Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Absolwent OHIO otwiera dom i serce dla ukraińskich uchodźców

„Ona nawiedza mnie każdego dnia.”

Absolwentka stanu Ohio, Amy Browns Taylor, BSJ ’98, MA ’02, nadal nie wie, co stało się z trzypokoleniową ukraińską rodziną, którą ona i jej rodzina przygotowywali się do powitania w swoim domu, gdy komunikacja ucichła.

Choć pytania dotyczące tej rodziny pozostają bez odpowiedzi, dwukrotna absolwentka OHIO znajduje pocieszenie i cel w poznaniu co najmniej 15 ukraińskich rodzin uchodźców, które ona, jej rodzina i transkontynentalna społeczność wsparcia, którymi nadal się opiekuje.

Prawie sześć miesięcy po rozpoczęciu budowy nowego domu dla swojej rodziny w mieście oddalonym o ponad 4700 mil od poprzedniego domu w Cincinnati, Browns-Taylor otworzyła swój dom i serce dla nieznajomych cierpiących z powodu niewyobrażalnej straty i niepewności.

6 marca — zaledwie 10 dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę — Browns-Taylor, jej mąż Carson i dzieci Avery i Parker otworzyli drzwi swojego nowego domu w Katowicach dla rodziny uchodźców.

„Kiedy wybuchła wojna, wielu ludzi czuło się bezradnych” – powiedział Browns-Taylor o rosyjskiej inwazji, myśliwcach przelatujących nad Polską i milionach Ukraińców pędzących do granicy.

Browns-Taylor i jej rodzina przeprowadzili się z Deviance w stanie Ohio, a jej rodzina przeniosła się do Katowic w lipcu 2021 r., aby pracować w pracy męża. W lutym rodzina znalazła się około czterech godzin od granicy z Ukrainą iw kraju znajdującym się w epicentrum kryzysu uchodźczego.

Opisując siebie jako aktywistkę na rzecz LGBTQ+, praw kobiet, świadomości zdrowia psychicznego, ratowania psów i edukacji artystycznej, Browns-Taylor zwróciła uwagę na niezwykłą hojność swoich polskich sąsiadów, którzy z łatwością otwierali swoje małe europejskie domy dla bardzo potrzebnych Ukraińców.

READ  Alexandre Porto i Gabriel Sonina zostali wybrani do reprezentacji USA

„Liczba ludzi, którzy otworzyli swoje domy dla nieznajomych, naprawdę różni się od wszystkich ludzi, jakie widziałem wcześniej. To zadziwiające” – wyjaśniła.

Na zdjęciu zdjęcie w głowę absolwentki Uniwersytetu Ohio, Amy Browns Taylor.
Amy Browns-Taylor jest absolwentką EW Scripps School of Journalism na Uniwersytecie Ohio i prowadzi pomoc humanitarną dla ukraińskich rodzin uchodźców oraz buduje transkontynentalną społeczność wsparcia ze swojego nowego domu w Polsce. Zdjęcie dzięki uprzejmości Amy Browns-Taylor

Dla Browns-Taylor była to również inspiracja. Absolwentka EW Scripps School of Journalism i Ohio University School of Business, Browns-Taylor zastosowała umiejętności komunikacyjne i marketingowe, których nauczyła się w OHIO, i dalej rozwijała się w branżach, od szkolnictwa wyższego po browarnictwo i destylarnie, zwracając się do mediów społecznościowych, aby oferować wszystko, co może pomóc.

Browns-Taylor wkrótce skontaktowała się z pierwszą ukraińską rodziną – babcią, córką i czteromiesięcznym wnukiem – w drodze do Polski i potrzebującą schronienia, które ona i jej rodzina byli gotowi zapewnić.

„Nie wiemy, co się z nimi stało”, powiedział Browns-Taylor o tej rodzinie, która nagle przestała się z nimi komunikować.

