Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aaron Brown biegnie sprintem po pierwsze zwycięstwo na 200 m w tym sezonie, pokonując Kenijczyka Kerry’ego Kinga

Aaron Brown, biegacz z Toronto, zajął trzecie miejsce w pierwszej trójce w wyścigach na 200 metrów w tym sezonie i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo mocnym finiszem w sobotę w Nairobi w Kenii.

Po falstartie – żaden zawodnik nie otrzymał żadnych ostrzeżeń – Brown poprawiał swoje wyniki w miarę postępu wyścigu, wychodząc z zakrętu na pierwszym miejscu i od razu pokonując Amerykanina Kerry Kinga i wygrywając w 20,12 sekundy w Kip Keino Classic.

Brown wygrał również zeszłoroczny wyścig w wspomaganym wiatrem 20,05 nad Kingiem, którego czas w 2022 roku 20,18 w sobotę był najlepszy w sezonie. Swoją kampanię outdoorową rozpoczął w imprezie o szerokości 20,29 podczas otwarcia Diamentowej Ligi tydzień temu w Doha w Katarze.

Liberyjsko-amerykański biegacz Joseph Fahnbolh, mistrz NCAA Division 1 z 2022 roku na 200 m, zajął trzecie miejsce z czasem 20,19 na sobotnim spotkaniu Athletics Continental Tour Gold.

oglądać | Wyścig Browna do zwycięstwa w Nairobi:

Kanadyjczyk Aaron Brown wygrywa bieg na 200 m w Kip Keino Classic

Kanadyjska biegaczka zajmuje pierwsze miejsce w etapie World Athletics Continental Tour w Kenii.

Zajął również trzecie miejsce z wynikiem 20,14 podczas Grand Prix Botswany pod koniec kwietnia, a Brown uzyskał najlepszy w sezonie 20 płaskich przy lekkim wietrze na drugim miejscu.

„Fahnbla byłby kimś, z kim mógłbym walczyć, gdybym zamierzał walczyć o medale w nadchodzących latach” – powiedział Brown.

W Doha Brown zatrzymał czas w 20.20 i zajął trzecie miejsce za Amerykanami Fredem Curleyem (19.92) i Kennym Bednarikiem (20.11).

W ciągu ostatnich kilku miesięcy włączył do swojego programu trening bazowy na 400 metrów, mając nadzieję na pokonanie rdzy z początku sezonu na 100 i 200 metrów.

„Otworzyłem [the season] Z 400 przebiegł 100” – powiedział podczas sobotniej audycji. Staram się być wszechstronny, aby uzyskać większy zasięg, a to da mi większą moc i prędkość na 200, z którymi będę mógł konkurować [the top] młodzież”.

READ  Roland Garros 2023 rozpocznie się w niedzielę o 9GemHD i Stan Sport

szybka rekonwalescencja

Gdzie indziej Ethan Catsberg, który ma rekord świata w rzucie młotem na odległość 78,41 m, jest drugi w sobotę z wynikiem 76,38 m w czwartej ze swoich sześciu prób w Moi International Sports Centre.

21-latek z Nanaimo w Kolumbii Brytyjskiej zaczął powoli od pierwszego rzutu 70,14, ale przy następnej próbie odbił 75,72.

oglądać | Rzut młotem Katzberga błyszczy, by wydobyć z niego to, co najlepsze:

Kanadyjczyk Ethan Katzberg zajął drugie miejsce w rzucie młotem w Nairobi

Kanadyjczyk finiszował nieco ponad trzy metry przed prowadzeniem.

Polak, Wojciech Nowicki, zdobył 79,78 punktów, wygrywając sześcioosobową rywalizację i może pochwalić się rekordem 81,43 w spotkaniu. Węgier Donat Varga zajął trzecie miejsce (74,12), mimo popełnienia błędu w czterech z sześciu rzutów.

Katsburg był pełen pewności siebie po swoim występie z wynikiem 78,41 5 maja na Dylan Armstrong Track Classic w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie mieszka od 2020 roku. Występ spełnił automatyczny standard kwalifikacyjny 78,00 do zawodów mężczyzn w dniach 19-27 sierpnia . Lekkoatletyczne Mistrzostwa w Budapeszcie na Węgrzech.

Mierzący sześć stóp sześć i ważący 235 funtów Katzberg trenuje z Armstrongiem, dwukrotnym olimpijczykiem, który zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i jest głównym trenerem klubu lekkoatletycznego Kamloops.

Katzberg trafiła na pierwsze strony gazet w sierpniu zeszłego roku ze swoim ówczesnym wynikiem 76,36 za srebrny medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii. Rzut przekroczył jego poprzedni rekord o ponad dwa metry, co było rekordem Kanady do lat 23.

