Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

5 wolnych stanowisk, które są konwertowane przez sztuczną inteligencję

Opinie wyrażone przez przedsiębiorca Akcjonariusze należą do nich.

Nowoczesna technologia bez wątpienia zmniejszyła zapotrzebowanie na wielu ludzi w fabrykach, za ladą w bankach iw wielu dziedzinach, w różnych branżach i zawodach. Podłogi w fabrykach i magazynach są teraz zasilane przez roboty. W rzeczywistości – te roboty, w przypadku Tesli, są również tworzone przez roboty!

Ale maszyny nie zastąpią ludzkich potrzeb w tym równaniu. Wierzono, że sztuczna inteligencja zastąpi ludzi w pracach wymagających wysokiego poziomu zdolności poznawczych. Prawda, którą widzimy teraz w wielu przypadkach, jest taka, że ​​kiedy ludzie i sztuczna inteligencja współpracują ze sobą, poprawiają się nawzajem.

Garry Kasparow, słynny lider szachów, który przegrał partię z komputerem IBM Deep Blue w 1997 roku, ukuł termin „Centaur” dla tego rodzaju partnerstwa między ludźmi a sztuczną inteligencją. Kasparow odnosił się do przypadków, w których ludzie i sztuczna inteligencja uczą się od siebie, jak lepiej grać w szachy, ale ten sam pomysł dotyczy biznesu.

Tematy pokrewne: Nikt nie wie, ale te trzy branże są teraz oparte na sztucznej inteligencji

według Harvard Business Review Raport, firmy dostrzegają największą poprawę wydajności, gdy ludzie i maszyny współpracują ze sobą i wzajemnie się uzupełniają. Rzeczy, które są drugą naturą ludzkiego mózgu, takie jak komunikacja interpersonalna, są (przynajmniej na razie) zaskakujące nawet dla najbardziej złożonej sztucznej inteligencji. Jednocześnie zagłębianie się w ogromne ilości danych jest prawie niemożliwe dla przeciętnego człowieka.

Ale co oznacza interakcja między ludźmi a sztuczną inteligencją dla osób, które zakładają własne firmy? Sztuczna inteligencja od dłuższego czasu rewolucjonizuje biznes na całym świecie. Ostatnio opracowano kilka narzędzi, które pozwalają wykorzystać sztuczną inteligencję współpracującą z ludzką inteligencją w ręce wszelkiego rodzaju freelancerów. Oto pięć niezależnych zawodów, które zostały zmienione przez sztuczną inteligencję.

READ  COP26 w Glasgow (Wielka Brytania). Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem USA Joe Biden

1. Artyści

Nawet świat sztuki zaczyna wykorzystywać potencjał, jaki daje współpraca człowieka ze sztuczną inteligencją. Argentyńska artystka Sofia Crespo jest częścią ruchu „Sztuki generatywnej”, który tworzy dzieła sztuki za pomocą sztucznej inteligencji. Tworzysz reguły dla komputerów, a następnie komputery używają algorytmów do tworzenia nowych kształtów i wzorów. To, co liczy się jako dobra sztuka współczesna, było od zawsze przedmiotem dyskusji, ale sztuka generatywna zaczyna cieszyć się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów i kilkoma ogromnymi cenami wyprzedaży na aukcjach.

2. Niezależni pisarze

Lightkey to narzędzie do pisania oparte na sztucznej inteligencji, używane przez copywriterów i specjalistów od marketingu w celu przyspieszenia procesu tworzenia treści bez utraty kreatywności i dokładności. Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby nauczyć się unikalnego stylu każdego pisarza i stylów pisania, aby generować przewidywalny tekst na poziomie, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Dlatego pisarze mogą pisać w zwykły sposób, ale szybciej.

W takim przypadku użytkownik zawsze może zobaczyć, co generuje sztuczna inteligencja, dzięki czemu to narzędzie jest przykładem współpracy AI i ludzi, aby skutecznie sprawdzać błędy i oferować sposoby wzajemnej pomocy w ulepszaniu swoich umiejętności.

Tematy pokrewne: Dlaczego asystenci pisania AI są dobrym narzędziem do tworzenia treści

3. Twórcy mediów społecznościowych

Obiecującym medium, w którym ludzie i sztuczna inteligencja pracują w synergii, są media społecznościowe, w których współpraca rozwija grę w mediach społecznościowych dla twórców i wpływowych osób. Podczas gdy sztuczna inteligencja przeszukuje aplikacje takie jak Ostatnio w poszukiwaniu treści istotnych dla strategii influencera – a nawet ją publikuje – influencer uruchamia aplikację jak cyfrowy asystent, akceptując lub odrzucając sugerowane treści, pozwalając aplikacji uczyć się i udoskonalać te sugestie.

