Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

5 pomysłów na naukę angielskiego w domu

Zawsze zajęty lub zmuszony do pozostania w domu z powodu warunków zewnętrznych – tak wygląda dziś życie większości dorosłych. Czy w takich okolicznościach możemy w ogóle rozważyć naukę języka angielskiego? Czy można to zrobić, gdy możliwości dojazdu do szkoły językowej są bardzo ograniczone? Tak! Rozwiązaniem jest nauka angielskiego online. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Czy można uczyć się angielskiego w domu?

Większość z nas kojarzy naukę języka angielskiego z tradycyjnymi zajęciami grupowymi, które odbywają się dwa razy w tygodniu w tej samej klasie w szkole językowej. Jednak w dzisiejszych czasach nauka angielskiego wcale nie musi przebiegać w ten sposób. Możesz nauczyć się tego języka bez wychodzenia z domu i zaoszczędzić czas, a wszystko dzięki możliwościom, jakie daje Internet.

Najważniejsza jest odpowiednia motywacja i cel nauki

Należy zaznaczyć, że same nowoczesne technologie i narzędzia internetowe nie gwarantują sukcesu w nauce, a także uczestnictwie w lekcjach języka angielskiego w szkole językowej. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest ustalenie celu motywacji i uczenia się. Warto odpowiedzieć na kilka pytań: Dlaczego chcesz się uczyć? Jak Twoje życie zmieni się na lepsze, gdy opanujesz język angielski – czy będziesz mógł znaleźć lepszą pracę? Czy Twoje dochody wzrosną? Czy chcesz uzyskać uaktualnienie, które chcesz? Czy Twoja kariera akademicka nabierze tempa? Czy będziesz miał łatwiejszy dostęp do wiedzy i informacji z całego świata? Masz zamiar rozwijać swoją firmę? Nie boisz się wyjechać na wakacje za granicę? Czy czułbyś się komfortowo odwiedzając swoje dzieci i wnuki mieszkające za granicą? A może w końcu spełnisz swoje marzenie o znajomości najważniejszego języka na świecie?

Weź również pod uwagę poziom znajomości języka, jaki chcesz osiągnąć. Chcesz otrzymać certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności? W jakich przypadkach będzie używany język angielski?

Określenie naszej motywacji i celu bardzo pomaga w nauce, szczególnie w momentach, gdy przytłacza nas zmęczenie lub podejrzliwość, co może przydarzyć się każdemu. Pozwala również na optymalne planowanie nauki.

Jak możesz uczyć się angielskiego w domu?

Jak uczyć się angielskiego bez wychodzenia z domu? prosty! Wystarczy w tym celu skorzystać z internetu i trochę zmienić niektóre ze swoich codziennych przyzwyczajeń. Łatwym i przyjemnym sposobem na naukę angielskiego w domu jest połączenie go z … dobrą zabawą.

READ  Wiedźmin Netflixa ogłasza aktualizację produkcyjną

Ucz się angielskiego online

Dzięki internetowi możemy zrobić wiele rzeczy, które do niedawna wymagały od nas przebywania w różnych miejscach, całkowicie zdalnie, bez ruszania się z wygodnej sofy. Nie musisz iść do banku, aby zapłacić rachunki, ani iść do sklepu, aby zrobić zakupy. Zamiast tradycyjnych e-maili wybieramy e-mail, a biblioteki mierzą się z ostrą konkurencją w postaci stron internetowych z audiobookami i ebookami. Internet jest również doskonałym źródłem do nauki języka angielskiego, z którego można korzystać na wiele sposobów.

Angielski z witryn

Czy wiesz, że około 80% treści internetowych jest publikowanych w języku angielskim? Oznacza to, że masz do dyspozycji miliony stron internetowych na każdy możliwy temat, z których możesz korzystać w swoich badaniach.

Jeśli Twoja przygoda z językiem angielskim zaczęła się niedawno i nie jesteś gotowy kwestionować oryginalnych materiałów, wybierz serwisy stworzone specjalnie do nauki języka angielskiego. Wiele z nich zapewnia całkowicie darmowy dostęp do zabawnych materiałów i ćwiczeń na wszystkich poziomach. Warto wybrać te sponsorowane przez znane wydawnictwa i organizacje, takie jak Oxford, Cambridge, BBC czy British Council.

Kurs angielskiego online w szkole językowej

Najlepszym sposobem na naukę angielskiego w domu jest zainwestowanie w wysokiej jakości kurs języka angielskiego online. Ucząc się online z pomocą wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, masz największą szansę na szybkie osiągnięcie swoich celów. W Speak Up kurs rozpoczyna się od określenia twoich potrzeb i opracowania zindywidualizowanego planu nauki. Osobisty Nauczyciel monitoruje ich wdrażanie i zawsze możesz zwrócić się do niego o dodatkową pomoc.

