Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

6 prognoz dla Facebook Connect: Quest Pro, Rebranding i więcej

Facebook Connect jest tuż za rogiem. Oto sześć prognoz, jakie mamy na tegoroczny pokaz.

Ponieważ Oculus Quest 2 nadal dobrze sobie radzi dla programistów i nie spodziewamy się w najbliższym czasie ogłoszenia Quest 3 (chłopiec, możemy wyglądać głupio za kilka dni), to będzie ekscytujący rok dla Connect. Spodziewamy się ujawnienia nowego sprzętu, ale prawdopodobnie zobaczymy równe zainteresowanie oprogramowaniem i strategiami, które Facebook wprowadza w swoich planach dotyczących przyszłości VR i AR.

Tak więc podsumowaliśmy nasze przemyślenia na temat sześciu obszarów, którymi Facebook prawdopodobnie zajmie się w tym roku.

Zapowiedziany Oculus Quest Pro

W tym momencie to wygląda jak jeden. Kilka przecieków w tym tygodniu wskazało, że Facebook nie jest zbyt daleko w tyle, jeśli chodzi o ujawnienie nowego samodzielnego zestawu słuchawkowego, a raporty z poprzednich lat wskazują, że nie będzie to Oculus Quest 3. Zamiast tego oczekujemy, że firma ogłosi wysokiej jakości zestaw słuchawkowy. Urządzenie, które kosztuje więcej niż Quest 2, ale zawiera zaawansowane funkcje, takie jak nowy system śledzenia dla konsol, który rezygnuje z tradycyjnego pierścienia śledzącego. To urządzenie nie zostanie wprowadzone na rynek w tym roku i nie zastąpi Quest 2. Najprawdopodobniej. Pomyśl o tym jako o produkcie, z którego dedykowani użytkownicy VR i firmy chętnie korzystają.

Marki R na Facebooku

Quest Zuckerberg 2

zeszły tydzień krawędź Wspomniała, że ​​Facebook planuje zmienić nazwę całej firmy, aby odzwierciedlić jej nacisk na przejęcie metaverse. Może to obejmować zupełnie nową nazwę dla całej firmy, która traktuje Facebooka, Oculusa, Whatsappa, Instagrama itp. jako osobne podmioty. Jeśli w raporcie jest jakaś prawda, gdzie lepiej ją potwierdzić niż Connect?

Nikt nie zna dokładnej nazwy nowego Facebooka, ale widzieliśmy zakłady na Meta, Connect i Horizon.

Aktualizacje na horyzoncie

READ  Grudniowe aktualizacje systemu Google Play: Cyfrowe prawo jazdy

Mówiąc o Horizon, prawdopodobnie zobaczymy przynajmniej jakąś aktualizację w rosnącej bibliotece aplikacji społecznościowych Facebooka, które znajdują się pod tym banerem. Nadal czekamy na pełną wersję długo oczekiwanych i niedawno przemianowanych Horizon Worlds, podczas gdy firma uruchomiła swoją aplikację VR, Horizon Workrooms na początku tego lata.

Mogliśmy więc usłyszeć nowe szczegóły dotyczące Worlds lub usłyszeć o nowych aplikacjach, które można nazwać Horizons.

Nowe funkcje misji Oculus

Oprogramowanie Oculus Air Link 120 Hz

Facebook agresywnie wprowadzał nowe funkcje na platformę Quest w ciągu ostatniego roku. Widzieliśmy ulepszone śledzenie dłoni, obsługę wyższych częstotliwości odświeżania i możliwość wyświetlania sofy w transporcie, nie wspominając o Air Link i innych ważnych aktualizacjach. Ale minęło trochę czasu od ostatniej dużej premiery oprogramowania, a to prawdopodobnie dlatego, że firma ma pewne wiadomości dotyczące Connect.

Pozostaje tylko pytanie, co jest w sklepie. Znaleźliśmy referencje dla Inteligentniejsze alerty o włamaniach W twojej przestrzeni do gry – czy można to ogłosić w tym tygodniu? Wielokrotnie potwierdzano również, że Facebook pracuje nad komponentem społecznościowym dla środowiska Oculus Home – czy w końcu możemy to zobaczyć?

Nowe reklamy treści

Medal Honoru Quest 2

Oto sprawa z 2022 r. – naprawdę niewiele wiemy jeszcze o tym, co ma nadejść. Resident Evil 4 jest już dostępny, a Medal of Honor ma pojawić się przed końcem roku, więc miejmy nadzieję, że Facebook da nam kilka gier i aplikacji, na które czekamy w nadchodzących miesiącach. Firma wydała duże wydatki, kupując Beat Games, Ready At Dawn, Sanzaru Games, Downpour Interactive i BigBox VR, ale jeszcze nie wydała zupełnie nowego Oculus Quest od żadnego z tych studiów (nie Rift’s Lone Echo 2) . Być może w końcu będziemy mogli zobaczyć, nad czym pracuje przynajmniej jedno ze studiów w Connect.

Spojrzenie w odległą przyszłość

Drażnić Andrew Boswortha Arbrush

Tradycja podpowiada, że ​​po tegorocznej prezentacji Michael Abrash z Facebook Reality Labs weźmie udział w transmisji, aby dogłębnie przyjrzeć się temu, co dzieje się w dziale badawczo-rozwojowym firmy. Jeśli Quest Pro będzie wkrótce dostępny, co może dalej oferować zestaw słuchawkowy? Jakie są najnowsze informacje na temat trwających prac Facebooka nad sprzętem AR? To tylko niektóre z pytań, na które chętnie odpowiemy po tej sesji.

READ  Dlaczego Everwild nie pojawił się na E3? Został „w pełni zrestartowany”

To są nasze prognozy na Facebook Connect, ale jakie są Twoje oczekiwania? Powiedz nam w komentarzach poniżej i pamiętaj, aby wrócić tutaj 28 października o godz.