Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aareal Bank zmniejsza rozmiar swojej rady dyrektorów

DGAP-News: Aareal Bank AG / Słowo (-a) kluczowe: Różne
17.05.2021 / 10:13
Za treść tej reklamy wyłączną odpowiedzialność ponosi wydawca.

Aareal Bank zmniejsza rozmiar swojej rady dyrektorów

Obszary odpowiedzialności Szefa Zarządzania Ryzykiem i Szefa Działu Kredytów zostaną połączone

– Skierowanie członka zarządu Dagmar Nopec na emeryturę

Wiesbaden, 17 maja 2021 r. – Rada Nadzorcza Aareal Bank AG po uzgodnieniu z organami nadzorczymi podjęła decyzję o zmniejszeniu składu rady dyrektorów poprzez połączenie dwóch obszarów odpowiedzialności. Od 1 czerwca 2021 r. Obszary odpowiedzialności Rady Dyrektorów, Dyrektora ds. Kredytów i Dyrektora ds. Zarządzania Ryzykiem zostaną połączone w celu utworzenia Biura Dyrektora ds. Ryzyka (CRO). Za nowo utworzony Obszar Odpowiedzialności odpowiedzialny będzie Christian Konch-Wolf, obecnie Chief Risk Officer. Dagmar Nobek, która zasiada w radzie dyrektorów od 2013 roku i do tej pory odpowiadała za Dział Kredytów ds. Kredytów, Operacji i Portfela Szkoleniowego, na jej wniosek nie odnowi umowy, która wygasa 31 maja. 2021 i zamierza przejść na emeryturę.

Aareal Bank poinformował już, że Rada Nadzorcza jest zainteresowana liczebnością i składem Zarządu.

Maria Cyrus, Przewodnicząca Rady Nadzorczej, skomentowała: „Łącząc dotychczas dwa odrębne obszary odpowiedzialności, korzystamy z możliwości usprawnienia rady i ulepszenia jej składu w związku ze zmieniającymi się wymogami regulacyjnymi”. Pani Cyrus w dalszym ciągu komentowała odejście Dagmar Nobik na emeryturę: „W imieniu całej Rady Nadzorczej chciałbym serdecznie podziękować Dagmar Knopec za jej wyjątkowe zaangażowanie i cenny wkład w rozwój Aareal Bank w ostatnich latach. dzięki solidnemu doświadczeniu od wielu lat zapewnia wysoką jakość naszego portfela kredytowego – to gwarancja, z której bank skorzystał również podczas pandemii koronawirusa. Życzymy Pani Knopec wszystkiego najlepszego na przyszłość. ”

Łączność
Christian Feldbrugge
Telefon: +49 611 348 2280
[email protected]

READ  Portret Chopina kupiony na pchlim targu pochodzi z XIX wieku | zabawa

Anya Kaffer Rohrbach
Telefon: +49 611 348 2298
[email protected]

O Grupie Aareal Bank:
Grupa Aareal Bank z siedzibą w Wiesbaden jest wiodącą międzynarodową firmą specjalizującą się w nieruchomościach. Dostarcza inteligentne finanse, oprogramowanie i rozwiązania cyfrowe dla sektora nieruchomości i branż pokrewnych i jest obecna na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej i Azji / Pacyfiku. Podmiotem dominującym grupy jest Aareal Bank AG, którego akcje wchodzą w skład indeksu SDAX Deutsche Börse. Zarządza różnymi podmiotami zorganizowanymi w sektorach biznesowych grupy: strukturyzowane finansowanie nieruchomości, bankowość i rozwiązania cyfrowe oraz Aareon. Segment finansowania nieruchomości strukturyzowanych obejmuje wszystkie rodzaje finansowania nieruchomości mieszkaniowych oraz działalność finansową Grupy Aareal Bank. Tutaj bank wspiera swoich klientów w realizacji dużych inwestycji w nieruchomości komercyjne. Nieruchomości inwestycyjne to przede wszystkim biurowce, hotele, centra handlowe, nieruchomości logistyczne i mieszkaniowe oraz mieszkania studenckie. W sektorze bankowości i rozwiązań cyfrowych Aareal Bank Group wspiera biznes w zakresie mieszkalnictwa, zarządzania nieruchomościami i energetyki jako partner w transformacji cyfrowej – łącząc kompleksowe usługi doradcze z rozwiązaniami produktowymi, tradycyjną bankowością korporacyjną i przyjmowaniem depozytów. Jej spółka zależna Aareon, wiodący dostawca oprogramowania ERP i rozwiązań cyfrowych dla europejskiego sektora nieruchomości i jego partnerów, reprezentuje trzeci sektor biznesowy. Aareon zapewnia niezawodne, wiodące w branży rozwiązania konsultingowe, oprogramowanie i usługi w celu usprawnienia procesów biznesowych opartych na technologii IT oraz rozszerzania modeli biznesowych. Platforma cyfrowa Aareon Smart World łączy firmy z branży mieszkaniowej i sektorów pokrewnych z klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi, a także łączy urządzenia technologiczne w mieszkaniach i budynkach.

17.05.2021 Publikacja aktualności firmowych, transmitowanych przez DGAP – serwis EQS Group AG.
Za treść tej reklamy wyłączną odpowiedzialność ponosi wydawca.

Usługi dystrybucyjne DGAP obejmują ogłoszenia regulacyjne, wiadomości finansowe / korporacyjne i komunikaty prasowe.
Zarchiwizowane na www.dgap.de