Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Abu Dhabi i Polska rozmawiają o sposobach wzmocnienia relacji handlowych

urzędnicy podczas spotkania.

Hilal Mohammed Al Hamli, zastępca dyrektora generalnego Izby Centrów i Rad Doradczych w Abu Dhabi, omówił z wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jablonskiem sposoby wzmocnienia współpracy inwestycyjnej i biznesowej między przedsiębiorcami w Abu Dhabi i Polsce.

Al Hamli wyraził zadowolenie z wizyty polskiego wiceministra spraw zagranicznych, podkreślając dążenie Izby do rozwijania relacji między polskimi przedsiębiorcami a ich emirackimi odpowiednikami.

Al Hameli podkreślił znaczenie roli, jaką Izba odgrywa w promowaniu efektywnego partnerstwa międzynarodowego między instytucjami sektora prywatnego w Abu Zabi a ich odpowiednikami w różnych krajach świata. Podkreślił zakres usług i udogodnień świadczonych przez Izbę w celu poprawy sektora prywatnego w Abu Zabi i przyczynienia się do realizacji jego wizji gospodarczej poprzez stworzenie pionierskiego systemu gospodarczego opartego na zrównoważonej wiedzy.

Zwrócił uwagę na główne atuty otoczenia biznesowego w Abu Zabi, co sprawia, że ​​jest to miejsce docelowe dla ważnych możliwości inwestycyjnych w ogóle oraz w sposób, który podkreśla sektor prywatny jako głównego partnera w wszechstronnym rozwoju gospodarczym.

Z kolei Jabłońsk wyraził nadzieję na zintensyfikowanie wizyt i wymian między emirackimi przedsiębiorcami a ich odpowiednikami w Polsce. Wskazał na korzyści, jakie oferuje jego kraj, aby przyciągnąć inwestycje i zachęcić do innowacji w różnych dziedzinach gospodarki.

Jabłońsk pochwalił także prestiżową pozycję ZEA na mapie regionalnej i międzynarodowej, pionierskie możliwości inwestycyjne oraz doświadczenie w dostarczaniu inkubatorów przedsiębiorczości, wskazując na znaczenie koordynacji w zapoznawaniu firm z sektora prywatnego z obu krajów z możliwościami handlowymi i inwestycyjnymi oferowanymi przez ZEA i ZEA. Polskie rynki.

Wcześniej Izba Handlowo-Przemysłowa w Abu Zabi oraz Rada Biznesu Rosyjsko-Emirati omówiły sposoby wzmocnienia współpracy handlowej i gospodarczej między firmami w Abu Zabi z ich odpowiednikami w Rosji.

Miało to miejsce dzisiaj, we wtorek, podczas spotkania dyrektora generalnego Izby Przemysłowo-Handlowej w Abu Zabi Mohammeda Hilala Al Muhairiego z przewodniczącym rosyjsko-emirackiej Rady Biznesu Siergiejem Gorkowem i towarzyszącą mu delegacją w Chamber Tower w Abu Zabi.

READ  bne IntelliNews - Moody's mówi, że Bułgaria, Chorwacja i Rumunia mają szansę zostać głównymi zdobywcami unijnych funduszy po kryzysie

W spotkaniu uczestniczyli zastępca dyrektora Izby Abu Zabi Abdullah Gharir Al Qubaisi i Hilal Mohammed Al Hamli.

Al Muhairi pochwalił wizytę rosyjskiej delegacji, która dąży do wzmocnienia strategicznego partnerstwa między obiema stronami i omawia wzajemne inwestycje w różnych sektorach, m.in. nauce, sztucznej inteligencji, ochronie zdrowia, bezpieczeństwie żywnościowym, technologiach, lotnictwie i innych.

Podkreślił gotowość izby w Abu Zabi do zapewnienia wszelkich niezbędnych udogodnień dla rosyjskich biznesmenów, aby mogli osiągnąć jak najlepszy poziom współpracy obu stron.

Podkreślił potrzebę zorganizowania przyszłych spotkań dla emirackich traderów i inwestorów w celu zapoznania ich z możliwościami inwestycyjnymi dostępnymi w Rosji. Gorkow pochwalił przyjęcie Izby Abu Zabi, wyrażając wielkie nadzieje na dalszą współpracę na różnych szczeblach i sektorach gospodarczych.