nadchodzącego programu ludzkiej sondy księżycowej Artemis stanowi ważny krok w ewolucji relacji między NASA a firmami komercyjnymi, takimi jak SpaceX.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez NASA administrator Bill Nelson przemawia podczas swojego pierwszego poważnego przemówienia do personelu, w siedzibie agencji w budynku Mary W. Jackson w Waszyngtonie w środę, 2 czerwca 2021 r. Mówi o przyszłych planach misji skoncentrowanych na Ziemi. zająć się zmianami klimatycznymi i powrócić do misji ludzi i robotów na Księżyc w ramach programu Artemis, a także ogłosić dwie nowe misje planetarno-naukowe na Wenus – VERITAS i DAVINCI+. (NASA/Bill Ingalls)

READ  Magazyn HVP — Jak rozwiązania produktowe mogą pomóc zwiększyć przestrzeń w łazience

W kwietniu SpaceX otrzymał nagrodę Pragnie kontraktu o wartości 2,89 miliarda dolarów Opracowanie pierwszego komercyjnego lądownika, który wyląduje na Księżycu jako pierwsza kobieta i pierwsza kolorowa osoba w 2024 roku.

Jednak NASA Umowa została później zawieszona Po komercyjnych konkurentach Blue Origin i Dynetics – którzy również byli w wyścigu – Złóż zastrzeżenia do nagrody.

Rządowe Biuro Odpowiedzialności (GAO) wszczęło dochodzenie w tej sprawie Planowane zakończenie 4 sierpnia.

Jednak urzędnik zauważył, że ludzie „byli pobudzeni tym, co widzą” i podkreślił starty SpaceX na niską orbitę okołoziemską.

„Ludzie byli naprawdę zdumieni tym, co zrobił sektor komercyjny i uczynił to tańszym dla NASA”, powiedział. „Ponieważ są to kontrakty negocjowane i mają stałą cenę”.

Podczas gdy w sektorze komercyjnym poczyniono postępy dzięki partnerstwu z NASA, liderzy miliarderów, tacy jak Musk i Bezos, mają również własne pomysły.

Niedawno Musk powiedział dziennikarzom o swoim celu w stworzeniu rasy ludzkiej „Gatunek wieloplanetarny”.

Żmija łazika NASA w poszukiwaniu wody i zasobów na Księżycu

Zapytany o wagę pomysłu Muska, Nelson nie wymienił nazwiska założyciela Tesli. Zamiast tego odniósł się do agencji Kolejny projekt teleskopu: uważany za następcę ukochanego Kosmicznego Teleskopu Hubble’a.

„Pod koniec października wprowadzimy kolejny teleskop kosmiczny o nazwie James Webb. Cofa się w czasie – teraz nie uwierzylibyście w tę liczbę, ale to prawda – o 13,35 miliarda lat. światło krótko po Wielkim Wybuchu, a w kategoriach kosmologicznych jest to około 150 milionów lat od Wielkiego Wybuchu” – powiedział.

Innymi słowy, trudno mi myśleć, że ten wszechświat jest tak duży. Jest tak wiele światów, słońca, układów słonecznych i galaktyk, których nigdy nie badaliśmy. jest inne słońce i inna Ziemia krążące wokół tego słońca?” – zapytał urzędnik. „Możliwości są nieograniczone”.

„I tak, w miarę jak wciąż się rozwijamy, nie tylko za pomocą naszych teleskopów, nie tylko nasłuchując jakichkolwiek oznak inteligentnego przekazu, a nie tylko w miarę, jak dalsza ludzka eksploracja zwiększa naszą eksplorację robotyczną, która wypełnia nasze przeznaczenie jako narodu amerykańskiego. w naszym DNA jest nasza osobowość” – powiedział Nelson. Zawsze przesuwamy granice”. „I to właśnie sprawia, że ​​praca w tej agencji jest tak ekscytująca i podejrzewam, że właśnie dlatego ta agencja jest najpopularniejszą agencją lub departamentem rządu federalnego ze wszystkich”.

READ  Jedno miejsce parkingowe w Kornwalii jest dostępne na rynku za 100 000 funtów

Z obietnicą fascynujących i fascynujących tajemnic na metaforycznym horyzoncie, przyszłość eksploracji leży w NASA iw rękach Nelsona.

Ale to także bardzo duży wysiłek zespołowy.

Pod wieloma względami Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) była przypomnieniem tego przedsięwzięcia.

Jednak ostatnio postawy polityczne związane z ziemią wpłynęły na „Szwajcarię”, która ma niewielki wpływ.

Rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że kraj będzie: Wycofanie się z udziału w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2025 r., wkrótce po ogłoszeniu, że Roscosmos nawiązał współpracę z CNSA (Chińską Narodową Agencją Kosmiczną) w celu budowy ośrodka badawczego na Księżycu.

CNSA wysłała już własne części stacja stała – a jego wrak powrócił w maju w sposób niebezpieczny i niekontrolowany.

Mówiąc o obawach związanych z międzynarodową konkurencją, Nelson powiedział Fox News, że międzynarodowa współpraca „podsyciła dużą aktywność”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZASTOSOWAĆ WIADOMOŚCI FOX

„Mamy ponad 18 krajów, które dzielą z nami Międzynarodową Stację Kosmiczną. Rosja zbudowała tę stację razem z nami. I chcę, aby Rosja kontynuowała niesamowitą współpracę w kosmosie między dwoma narodami na Ziemi, która często się zmienia. On dodał, że ma nadzieję, że przestrzeń pozostanie miejscem”. Do współpracy międzynarodowej z „osobą, która w innym przypadku byłaby jednym z naszych konkurentów i której rząd niekoniecznie jest zgodny z naszym”.

W tym samym duchu urzędnik podkreślił, że jego agencja jest „okazją dla walczących frakcji politycznych” w Stanach Zjednoczonych, aby „połączyć się i współpracować”.

„Widziałem, jeśli chodzi o NASA, więcej niż inni [Republicans] i więcej [Democrats] Kocham NASA. Powiedział, że zdają sobie sprawę, że to nie tylko agencja ponadpartyjna, ale w rzeczywistości jest bezpartyjna. „Dlaczego potwierdzenie przyszło tak szybko? W rzeczywistości wszyscy kochają NASA”.

I tak, podsumował, „widzę, że ta mała agencja może być jednym z drogowskazów, jak współpracować w celu zrobienia czegoś, co powinno być dobrym przykładem dla reszty rządu”. „Lepiej zacznij współpracować.”

READ  Rivada Space podpisuje umowę ze SpeQtral na rozwój ultra bezpiecznej komunikacji