Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ACID ma siedem światowych premier w Cannes

Niezależne kino schodzi na Croisette z dziewięcioma filmami, w tym czterema filmami fabularnymi, czterema filmami dokumentalnymi i jedną animacją.

Kurczak Lindy! Chiara Malta i Sebastian Ludenbach

Zgodnie ze swoją polityką redakcyjną, zobowiązaną do zapewnienia wizji niezależnej pracy wysokiej jakości, która często słabo się sprzedaje, The ACID (Stowarzyszenie Niezależnego Handlu Filmami) Odsłonięcie 31ulica Program, który zostanie wystawiony na Croisette od 17 do 26 maja jako integralna część 76.yFestiwal Filmowy w Cannes. To wybór dziewięciu filmów (siedem z nich to światowe premiery, cztery debiuty), w tym cztery filmy fabularne, cztery filmy dokumentalne i jeden film animowany.

(Kontynuacja artykułu poniżej – informacje handlowe)

W programie gwiazdy filmu animowanego Kurczak Lindy! przez Włochy Chiara Malta i Francja Sebastian Ludenbach. Pierwsza otworzyła sekcję Discovery w Toronto w 2019 roku swoim debiutem fabularnym, Prosta kobieta [+see also:
film review
trailer
film profile
]
. Co do tego ostatniego, to jego pierwszy film animowany, Dziewczyna bez rąk [+see also:
trailer
film profile
]
, który został zaprezentowany w ramach ACID w 2016 roku, zdobył między innymi nagrodę specjalną w Annecy i był nominowany do nagrody Cezara dla najlepszego filmu animowanego w 2017 roku. Napisany przez dwóch reżyserów scenariusz kręci się wokół Paulette, która zdaje sobie sprawę, że niesprawiedliwie ukarała swoją córkę Lindę. W ramach rekompensaty obiecuje ugotować kurczaka z papryką, chociaż w ogóle nie umie gotować. Ale gdzie znaleźć kurczaka w dzień strajku, kiedy wszystkie sklepy są zamknięte? Wyprodukowany przez Dolce Vita Films i Mio Productions, Francja. Kurczak Lindy! Został on wyprodukowany w koprodukcji przez France 3 Cinéma i włoskie Palosanto Films, z wcześniejszym zakupem przez Ciné + i wspierany między innymi przez region Ile-de-France i Eurimages. Sprzedażą międzynarodową zajmuje się Charades.

Wśród tytułów fikcji Lacey Moyszwajcarski debiut fabularny Helmera Maksym Rapazz Jane w barze Na szczycie rachunku znajduje się kobieta o imieniu Claudine, która we wtorki powierza swojego niepełnosprawnego syna sąsiadowi i udaje się do górskiego hotelu na spotkanie z przechodzącymi mężczyznami. Kiedy spotykasz Michaela (Tomasza Sarbachera) i postanawia przedłużyć dla niej swój pobyt, Claudine jest zdezorientowana i zaczyna marzyć o innym życiu. Produkcja, zorganizowana przez GoldenEgg wraz z francuskimi Paraiso Production i belgijską Fox the Fox Production jako współproducentami, otrzymała zaliczki na wpływy z CNC.

READ  Mrinal Dechraj opowiada o zmianie w Bollywood

Jeśli chodzi o filmy dokumentalne, musimy je podkreślić Na krawędzi [+see also:
film review
film profile
]
przez Mikołaj Pedozi, zdobywca specjalnego wyróżnienia na CPH: DOX w zeszłym miesiącu. Francuski dokumentalista wraca na targi ACID w Cannes po swoim debiucie w 2021 roku piosenka o duchach [+see also:
trailer
film profile
]
. W line-upie też jest rozproszoneDrugi film dokumentalny francusko-tunezyjskiego reżysera Sonia Ben Salama, który opowiada historię kobiety i jej dwóch córek, które pracują jako tradycyjni muzycy weselni w Tunezji. Wreszcie dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne po raz pierwszy jadą do Cannes: francusko-kanadyjska produkcja koci blues przez Justina Harbonniera (który będzie miał swoją światową premierę w najbliższą sobotę na Visions du Réel) i w widoku z tyłu z Polski Macyck Hamilaktóra umieszcza nas w polskim samochodzie przemierzającym drogi Ukrainy, przewożącym ewakuowanych po rosyjskiej inwazji.

Wśród godnych uwagi powieści jest także francusko-libański film fabularny La Mer i wsp. niejasne przez Krótka liana I Renault PachotI śnić pomiędzy z Japonii Ryûtarō Ninomiya (czwarta cecha) f spać Filmowiec z Gwinei Bissau Sana Nahda (Jego trzecia zaleta).

Oto pełny wybór:

koci bluesJustina Harbonniera (Francja / Kanada)
śnić pomiędzyRyûtaro Ninomiya (Japonia)
Na krawędzi [+see also:
film review
film profile
]
Mikołaj Pedozi (Francja)
w widoku z tyłuMacyck Hamila (Polska/Francja)
Lacey MoyMaksym Rapaz (Szwajcaria / Francja / Belgia)
CRęce w dół Lindo!Chiara Malta I Sebastian Ludenbach (Francja / Włochy)
rozproszoneSonia Ben Salama (Tunezja / Liban / Francja / Katar)
La Mer i wsp. niejasneKrótka liana I Renault Pachot (Francja / Liban)
spaćSana Nahda (Gwinea Bissau / Francja / Portugalia / Angola)

(Kontynuacja artykułu poniżej – informacje handlowe)

(przetłumaczone z francuskiego)