Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Absurd: makiaweliczna wersja Wordle’a | Wiadomości z USA

WOrganizacja uchwyciła Twój harmonogram dzięki czystej mocy radości. Każdego dnia na świecie pojawia się pusta siatka sześciu poziomów Przeglądarka. Próbujemy odgadnąć pięcioznakowe tajne słowo; Z każdym wpisem gracz dowiaduje się, czy użyte litery pojawiają się w rozwiązaniu i we właściwym miejscu lub wcale nie w rozwiązaniu. Możesz więc przejść od ASKEW do ABLED, zanim ostatecznie dotrzesz do ABBEY.

Jest tylko jedna nowa łamigłówka słowna dziennie, zaprojektowana Josh Wardle Nie zawierał żadnych krzykliwych pąkli, które mają tendencję do układania się w przezabawną mobilną rozrywkę. Ta filozofia sprawiła, że ​​odniosła ogromny sukces z setkami tysięcy graczy. W środowisku medialnym pełnym dezinformacji i podziałów jest to sprawiedliwe trochę słodkie Spędzać kilka minut każdego dnia próbując odgadnąć słowo.

Ale co, jeśli Wordle zamieni się w szokujące, stymulujące mózg doświadczenie? A jeśli Wordle stanie się zły? Panie i Panowie, podaję: głupi.

Doodling to wynalazek projektanta, który używa aliasu „qntm”. Potraktujcie to jako alternatywny zestaw reguł dla Wordle – gry, która uwydatnia pierwotne założenia w przerażający makiaweliczny schemat. Manewr jest potężny, ale postaram się go wytłumaczyć najlepiej, jak potrafię.

Wordle jest zakreślony wokół pojedynczego słowa, które gracz próbuje wywnioskować, usuwając litery z planszy. Z drugiej strony, majsterkowicz nigdy nie wybiera ostatecznej odpowiedzi, a zamiast tego Paryż w dół Jak najmniej wymieniaj potencjalne rozwiązania przy każdym wpisie.

Tak więc, na przykład, jeśli gracz zacznie od Absurdle „PRUNE”, zidentyfikuje i ucieknie się do grupy słów złożonej z liter, które nie występują w tej grupie pięciu liter. Edytuj za pomocą „ADIEU”, a lista się zmniejszy. Im więcej zgadniesz, tym krótsza będzie lista odpowiedzi, dopóki rozwiązanie nie zostanie wyparte z grubej matrycy logiki. Celem jest sprowadzenie majsterkowicza z powrotem do kąta, gdzie przez wszystkie twoje domysły i możliwe układy liter, w słowniku jest tylko jedno słowo, które pasuje do algorytmu stworzonego przez ciebie i przez grę. Voila, pokonałeś Absurdle we własnej grze.

READ  „Nikt nie powiedział ani słowa o wersji na PC” – mówi producent Final Fantasy 16.

„Technika, której używa Absurdle, jest dobrze znana każdemu, kto grał rolę kata jako wisielca”, mówi qntm. „Zawsze istnieje pokusa, aby wstecznie zmienić wybrane słowo lub frazę, aby unieważnić domysły przeciwnika. Dokładnie to robi Absurd”.

Kantem mówi, że inspiracja Absurdysty wyrosła częściowo z innego z jego projektów o nazwie „HatriceTa gra stawia cię przed cholerną planszą Tetris, która nieustannie dostarcza najgorszego możliwego elementu. (Wyobraź sobie trzy bloki w kształcie litery L pod rząd? Los gorszy niż śmierć.) Chodzi o to, aby nadać sztucznej inteligencji poczucie charakteru ​system i pozwól graczom zmagać się z duchem w maszynie.

„W ten sam sposób, w jaki Hatetris był eksperymentem mającym na celu znalezienie najtrudniejszej możliwej odmiany Tetris, Absurdle jest eksperymentem mającym na celu znalezienie najtrudniejszej możliwej odmiany Wordle” — wyjaśnia qntm. „Tak czy inaczej, najwyraźniej trzymam się gry dla jednego gracza i przekształcam ją w asymetryczną grę dla dwóch graczy; zamieniam pasywny komputer w przeciwnika, który gra, aby wygrać. Myślę, że to fajny rozwój”.

Już niewielu geeków pochłonął pomysł rozwiązania Wordle – rozbicie tej gry do podstaw poprzez surową moc kodowania i zdefiniowanie doskonałej, naukowo zamkniętej strategii, aby nieustannie kruszyć zagadki przy drugiej lub trzeciej próbie. (Co to jest warte, słyszałem, że „SOARE” jest najpierw najbardziej rozsądnym matematycznym przypuszczeniem.) Tak więc qntm chce, aby doodling był wyzwaniem dla innych programistów. Osiągnięcie idealnej strategii Wordle to jedno, a doskonała strategia Absurdowa to zupełnie co innego.

Ale qntm sprzeciwia się również pomysłowi, że Absurdle jest w jakiś sposób bardziej diaboliczną interpretacją cichej gry słownej – w której toczymy odwieczny pojedynek z naszymi smartfonami. Nie, myślisz, że jesteś jedyny zło Wyskakujące okienko Wordle to Kradzieże pojawiły się masowo w sklepach z aplikacjami. Absurd może cię niepokoić, ale ma być sojusznikiem, a nie wrogiem.

READ  DIY ładowanie USB we właściwy sposób

„Absurd szczerze mówi o wyzwaniu, jakie przed tobą stawia” – mówi. „Wersje Wordle i podróbki Wordle’a to podróbki innych firm, które można sprzedawać w App Store. Nie kupuj ich. Nie są autorstwa Josha Wardle’a. Nie nagradzaj złego zachowania”.

„Wordle jest darmowy. To głupie. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek gry na telefonie, zapisz link do strony internetowej na ekranie głównym.”