4. Fotografowie

W przypadku wielu zadań współpraca człowieka i sztucznej inteligencji polega na pomaganiu sztucznej inteligencji w rozpoczęciu procesu, oszczędzając cenny czas, który człowiek może następnie wykorzystać na dopracowanie produktu końcowego do perfekcji. Na przykład pierwszy etap procesu edycji dla profesjonalnych fotografów to zwykle proces wykonania, w którym najlepsze ujęcia są wybierane z dużej liczby obrazów zaimportowanych do komputera. Ten proces selekcji może zająć wiele godzin, a słyszałem, jak fotografowie mówią, że jest to najtrudniejsza część ich pracy. To także najłatwiejsza część zastosowania sztucznej inteligencji. Funkcja Adobe Best Photos w programie Lightroom CC wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wybrać najsilniejsze obrazy z serii podobnych obrazów, unikając błędów ludzkich i oszczędzając czas. Dzięki temu artysta może wkroczyć i skupić się na dogłębnej edycji tylko na najlepszych zdjęciach.

READ  Prawo o tworzeniu miejsc pracy wita kolejnych inwestorów zagranicznych: ambasador RP

5. Twórcy oprogramowania

Oczekuje się, że sztuczna inteligencja będzie miała również wpływ na pracę programistów. Z pewnością w sposób deklaratywny sztuczna inteligencja może faktycznie pomóc w procesie pisania kodu. Być może pewnego dnia sztuczna inteligencja będzie w stanie sama pisać kod, ale ten dzień jest daleko, a nawet jeśli nadejdzie, współpraca z ludźmi nadal będzie kluczowa dla sukcesu. Produkty takie jak JetBrains pozwalają programistom przypisywać powtarzalne zadania programistyczne do urządzeń AI, dzięki czemu mogą skupić się na innych zadaniach. Branża odkryła, że ​​w rzeczywistości pozwala to programistom rozwijać swoje umiejętności w sposób, który pomaga im bardziej współpracować ze sztuczną inteligencją.

Powiązane tematy: Dlaczego sztuczna inteligencja i ludzie są razem silniejsi od siebie

Zasoby dla osób pracujących na własny rachunek

Niektóre z najbardziej przydatnych narzędzi łączą sztuczną inteligencję i ludzi, aby przynieść korzyści osobom samozatrudnionym i samozatrudnionym w prawie każdej branży. Cechą charakterystyczną życia osoby samozatrudnionej jest potrzeba nienagannego zarządzania czasem. Praca nad kilkoma projektami jednocześnie jest zwykle konieczna, aby światła były włączone, a im bardziej trywialne zadania może „zlecić” sztuczna inteligencja, tym więcej czasu muszą poświęcić freelancerzy na ważniejszą pracę. Futurenda AI opracowuje dynamiczny kalendarz, który zarządza terminami freelancerów i dostosowuje harmonogramy w razie potrzeby, dzięki czemu użytkownicy mogą być bardziej produktywni i wykonywać zadania na czas.

Łączymy potężny silnik podatkowy AI z zespołem podatkowych CPA. FlyFin Sztuczna inteligencja skanuje połączone dane kont dla samozatrudnionych użytkowników, aby znaleźć i zasugerować wszelkie potencjalne odliczenia podatkowe, które mogą im przynieść korzyści. Użytkownicy następnie akceptują lub odrzucają te zalecenia, aby pomóc sztucznej inteligencji w poznaniu ich specyficznych trendów w wydatkach biznesowych. Element ludzki obejmuje biegłych księgowych, którzy odpowiadają na pytania podatkowe dla użytkowników, a także przygotowują i przeglądają składane zeznania podatkowe.

READ  Jak Tajwan może być wiarygodnym partnerem dla Inicjatywy Trójmorza?

Sztuczna inteligencja wywarła niewątpliwy wpływ na każdą branżę i udowodniła, że ​​nie zniknie, ale w wielu przypadkach radzi sobie lepiej z pomocą ludzi. Ta synergia pozwala nam wykorzystać pełny potencjał sztucznej inteligencji, aby naprawdę zmienić życie osób samozatrudnionych, takich jak osoby samozatrudnione.

Strategie biznesowe, porady dotyczące przedsiębiorczości i inspirujące historie w jednym miejscu. Odkryj, co nowego Biblioteka Biznesowa.