Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Abonenci Netflix w Rosji rozpoczynają pozew zbiorowy w związku z utratą usług |  Netflix

Abonenci Netflix w Rosji rozpoczynają pozew zbiorowy w związku z utratą usług | Netflix

Rosyjscy użytkownicy Netflixa pozywają firmę streamingową zawiesić jego usługę W wyniku inwazji Władimira Putina na Ukrainę.

Netflix, który ma tylko około 1 miliona subskrybentów w Rosji, zawiesił swoje usługi w marcu oraz wstrzymał rozwój i przejmowanie wszystkich programów telewizyjnych i filmów wyprodukowanych w Rosji lub przez delegację.

Kancelaria prawna wszczęła pozew zbiorowy przeciwko Netflixowi, który ma ponad 220 milionów abonentów na całym świecie, w imieniu rosyjskich użytkowników, którzy uważają, że decyzja o zablokowaniu dostępu stanowi naruszenie ich praw. Abonenci, którzy płacą 599-799 rubli miesięcznie (5,55 – 9,26 GBP) za dostęp do treści, od Bridgerton do Don’t Look Up, żądają 60 milionów rubli (560 200 GBP).

„Dzisiaj kancelaria prawna reprezentująca interesy użytkowników Netflix wniosła pozew zbiorowy przeciwko amerykańskiemu serwisowi Netflix przed Sądem Okręgowym w Chamowneszeskim w Moskwie” – poinformowała kancelaria prawnicza w Czernyszowie, Lukoyanov & Co., zgodnie z raportem RIA News. agencja. . „Powodem pozwu jest naruszenie praw rosyjskich użytkowników w związku z jednostronną odmową Netflix świadczenia usług w Rosji”.

Netflix nie odpowiedział jeszcze na prośbę o komentarz.

W lutym Netflix poinformował, że odmówi przekazania 20 bezpłatnych rosyjskich kanałów reklamowych, które miały być hostowane przez dostawców usług na mocy nowego prawa, które zostanie wprowadzone 1 marca. „Ze względu na obecną sytuację nie planujemy dodawać tych kanałów do naszej usługi” – powiedziała wówczas firma.

W grudniu rosyjski regulator mediów Roskomnadzor dodał Netflix do swojego rejestru audiowizualnego, ponieważ osiągnął ponad 100 000 subskrybentów.

W zeszłym miesiącu, w związku z masową rozprawą Kremla z zachodnimi mediami społecznościowymi, rosyjski sąd wydał wyrok Zablokuj Facebooka i Instagram W kraju opisał firmę matkę platform, Meta, jako „ekstremalną”. Dostęp do Facebooka i Instagrama Już ograniczone Na początku tego miesiąca Meta potwierdziła, że ​​w związku z wojną na Ukrainie łagodzi swoją politykę w zakresie mowy nienawiści wobec rosyjskich żołnierzy i Putina. Meta powiedziała później, że łagodne zasady będą miały zastosowanie tylko do osób wysyłających z Ukrainy.

READ  Wiadomości o wirusie Corona na żywo: 4 miliony dodatkowych zgonów w Indiach, jak wynika z badań, a oficjalna liczba ofiar wirusa Corona przekracza 414 000 | wiadomości ze świata