Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

6 stycznia Przesłuchania na żywo: Pat Cipollone zeznaje przed komisją, gdy inny doradca Trumpa zgadza się wystąpić publicznie

Liz Cheney mówi, że nie zdecydowała, czy kandydować na prezydenta, czy nie

Komisja badająca zamieszki z 6 stycznia na Kapitolu otrzymała zeznania za zamkniętymi drzwiami od byłego doradcy Białego Domu Pata Cipollone’a, który od jakiegoś czasu był pod presją, by przemawiać przed komisją. Oczekuje się, że jego wspomnienia zapewnią krytyczny wgląd w próby Donalda Trumpa wykorzystania Departamentu Sprawiedliwości jako narzędzia do unieważnienia wyborów w 2020 roku.

Komisja będzie również gospodarzem telewizyjnego przesłuchania z Sarah Matthews, byłą zastępczynią sekretarza prasowego, która zrezygnowała po ataku na Kapitol. Data jej przesłuchania nie została potwierdzona, ale następne przesłuchanie publiczne na żywo odbędzie się w przyszłym tygodniu, z naciskiem na rolę Trumpa w gromadzeniu tłumu.

Tymczasem Fulton County w stanie Georgia, wielka ława przysięgłych badająca próby Trumpa odwrócenia zwycięstwa wyborczego Joe Bidena w 2020 roku, skierowała wezwania do senatora z Karoliny Południowej Lindseya Grahama, Rudy’ego Giulianiego i kilku innych prawników, którzy odegrali rolę w machinacjach Trumpa. Pan Graham potwierdził, że odmówi spełnienia żądań wezwania.

1657130431

Jaka jest data kolejnej sesji komitetu rebelii 6 stycznia?

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów do zbadania nieudanego buntu w Kapitolu USA 6 stycznia 2021 r. Początkowo postanowiła przeprowadzić tylko sześć przesłuchań publicznych, zgodnie z projektem harmonogramu, ale właśnie ogłosiła siódme.

Dodatkowe przesłuchania były konieczne ze względu na samą wagę dostępnych dowodów dotyczących śmiertelnego ataku na serce rządu w Waszyngtonie, którego dokonali rozgniewani zwolennicy. Donald Trump Próbuje odwrócić swoją porażkę w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Oliver O’Connell6 lipca 2022 19:00

1657128631

Aresztowanie kierowcy konwoju kierowców ciężarówek wzdłuż centrum handlowego

David „Santa” Riddle został aresztowany w National Mall w centrum Waszyngtonu w środę wczesnym rankiem. dzienny potwór Po raz pierwszy zgłosił, że natknął się na dwa światła drogowe i jedno wykroczenie, na które mógł zostać aresztowany: nieprzestrzeganie poleceń policjanta.

Raporty Johna Bowdena z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell6 lipca 2022 18:30

1657126854

Członek Komitetu ds. Współpracy Świadków 6 stycznia

Stephanie Murphy, demokratka z komisji 6 stycznia, udzieliła dziś rano wywiadu, w którym omówiła różnicę, jaką dokonują świadkowie administracji Trumpa, którzy zdecydowali się postawić państwo ponad partyjność lub imperatywy polityczne:

Andrzeja Nottia6 lipca 2022 18:00

1657125054

Analiza: Dlaczego nadchodzący wygląd Sarah Matthews ma znaczenie

Andrzeja Feinberga Napisała, że ​​dla całej publiczności, która może nie wiedzieć, kim ona jest, Sarah Matthews – podobnie jak Cassidy Hutchinson przed nią – jest ucieleśnieniem pewnego rodzaju waszyngtońskiego informatora, który może być bardzo niebezpieczny dla byłego prezydenta.


Jeśli spojrzysz na zdjęcia biały Dom Na spotkaniach zawsze znajduje się zewnętrzny krąg krzeseł, na których stoją ludzie, którzy pełnią funkcję decydentów – lub menedżerów – siedzących wokół stołu. Osoby z tytułami takimi jak asystent specjalny, zastępca asystenta i asystent tego-lub-który często krążą między urzędami, dokonując przygotowań i przekazując wiadomości wśród pogrubionych nazwisk, którym służą.

Jednak ci menedżerowie często zapominają, że na sali są młodzi pracownicy – ​​często nie starsi niż po dwudziestce. Ludzie po dwudziestce, którzy utrzymują administrację w Waszyngtonie, są często niewidoczni dla wszystkich, z wyjątkiem kilku wybranych (zwykle reporterów), którzy wiedzą, jak zwracać uwagę.

Przeczytaj pełną analizę poniżej.

