Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

5 wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie złuszczać skórę

5 wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie złuszczać skórę

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry po pięćdziesiątce, przywrócenie świetlistego blasku, które miałaś po dwudziestce, może wydawać się myśleniem życzeniowym. Wykazano, że regularne (i prawidłowe) złuszczanie pomaga złuszczać martwe komórki naskórka, otwierać zatkane pory, poprawiać teksturę skóry i umożliwia głębszą penetrację produktów do pielęgnacji skóry. Wyniki? Zdrowsze, młodszy wygląd skóry. Kosmetyczka Michelle Ghaffari i dermatolog Moni Thomas dzielą się najlepszymi praktykami złuszczania naskórka, aby uzyskać jaśniejszą, bardziej promienną cerę po pięćdziesiątce.

1. Zrozum różnicę między chemicznymi i fizycznymi środkami złuszczającymi.

Smarowanie ziarnistego zarośla może wydawać się najbardziej satysfakcjonującym sposobem na pozbycie się mazi – ale to nie jedyny sposób. W rzeczywistości istnieją dwa rodzaje środków złuszczających: fizyczne i chemiczne. Fizyczne złuszczanie usuwa martwe komórki naskórka ręcznie z powierzchniowej warstwy skóry, w tym peelingi zawierające małe cząstki lub bardziej agresywne metody, takie jak dermaplaning, profesjonalny zabieg polegający na użyciu skalpela w celu zeskrobania martwych komórek skóry i zarostu.

Chemiczny środek złuszczający, który wykorzystuje kwasy, takie jak alfa-hydroksykwas (AHA) i beta-hydroksykwas (BHA), a także witaminę A (retinol) do rozbijania martwych komórek naskórka na powierzchni skóry, jest znacznie łagodniejszą opcją dla starzejąca się skóra. . Pomyśl: serum i peelingi.

„Osobiście staram się, aby moje klientki przechodziły przez różne formy eksfoliantów, niezależnie od tego, czy jest to połączenie fizycznych i chemicznych środków złuszczających, czy też dwóch różnych form chemicznych środków złuszczających, i planuję różne dni stosowania każdego produktu” — mówi Ghaffari. , licencjonowana kosmetyczka w Aesthetic Theory Medspa w Michigan. „To jest zwykle [depend on] Rodzaj skóry i stan, który leczymy.

2. Zacznij powoli.

Peeling może zdziałać cuda na skórze, ale nie daj się ponieść emocjom. Skóra dojrzała może być sucha, bardziej skłonna do podrażnień i mniej elastyczna, więc jeśli przesadzasz, Twoja skóra Ci to powie. „Nadmierne złuszczanie może uszkodzić barierę skórną, prowadząc do podrażnień i stanów zapalnych” – ostrzega Thomas, lekarz medycyny, certyfikowany dermatolog i założyciel Glow Dermatology w Houston.

READ  Hollywood ma burzliwą historię gier. Czy Netflix może udowodnić, że ma więcej niż „zerową szansę” na sukces?

„Kluczem jest stopniowe włączanie złuszczania do swojego schematu i monitorowanie reakcji skóry” – dodaje Ghaffari.

Specjalista od pielęgnacji skóry może pomóc w określeniu odpowiednich produktów i częstotliwości dla Twoich potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc, mądrze jest ograniczyć stosowanie fizycznych środków złuszczających, takich jak peelingi i maseczki, do jednego razu w tygodniu, aby zapobiec podrażnieniom. I chociaż chemiczne środki złuszczające są znacznie łagodniejsze, stosowanie ich raz lub dwa razy w tygodniu zwykle wystarcza, aby skóra dojrzała odniosła korzyści.

Skinbetter Science alpharet Złuszczające płatki peelingujące Skinbetter Science alpharet Serum oczyszczające Alastin pielęgnacja skóry Powłoka powierzchni skóry zo Płatki wzmacniające zdrowie skóry

(od lewej do prawej) płatki peelingujące AlphaRet do złuszczania skóry; skinbetter science serum oczyszczające AlphaRet; Lakier do skóry Alastin Skincare ReSurface; Zo Skin Health płatki odmładzające

lepsza nauka o skórze (2); Pielęgnacja skóry Alastin; Zdrowie skóry

3. Poznaj swój typ skóry.

Ghaffari mówi, że sucha, starzejąca się skóra może korzystać z alfa-hydroksykwasów, takich jak kwas mlekowy, które mają właściwości nawilżające. I oczywiście retinol jest niezbędny dla skóry dojrzałej, ponieważ pomaga w odnowie komórek, poprawiając w ten sposób teksturę skóry. Skóra tłusta lub ze skłonnością do wyprysków może korzystać z beta-hydroksykwasów, takich jak kwas salicylowy, które pomagają usuwać nadmiar sebum. „Często , [these] Rodzaje składników mogą mieć różne kształty podpasek, których można używać w domu”. Płatki złuszczające AlphaRet firmy Better Skin Science (115 USD, skinbetter.com) jest naprawdę dobrą opcją dla większości rodzajów skóry i zawiera mieszankę tych składników. ” Inne bezpieczne opcje, które Ghaffari zaleca dla większości rodzajów skóry, obejmują ReSurface Skin Polisher od Alastin Skincare (62 USD, Alastin.com), Zo Skin Health płatki odmładzające (59 USD, zoskinhealth.com) i Serum oczyszczające AlphaRet firmy skinbetter (135 USD, strona skinbetter.com).

Cierpisz na trądzik lub wrażliwą skórę? Ghafari sugeruje trzymanie się z daleka od ostrych środków złuszczających i trzymanie się chemicznych środków złuszczających, aby powstrzymać nadmiar oleju i bakterii.

READ  Mecz testowy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską został przełożony

„Ciągłe masowanie skóry miejscowo czymś fizycznym może powodować wiele podrażnień, a jeśli masz skłonność do trądziku, ta stymulacja może powodować wypryski” – wyjaśnia Ghaffari.