Paryż 2024 [next Summer Olympics] to jest to, dla czego pracuję” – powiedział wówczas dla Victoria Times-Colonist.

Amerykanka Janee’ Kassanavoid zrobiła ogromne zamieszanie w kobiecym młotku z najwyższą notą 74,25, aby wygrać. Drugie miejsce zajęła rodaczka Janet Stewart z notą 71,43, wyprzedzając trzykrotną mistrzynię olimpijską Polskę i rekordzistkę świata Anitę Włodarczyk.

READ  Imponujący pokaz Troy Seely w Polsce

W sprincie na 100 mężczyzn Jerome Blake z Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej był ostatnim z siedmiu biegaczy z czasem 10,20.

Rozpoczął sezon kilkoma występami z wiatrem w Miramar na Florydzie (10.05) i Botswanie (10.39), zanim legalnie 10.11 tydzień wcześniej wygrał swój setny kraj w Doha. Był to najlepszy czas podczas dwóch rund eliminacyjnych, gdyż finał nie został rozegrany, a zawodnicy nie otrzymali punktów Diamentowej Ligi.

oglądać | Blake osiąga 10,20 sekundy na 100 m w Kenii:

Kanadyjczyk Jerome Blake zawodzi w sprincie na 100 metrów

Zobacz, jak Kenijski Kanadyjczyk Ferdinand Umaniyala ściga się o pole position w Nairobi. Blake zajął siódme miejsce.

Umanyala ściga się o pierwsze miejsce na świecie

Ferdinand Umaniyala z Kenii podniósł w sobotę kibiców z rodzinnego miasta do 9,84 biegu przy lekkim wietrze. Uzyskał czas 9,85 i wygrał ubiegłoroczny wyścig.

Po swoim piątym z rzędu zwycięstwie na początku sezonu na świeżym powietrzu, 27-letni Umañala pokonał wiodącego w sezonie Jamajczyka Terrence’a Jonesa 9,91, ale nie osiągnął wyniku 9,76 Amerykanina Trayvona Bromella.

Jednak Umañala był oszałamiający w swojej młodzieżowej kampanii po tym, jak nie awansował z półfinałów Mistrzostw Świata 2022 zeszłego lata w Eugene w stanie Oregon, kiedy odbił się i wygrał finał Igrzysk Wspólnoty Narodów w 10.02.

„Chociaż nie pobiłem afrykańskiego rekordu zgodnie z obietnicą, jestem zadowolony z pierwszego miejsca na świecie” – powiedział Umanyala. „W tym roku zmierzę się z czasem, mając za cel zdobycie tytułu mistrza świata”.

Amerykanin Kenny Bednarik zajął drugie miejsce w sobotę z najlepszym w sezonie wynikiem 9,98. To srebrny medalista World 200. Rodak z Ameryki Marvin Brassey był trzeci w sobotnim wyścigu z notą 10,03 pkt.

Stephen Odhiambo z Kenii został wykluczony z powodu falstartu.

Chakari Richardson , sprint na 200 m kobiet ze Stanów Zjednoczonych

Amerykanka Chakari Richardson wygrała bieg na 200 metrów kobiet w rekordowym czasie 22.07, wyprzedzając swoją wygraną na 100 metrów w Diamentowej Lidze Doha.

READ  Pięciu Włochów, bez Ronaldo w kadrze Euro 2020

Keira Richardson (22,77) i Shannon Ray (22,82) ukończyły ten wyścig z Amerykanami.

Richardson powiedziała, że ​​chce pobiec na 100 metrów w meczu z dwukrotną mistrzynią olimpijską z Jamajki, Shelley-Ann Fraser-Pryce. W końcu Fraser-Pryce wycofał się ze spotkania z nadwyrężeniem mięśni, a Richardson awansował do 200.

Pod nieobecność obu na 100, Taonicha Terry wygrała z wynikiem 10,86. Terry, lub „TT”, jak ją znamy, była w zeszłorocznej sztafecie 4×100 USA, która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata.

„Wyścig był dobry. Chciałem zaimponować kibicom gospodarzy i wspaniale jest robić to, co robię” – powiedziała.

Drugie miejsce zajęła Nowozelandka Zoe Hobbs z czasem 10,97 sekundy, a trzecia Belgijka Rani Rozius.

oglądać | Pełna relacja z sobotniego Cape Keno Classic:

Shakari Richardson prowadzi w pierwszej trójce Ameryki na 200 metrów w zamiataniu

Richardson odniósł dominujące zwycięstwo w Kenii, a koledzy z drużyny Kira Jefferson i Shannon Ray poszli w ich ślady.