Nadchodził problem, którego Donald Trump się nie spodziewał

Często zapomina się o dawnych pracownikach Białego Domu, a zauważają ich tylko nieliczni. Teraz te niewidzialne dwudziestki powróciły, by nawiedzać ludzi, którym przydzielono im służbę

Andrzeja Nottia6 lipca 2022 17:30

1657123254

Uwaga dla Cipollone

Kyle Cheney zauważa, że ​​pozostaje niejasne, co Pat Cipollone zgodził się przedstawić panelowi 6 stycznia – a charakter tego, na co się zgodzili, w dużej mierze zadecyduje, co jeśli publiczność w końcu dowie się, co im mówi.

Andrzeja Nottia6 lipca 2022, 17:00

1657121454

Giuliani mówi, że Trump powinien dać sobie ułaskawienie

Rudy Giuliani, który podobno poprosił Donalda Trumpa o prewencyjne ułaskawienie po 6 stycznia, a teraz stoi przed różnymi zagrożeniami prawnymi, spekulował dziś rano, że jego były szef mógł ułatwić sobie sprawę niż tamtego dnia, gdyby ułaskawił się przed opuszczeniem urzędu. .

Andrzeja Nottia6 lipca 2022 16:30

1657119987

Pat Cipollone zeznaje zamknięte przed panelem 6 stycznia

Po tym, jak komisja 6 stycznia zwiększyła presję publiczną na niego, by zeznawał, były doradca Białego Domu z administracji Trumpa Pat Cipollone podobno zgodził się porozmawiać z komisją – aczkolwiek za zamkniętymi drzwiami.

Jego pogląd w dniach poprzedzających 6 stycznia włącznie będzie krytyczny ze względu na jego bezpośrednie zaangażowanie w pomoc w odparcia próbie pełnego wykorzystania Departamentu Sprawiedliwości przez Trumpa.

Andrzeja Nottia6 lip 2022 16:06

1657119054

Lindsey Graham kwestionuje wezwanie Gruzji

Prawnicy senatora Lindseya Grahama twierdzą, że nie zastosuje się do nakazu sądowego wydanego mu w ramach dochodzenia przed ławą przysięgłych w hrabstwie Fulton w stanie Georgia w sprawie próby obalenia przez byłego prezydenta Donalda Trumpa zwycięstwa Joe Bidena w wyborach w 2020 roku w Peach State.

W oświadczeniu złożonym do niezależny, Adwokaci Bart Daniel i Matt Austin twierdzą, że śledczy z Fulton County powiedzieli im, że pan Graham był „jedynie świadkiem” i „ani przedmiotem, ani celem śledztwa”, ale odrzucili śledztwo w Fulton County jako „wszystkie kwestie polityczne”.

Prawnicy oskarżyli również panią Willis o przeprowadzenie „wyprawy na ryby” i „działanie w koordynacji z komisją 6 stycznia w Waszyngtonie”.

„Wszelkie informacje z wywiadu lub zeznań z senatorem Grahamem zostaną natychmiast udostępnione komisji 6 stycznia” – powiedzieli prawnicy, chociaż nie przedstawili żadnych dowodów na poparcie swoich zarzutów.

Andrzeja Feinberga Ma historię.

Andrzeja Nottia6 lipca 2022 15:50

1657117854

Rosyjska telewizja przewiduje przedwczesny powrót Trumpa

Publicystka rosyjskiej telewizji państwowej Olga Scapeva skrytykowała byłego prezydenta Donald TrumpOznacza to, że rosyjskie władze mogą rozważyć rozpoczęcie jakiejkolwiek kampanii wspierającej go, jeśli zdecyduje się wystartować w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Scapiva złożył te oświadczenia podczas ostatniego wydania jej 60 minut Polityczny talk show, zgodnie z klipem z angielskimi napisami opublikowanym na Twitterze przez rosyjskiego analityka mediów Julia Davis.

Kilka dni temu Trump obiecał zniszczyć Federację Rosyjską, wyeliminować włóż todominacja, powiedział.

Andrzeja Feinberga Ma więcej.

Andrzeja Nottia6 lipca 2022 15:30

1657116056

Kinzinger chwali Cassidy Hutchinson i innych świadków

Adam Kinzinger, który wczoraj podzielił się przerażającym zestawem obraźliwych i groźnych wiadomości głosowych, które otrzymali jego pracownicy, oklaskiwał Cassidy Hutchinson i innych weteranów administracji Trumpa, którzy zgłosili się, aby opowiedzieć panelowi 6 stycznia o tym, czego byli świadkami podczas przygotowań. Starania prezydenta o odwołanie wyborów w 2020 roku.

Andrzeja Nottia6 lipca 2022 15:00