Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

AC Milan z nowym partnerem bukmacherskim

Największe emocje sezonu 2021/2022 dopiero przed nami. W okresie wakacyjnym mamy jednak możliwość dowiedzieć się nieco o planach klubów na nadchodzące miesiące – wśród nich znajdą się zarówno smaczki związane z identyfikacją wizualną drużyny, sponsorami, jak i najnowszymi transferami. Z gronem tych pierwszych związany jest najnowszy news, dobiegający z Mediolanu. Okazuje się bowiem, że klub nawiązał współpracę z operatorem bukmacherskim HappyBet. Co ciekawe, nie będzie to jednak zwykła współpraca sponsorska, ale szeroko zakrojona kampania.

HappyBet x AC Milan – jak będzie przebiegać współpraca?

Piłka nożna i zakłady bukmacherskie są ze sobą ściśle powiązane. Fani futbolu od czasu do czasu sięgają też po sloty online, które znacząco przybierają na popularności, między innymi za sprawą sponsoringu na największych światowych arenach. HappyBet idąc tym tropem, również chce spopularyzować swój portal, szczególnie na terenie Austrii oraz Niemiec. Najbardziej widocznym zabiegiem marketingowym będzie umieszczenie ekranów LED na stadionie San Siro. Podczas domowych meczów AC Milanu, będą one wyświetlać przekaz reklamowy operatora bukmacherskiego. Klub będzie koordynował korzystanie z Digital Billboard Replacement, aby zwiększyć popularność marki HappyBet wśród niemieckich i austriackich fanów.

Obustronne korzyści zawarcia umowy

Kontrakt pomiędzy klubem piłkarskim a bukmacherem został sfinalizowany przed meczem Mediolańczyków z Realem Madryt, który odbył się 8 sierpnia w Klagenfurcie (Austria). Regionalny sojusz z HappyBet pozwoli na promocję marki wśród niemieckich oraz austriackich fanów piłki nożnej. Poprzez nadawany na stadionie komunikat reklamowy, firma zwiększy świadomość konsumentów dotyczącą tego właśnie operatora i oferowanych przez niego usług.

Dla AC Milanu jest to z kolei szansa na rozwój powiązań z innymi przedsiębiorstwami, szczególnie z branży zakładów bukmacherskich. Takie działania poskutkują większą ilością umów sponsorskich i otworzą włoski związek piłki nożnej na bardziej zaangażowanych w futbolowe życie fanów.

READ  Ceny warzyw w krajach bałtyckich i w Polsce rosły szybciej niż w krajach skandynawskich w 202 r.

Dla włoskiego związku nie jest to jednak pierwsze takie działanie. Regularnie zawiera on umowy z operatorami bukmacherskimi, takimi jak chociażby Premier Bet. Ta współpraca miała na celu wynieść firmę na rynek afrykański. Z kolei w styczniu Fonbet niejako przetarł szlaki dla HappyBet i został partnerem AC Milanu dla Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Rosji.

Dzięki współpracom regionalnym, zarówno kluby sportowe, jak i sami sponsorzy odnotowują spore korzyści. Przede wszystkim, przedsiębiorstwa mogą mocno ukierunkować zasięg swojej reklamy, ograniczając tym samym budżet na nią przeznaczoną. Inaczej bowiem wyglądają koszta rozgłosu na terenie całego świata, a inaczej na terenie jedynie kilku krajów. Kluby sportowe mogą z kolei zyskać większe grono partnerów, co przekłada się na ich dochody ze sponsoringu. Te natomiast mogą zostać przeznaczone na wszystkie najważniejsze wydatki.

Wiadomości z boisk Serie A na start nowego sezonu

Pierwsze mecze nowego sezonu ligi włoskiej już za nami. Nie obyło się bez kontrowersji, plotek oraz przykrych wiadomości. Na start warto poruszyć kwestię najbardziej znanych we Włoszech Polaków, czyli Wojciecha Szczęsnego oraz Piotra Zielińskiego. Obaj nie będą szczególnie dobrze wspominać inauguracji tegorocznego sezonu. Ten pierwszy za sprawą fatalnych błędów, popełnionych w spotkaniu z Udinese. Prowadzący 2:0 Juventus Turyn nie był w stanie utrzymać prowadzenia, w dużej mierze przez popełnione przez Polaka błędy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a Szczęsny musi teraz znieść gorycz wylewanej na niego krytyki. Zieliński natomiast, w meczu swojego klubu przeciwko Venezii, opuścił boisko już po 35 minutach.  Powodem była kontuzja, a konkretniej mówiąc, uraz prawego uda. Jak mówią władze klubu, przerwa Piotra Zielońskiego nie powinna potrwać dłużej jak 2-3 tygodnie.

W kuluarach Serie A rozpoczęły się również gromkie dyskusje na temat przyszłości Cristiano Ronaldo. Wypuszczone plotki twierdziły, że gwiazda Juventusu ma zamiar zmienić klub i to w niedalekiej przyszłości. Jak twierdzi Massimiliano Allegri, nie jest to prawdą, a sam Ronaldo w prywatnej rozmowie potwierdził, że nie zamierza na razie opuszczać włoskiego klubu.

READ  Kasaya rozszerza swoją globalną obecność dzięki nowemu biuru w Polsce