Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

6 hiszpańskich czołgów Leopard 2 już w Polsce

6 hiszpańskich czołgów Leopard 2 już w Polsce

Hiszpańska minister obrony Margarita Robles potwierdziła 28 kwietnia, że ​​sześć niemieckich czołgów Panther 2 jest już w Polsce i „jest transportowanych pociągiem na Ukrainę”. zgłoszone.

Robles 23 kwietnia powiedział Czołgi miały przybyć na Ukrainę „w ciągu tygodnia”. Powiedział też, że Hiszpania dostarczy Ukrainie cztery kolejne Leopardy po naprawie „tak szybko, jak to możliwe”, według CNN.

Raport o spodziewanym przybyciu hiszpańskich lampartów jest przygotowywany zgodnie z zapowiedziami Ukrainy Kontratak Czekają też na broń i sprzęt obiecane przez zachodnich sojuszników.

Wcześniej minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział Przygotowania kraju do nadchodzącego kontrataku są „zakończone”, ponieważ wojsko kontynuuje szkolenie w zakresie broni dostarczanej przez Zachód.

„Sprzęt został zadeklarowany, wyprodukowany i częściowo rozdystrybuowany. Jest sprzęt, którego plany szkoleniowe są w końcowej fazie. Załogi przybędą z nim (na Ukrainę), kiedy zostanie ustalony czas i miejsce” – powiedział Reznikow. Konferencja prasowa.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział niedawno, że na Ukrainę dostarczono już ponad 230 czołgów – w tym kilkadziesiąt czołgów Leopard 2.

21 kwietnia Niemcy, Polska i Ukraina ułatwią konserwację czołgów Podpisał list Zamiarem jest otwarcie w Polsce centrum obsługi czołgów podstawowych Leopard 2, powiedział Reznikow.

Od początku wojny na pełną skalę zarówno Ukraina, jak i Rosja polegają na czołgach konstrukcji sowieckiej – oraz zachodnich czołgach, takich jak Leopard 2, które mają dać Kijowowi dużą przewagę sprzętową nad Moskwą.

READ  Dlaczego skład Teamu LRP Poland ERZ "mógł podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej" - FIM EWC