World

Abiy Ahmed zdobywa przytłaczającą większość w wyborach w Etiopii | Etiopia

Rządząca w Etiopii Partia Dobrobytu została ogłoszona zwycięzcą wyborów krajowych w zeszłym miesiącu przez osuwisko, co zapewniło premierowi Abiyowi Ahmedowi drugą kadencję.

Narodowa Rada Wyborcza Etiopii ogłosiła w sobotę wieczorem, że partia rządząca zdobyła 410 mandatów na 436 w parlamencie federalnym, w którym część miejsc pozostanie nieobsadzonych z powodu nieprzeprowadzenia głosowania w wyniku zamieszek lub logistyki. powodów.

Głosowanie było sprawdzianem dla Abiy, która doszła do władzy w kwietniu 2018 roku po rezygnacji byłego premiera w związku z masowymi protestami. Abiy nadzorował drastyczne reformy polityczne, ale krytycy twierdzą, że wypiera się niektórych obietnic wolności politycznych i medialnych. Był również narażony na ostrą międzynarodową krytykę ze względu na to, jak zajmował się aktami Konflikt w regionie Tigray To spowodowało śmierć tysięcy.

Głosowanie w czerwcu, które zostało dwukrotnie przełożone z powodu pandemii i problemów logistycznych Covid-19, było w dużej mierze pokojowe, ale partie opozycyjne potępiły nękanie i zastraszanie.

Abiy okrzyknął wybory pierwszą próbą Etiopii przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów, ale Stany Zjednoczone nazwały je „głęboko błędnymi”, powołując się na zatrzymanie niektórych opozycjonistów i brak bezpieczeństwa w częściach drugiego pod względem zaludnienia kraju Afryki.

Lider głównej opozycyjnej partii „Obywatele Etiopii na rzecz Sprawiedliwości Społecznej”, Berhanu Nega, przegrał, podczas gdy partie opozycyjne zdobyły tylko 11 mandatów.

Partia Dobrobytu powstała po rozwiązaniu poprzedniej koalicji rządzącej Etiopii. Spory dotyczące tej decyzji wskazywały na pierwsze napięcia między Abe i Abe Przywódcy Tigrayan, którzy ostatecznie doprowadzili do wybuchu konfliktu w listopadzie.

READ  Na zaufanie Europejczyków do Unii Europejskiej wpłynęła reakcja na koronawirusa | Unia Europejska

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment