Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

8 zabawnych pomysłów na imprezy biurowe, które HR może po prostu zaaprobować

Imprezy biurowe to doskonały sposób na wzmocnienie relacji w pracy, stworzenie kultury pracy zespołowej, zapewnienie pracownikom przerwy, której mogą nie zaplanować, złagodzenie stresu i zwiększenie zaangażowania pracowników. Przy odrobinie planowania i badań mogą być również zabawne, wyjątkowe i niedrogie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak sprawić, by Twoja następna impreza w biurze była przyjemna, znacząca i niezapomniana, w tym osiem pomysłów na imprezy firmowe, które możesz wypróbować.

Korzyści z organizowania imprez biurowych

Podczas gdy imprezy biurowe mogą wydawać się niepotrzebnym (a czasem drogim) dodatkiem, świętowanie grupowe często przynosi realne korzyści biznesowe. Nic dziwnego, w końcu pracownik w dobrym humorze to bardziej wydajny pracownik. Oto kilka najważniejszych zalet imprezy biurowej:

 • wzmacnia więzi zespołowe: kiedy pracownicy mają okazję porozmawiać o rzeczach innych niż praca, poznają się na innym poziomie, co może pomóc w budowaniu zaufania;
 • zwiększa zaangażowanie i morale pracowników: imprezy biurowe oferują pracownikom szansę na relaks i odpoczynek, co może zwiększyć produktywność, gdy nadejdzie czas powrotu do pracy;
 • zapewnia możliwości nawiązywania kontaktów: podczas gdy impreza biurowa nie powinna obejmować rozmów w sklepie, umożliwienie pracownikom spotkania się ze sobą w swobodnej atmosferze może zainicjować nowe przyjaźnie i kontakty, które mogą prowadzić do silniejszej współpracy w biurze.

Grupy robocze mogą również pomóc pracownikom w budowaniu relacji z zespołem zarządzającym z dala od presji środowiska biurowego. Impreza biurowa sprawia, że ​​pracownicy czują się doceniani: pracownicy, którzy są rozpoznawani, cenieni i nagradzani za swoje osiągnięcia, często mają poczucie lojalności wobec swojego pracodawcy i częściej zostają w firmach na dłużej. Impreza biurowa nie musi być kosztowna ani skomplikowana. Nawet planowanie wydarzenia może być zabawne, jeśli podejdziesz do niego z odpowiednim nastawieniem. Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania przyjęcia dla personelu.

Skoro mowa o osiągnięciu relaksu i lepszej wydajności przez gry, warto będzie też wypróbować darmowe gry automaty barowe. Tego rodzaju zabawa jest ciekawa zarówno w wersji stacjonarnej, jak i online, a każdy może pobawić się tego typu grami za darmo. Tego typu sloty online nie wymagają wpłacania jakichkolwiek pieniędzy, przez co gracze mogą bawić się do woli bez obawy o utratę budżetu. Pod podanym linkiem znajdziecie automaty o przeróżnym charakterze – jesteśmy przekonani, że znajdziecie tu coś dla siebie.

READ  Frendex pomoże Polsce w dochodach emigrantów - pierwsze wiadomości

Planuj z wyprzedzeniem

Podczas gdy zaimprowizowany lunch lub uroczystość to wspaniały pomysł, większość przyjęć biurowych jest lepsza, gdy jest zaplanowana z wyprzedzeniem. To sprawia, że ​​impreza jest o wiele mniej stresująca dla osób, których zadaniem jest zbieranie zapasów i jedzenia, a także jest wygodna dla osób z napiętym kalendarzem lub podróżujących w interesach. Dobry plan sprawia, że:

 • impreza będzie lepsza;
 • pracownicy będą bardziej zrelaksowani;
 • niczego nie zabraknie;
 • unikniemy stresu na wypadek, gdyby coś się nie udało.

Poproś swoich pracowników o wkład w to, co chcieliby na imprezie biurowej. W końcu imprezy dla pracowników są dla Twoich pracowników i będą chętniej uczestniczyć i dobrze się bawić, gdy temat, jedzenie, gry, zajęcia i nagrody są czymś, co im się podoba. Aby wzbudzić podekscytowanie imprezą, poproś entuzjastycznych pracowników o pomoc w planowaniu i sugerowaniu gier, zajęć, miejsc i motywów lub utwórz biurowy komitet planowania imprez.

Zachęć wszystkich do przyłączenia się

Zastanów się nad planowaniem imprez roboczych w godzinach pracy, aby wszyscy mogli tam być, jeśli to możliwe. Gwarantuje to, że nie prosisz pracowników o oderwanie się od ich intensywnego życia osobistego i okazujesz uznanie dla swoich pracowników. Imprezy świąteczne na koniec roku odbywają się jednak często poza godzinami pracy, ale to zależy od Ciebie.

Dodatkowo zastanów się, czy pozwolisz swoim pracownikom zaprosić plus-one. Na bardziej oficjalne świąteczne imprezy biurowe tradycyjnie zaprasza się plus-ones. Jeśli jednak impreza biurowa odbywa się w godzinach pracy i/lub w biurze, możesz ograniczyć imprezę tylko do pracowników.

Dodaj grę lub aktywność

Poszukiwania śmieci, lodołamacze, maratony gier planszowych, fotobudki, karaoke, ciekawostki, szarady i podobne zajęcia integracyjne pomagają ludziom się zrelaksować, robić coś innego niż rozmawiać i dobrze się bawić. Tylko upewnij się, że gry są zabawne, nie wymagają presji i że mogą w nich uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek czy możliwości fizyczne. Wiele gier można zmodyfikować na imprezy biurowe — na przykład:

 • Trivial Pursuit;
 • Jeopardy;
 • Jaka to melodia;
 • gry w zgadywanie.

Wszystkie sprawdzą się świetnie i zapewnią dobrą zabawę pracownikom – pamiętaj jednak, aby najpierw zapytać się pracowników o zdanie. W celu ułatwienia wyboru poniżej sporządziliśmy tabelę porównującą te najbardziej popularne gry. Dzięki temu dowiesz się, co najlepiej działa.

READ  Las Vegas zamknięte w komputerze? Sprawdź, co oferuje Mr Bet
Gra Trivial Pursuit Jeopardy Jaka to melodia Gry w zgadywanie
Zasady gry Poruszanie po planszy, odpowiadanie na pytania Losowanie pytań o różnej wartości Rozpoznawanie piosenek Zgadywanie w grupach
Ile potrzeba osób? 6-8 6-8 4-8 4-8
Poziom skomplikowania Średni Średni Niski Niski

 

Każda gra ma swoje ewidentne zalety i konieczne będzie zapoznanie się z zasadami, aby dobrze się bawić – zwłaszcza w przypadku Trivial Pursuit i Jeopardy. Pozostałe gry sprawdzą się tak naprawdę w dowolnym momencie, gdyż ich poziom skomplikowania ogranicza się tylko i wyłącznie do zadawania pytań. Taki sposób na spędzenie czasu może spodobać się twoim pracownikom, więc spróbuj im to zaproponować.

Niech to będzie impreza tematyczna, najlepiej z nagrodami

Nadanie imprezie biurowej motywów może pomóc przełamać lody. Ulubione epoki muzyczne, noc tiki, motywy karnawałowe lub „Dzień świątecznego swetra” może wprowadzić pracowników w towarzyski, beztroski nastrój. Posiadanie czegoś do omówienia od razu łagodzi niektóre niezręczności, które mogą towarzyszyć przyjęciom roboczym, odwraca uwagę od pracy i ułatwia kontakty towarzyskie.

Każdy kocha loterię, a nagrody nie muszą być skomplikowane. Na przykład karty podarunkowe do lokalnych restauracji lub sklepów internetowych są zawsze mile widziane i mogą pomóc w podniesieniu poziomu świątecznego. Inne pomysły na nagrody to: dodatkowy dzień wolny, łupy firmowe, gadżety technologiczne, darowizna na cele charytatywne w ich imieniu itp.

Pomysły na imprezy biurowe do wypróbowania

Ważne jest, aby znać, rozumieć i przestrzegać swoich zasad HR dotyczących alkoholu i wydarzeń towarzyskich. Nie zapominaj, że tylko dlatego, że imprezy są zabawne, Ty i Twoi pracownicy uznacie je za dużo przyjemniejsze, gdy zachowany zostanie profesjonalizm. Przed imprezą przypomnij pracownikom o odpowiedniej etykiecie biurowej (np. unikaj nadmiernego picia, nie przyprowadzaj dodatkowych gości). Jeśli jesteś gotowy, aby urządzić przyjęcie dla swoich pracowników, oto osiem doskonałych pomysłów na przyjęcie biurowe do wypróbowania.

Wirtualne degustacje lub przyjęcie online

Od herbaty, przez wino, po ser, wirtualne degustacje mogą być kreatywnym sposobem na zaangażowanie zespołu w domu. Przedmioty degustacyjne są zazwyczaj wysyłane do pracowników z wyprzedzeniem, a ekspert prowadzi zespół przez degustację za pośrednictwem czatu wideo. Wszystko odbywa się w prosty i przyjemny sposób.

READ  Absolwent Boston Celtics Dennis Schroeder podnosi Niemcy do brązu EuroBasket przeciwko Polsce

Zamiast osobistej imprezy świątecznej możesz spróbować wysłać każdemu ze swoich pracowników materiały rzemieślnicze lub składniki przepisów i zrobić lub ugotować coś razem przed kamerą. Od budowania domków z piernika, przez tworzenie ozdób, po pieczenie ciasta, wspólne robienie czegoś może być świetnym sposobem na wzajemne poznanie się zespołów (i wzięcie udziału w przyjacielskiej rywalizacji).

Wirtualne polowanie i poranne śniadanie

W tej dynamicznej grze wirtualnej uczestnicy imprezy mają za zadanie znaleźć określone przedmioty w domu i zaprezentować je przed kamerą współpracownikom (np. ulubiony kubek, selfie zwierzaka, rocznik liceum, gazeta). Jest to dość nietypowe rozwiązanie, które może spodobać się wielu osobom, ale innych może zniechęcić. Ważne to sprawić, aby każdy czuł się komfortowo z rodzajem imprezy, który wybraliśmy.

Poranne śniadanie jako sposób na imprezę firmową może być niedrogi, szybki i łatwy. Lokalne kawiarnie często oferują zdrowe śniadania i oferty dla firm w ich sąsiedztwie. Rozpocznij dzień swojego zespołu od śniadania składającego się ze świeżych owoców, koktajli, pożywnych soków i wysokiej jakości kawy.

Cokolwiek do jedzenia

Pechowiec angażuje wszystkich i obniża koszty. W zależności od liczebności personelu, upewnij się, że dostarczysz co najmniej jedno danie główne i deser wraz z napojami i produktami papierniczymi. Potlucks to wspaniały sposób na celebrowanie różnorodności, umożliwienie pracownikom pochwalenia się umiejętnościami kulinarnymi lub piekarniczymi oraz zachęcenie ich do mówienia o własnych zainteresowaniach. Rozpocznij wiosnę motywem „pikniku” lub święta z celebracją „tradycyjnej żywności”.

Zlot food trucków i impreza świąteczna

Wynajmij kilka food trucków i zorganizuj piknik na świeżym powietrzu z muzyką. Upewnij się, że ciężarówki mają opcje dostosowane do preferencji żywieniowych każdego. Imprezy plenerowe to wspaniały sposób na świętowanie osiągnięć firmy, powitanie lata lub po prostu cieszenie się swoim towarzystwem w wyluzowanej scenerii.

Coroczne imprezy świąteczne w biurze to podstawa w wielu firmach, to świetny sposób na zakończenie roku z hukiem i pokazanie pracownikom, że doceniasz całą ciężką pracę, którą wykonali przez rok. Od gorącej czekolady przez Secret Santa do brzydkich swetrów, świąteczne przyjęcia mogą być świetnym wydarzeniem poprawiającym nastrój i integrującym drużynę.