Uczniowie Speak Up nie tylko korzystają z lekcji angielskiego online. Mają również dostęp do lekcji multimedialnych na nowoczesnej platformie e-learningowej, gdzie ćwiczą rozumienie ze słuchu, pisanie, czytanie, słownictwo, gramatykę oraz poprawną wymowę. Nie są one ograniczone harmonogramem ustalonym na cały rok z góry. Kurs języka angielskiego w szkole Speak Up ma elastyczny harmonogram, który uczniowie mogą dostosować do swoich potrzeb i możliwości.

READ  Ash Pryor o zawstydzaniu ciała jako nowy trener peletonu

Ucz się angielskiego z YouTube

YouTube zawiera treści dotyczące wszystkiego, od pieczenia ciasteczek po budowanie statku kosmicznego. Język angielski nie jest wyjątkiem. Podobnie jak w przypadku witryn internetowych, możesz korzystać z YouTube na dwa sposoby. Pierwszym jest po prostu oglądanie filmów na interesujące Cię tematy, ale tylko w języku angielskim. Jeśli jest to dla Ciebie trudne, pamiętaj, aby włączyć napisy generowane automatycznie. W mniej popularnych językach są zabawne problemy i błędy, ale YouTube jest świetny w języku angielskim.

Skorzystaj z kanałów, aby uczyć się angielskiego za pomocą filmów, dialogów oraz objaśnień słownictwa i gramatyki.

Oglądaj filmy i seriale w języku angielskim

Przejdźmy teraz do niewielkiej zmiany w naszych codziennych nawykach, o której wspominaliśmy wcześniej. Jeśli lubisz filmy i seriale, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz użyć tego, aby poprawić swój angielski. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać oryginalny język podczas uruchamiania Netflix. W przypadku uczniów szkół podstawowych i gimnazjów dozwolone jest stosowanie tłumaczenia na język polski. Jeśli możesz pochwalić się poziomem B1 lub wyższym – wybierz tłumaczenie na język angielski.

Wykonywanie kopii dubbingowych lub z lektorem języka polskiego to małe poświęcenie, które przyniesie ogromne korzyści – nauczysz się nowych słów i zwrotów, zapoznasz się z brzmieniem języka angielskiego oraz nauczysz się rozumieć wiele zwrotów z kontekstu.

Słuchaj audiobooków w języku angielskim

Audiobooki podbiły serca milionów ludzi na całym świecie. Dzięki tej koordynacji możemy wchodzić w interakcję z literaturą podczas jazdy, sprzątania, biegania, spacerów z psem, gotowania, prasowania … a także jest świetnym narzędziem do nauki języka angielskiego. Wybierz pracę ulubionego autora lub zacznij od uproszczonych wersji dla osób uczących się języka angielskiego. Słuchanie audiobooków w języku angielskim to klasyczna mieszanka biznesu i przyjemności.

Słuchaj podcastów w języku angielskim

Podcast to kolejny sukces ostatnich lat. Audycje radiowe, których można słuchać w dowolnym momencie w Internecie, wyprzedzają tradycyjną formę słuchania radia i podobnie jak platformy takie jak Netflix, wygrywają dzięki surowym programom telewizyjnym. W Internecie jest duży wybór podcastów – od bardzo prostych podcastów dla początkujących do bardzo wymagających podcastów, które nie są nagrywane dla uczących się języka angielskiego, ale przez native speakerów.

READ  Historyczna sala balowa Eldorado w Houston odzyskuje cenną przestrzeń w Trzecim Okręgu

Granie w gry planszowe i filmy w języku angielskim

Czy jesteś fanem gier? Urzekający! Zarówno gry planszowe, jak i gry komputerowe mogą być całkowicie zabawną formą nauki języka angielskiego. Słynne „bazgroły” nie wymagają przedstawiania. Na rynku dostępnych jest również wiele innych godnych uwagi gier, które pomogą Ci poprawić znajomość języka angielskiego, takich jak „Word Brawl”, „Absolutely English” oraz dla ekspertów – „Dungeons and Dragons Lord of Waterdeep”.

Gry wideo, zwłaszcza w trybie multiplayer, są ciekawszą formą nauki języka angielskiego. Wystarczy, że wybierzesz wersję angielską, aby wszystkie dialogi, instrukcje i opisy pojawiły się w wersji angielskiej. Spróbuj też grać z ludźmi z innych krajów, z którymi będziesz komunikować się po angielsku. To świetny sposób na ćwiczenie i rozwijanie swoich umiejętności bez wychodzenia z domu!

streszczenie

Nauka angielskiego online jest możliwa i nie wymaga dużego nakładu pracy ani wiedzy technicznej. Możesz spróbować samodzielnej nauki online lub wziąć udział w profesjonalnym kursie języka angielskiego online. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, a drugie szybciej doprowadzi Cię do celu. Możesz także zdecydować się na włączenie wszystkich metod uczenia się, które zawarliśmy w tym artykule. Najważniejsze, żebyś czuł się komfortowo i zadowolony z dokonanego wyboru.

Materiał powstał we współpracy z Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na polskim rynku. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online