Niedługo potem powitali po drodze nowych gości – członkowie rodziny mieszkającego w Katowicach Ukraińca uciekali z Kijowa. Ciotka mężczyzny, Natalia, i jej 15-letnie bliźniaczki Alena i Jarosław przybyli pod ich drzwi, a wkrótce potem przyjaciółka rodziny, Alona. Zaledwie tydzień po przybyciu Natalia wróciła na Ukrainę, aby pracować w szpitalu w swojej rozdartej wojną ojczyźnie, pozostawiając bliźnięta pod opieką Browns-Taylor na dziewięć tygodni.

Goszcząc rodzinę i udostępniając aktualne informacje w mediach społecznościowych, Browns-Taylor nadal otrzymywał prośby o pomoc od innych ukraińskich uchodźców – oraz falę wsparcia finansowego od przyjaciół, rodziny i nieznajomych w Stanach Zjednoczonych chętnych do pomocy. Postanowiłem stworzyć stronę GoFundMe”Wsparcie dla ukraińskich rodzin uchodźcówktóry zebrał prawie 22 000 $.

Współpracując z lokalną firmą zajmującą się nieruchomościami i właścicielami, Browns-Taylor koordynował umieszczanie ukraińskich rodzin w mieszkaniach i tymczasowych mieszkaniach w Polsce oraz pomaganie uchodźcom w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb – od transportu, odzieży, jedzenia i wyposażenia po coś tak podstawowego jak walizka. Dzięki wsparciu darczyńców pomogła do tej pory 15 ukraińskim rodzinom, w tym Nastii Tolstayi, która uciekła z Ukrainy ze swoją 8-letnią córką i matką i mieszka w mieszkaniu, które Browns Taylor wynajął rodzinie.

READ  Europa Środkowo-Wschodnia – płace na Węgrzech rosną o 15,3% rok do roku, co jest wyzwaniem dla stawki

„Pomogła nam” – powiedział Tolstaya o Browns Taylor. „Nie będę miał wystarczająco dużo dzięki niej za sposób, w jaki nam pomogła. Na pewno będziemy w kontakcie przez resztę naszego życia.”

I utrzymywali kontakt – wszyscy. W czerwcu Browns pomógł Taylor Tolstayi i jej rodzinie przenieść się do Berlina, gdzie tej jesieni Tolstaya rozpocznie nauczanie w nadziei, że pewnego dnia będzie mogła wrócić do swojej małej wioski pod Kijowem. Natalia wraz z rodziną wróciła już do Kijowa, gdzie trwa wojna i komunikacja z Browns-Taylorem.

„Nie wiem, czy jest coś, co może opisać, jak wyglądało to doświadczenie”, powiedziała Browns-Taylor, która podzieliła się swoim doświadczeniem – i historiami potrzebujących Ukraińców – w celu podniesienia świadomości i zapewnienia funduszy na dalsze spotkania potrzeb jej ukraińskich sąsiadów.

Otrzymała nawet niewielką pomoc od swoich korzeni w OHIO, zauważając, że „wszystko w moim życiu koncentrowało się wokół Uniwersytetu Ohio”. Będąc w OHIO, Browns-Taylor aktywnie uczestniczył w bractwie Pi Beta Phi i pracował dla Templeton-Blackburn Alumni Memorial Hall.

Kolega absolwent i przyjaciel OHIO, Regan Walsh, BSC ’99, który jest głównym mówcą Renegade, autorem i głównym Renegade w Renegade Global, połączył Browns-Taylor z założycielką i dyrektorem generalnym firmy, Amy Jo Martin. W maju Martin przeprowadziła wywiad z Browns-Taylor w swoim podkaście Why Not Now. Kliknij tutaj, aby posłuchać tego podcastu.

„Zmienię się na zawsze”, powiedziała Browns-Taylor o dzieleniu swojego domu z osobami zmuszonymi do opuszczenia swoich domów i kraju oraz pomaganiu w prowadzeniu pomocy humanitarnej, co nadal robi. Jej ostatnia prośba o pomoc? Fundusze na zakup hełmów balistycznych dla zespołu humanitarnego w jej społeczności zmierzającej do regionu Donbasu na Ukrainie, który poniósł duże straty.