Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

5 aplikacji na Androida, których nie przegapisz w tym tygodniu

Indyjska Sałatka Joe / Android

Witamy w numerze 481 tygodnika Android Apps Weekly. Oto najważniejsze nagłówki z ostatniego tygodnia:

  • Facebook rozstrzygnął w tym tygodniu sprawę sądową związaną ze skandalem Cambridge Analytica z 2018 roku. Nagroda wynosi 725 milionów dolarów. Osobom, które w czasie afery korzystały z Facebooka, może przysługiwać odszkodowanie. Możesz skorzystać z łącza, aby uzyskać instrukcje, jak odebrać wszelkie wygrane, do których możesz być uprawniony.
  • Netflix planuje pobierać opłaty za udostępnianie haseł od tego lata. Wiedzieliśmy, że dzieje się to od miesięcy, ale Netflix bardzo wolno to robił. Firma ogłosiła, że ​​wprowadzi tę funkcję do czerwca tego roku w liście do akcjonariuszy. Netflix twierdzi, że początkowo spodziewa się utraty subskrybentów, ale długoterminowe przychody powinny wzrosnąć. To wkurzy wiele osób i uważamy, że oburzenie jest uzasadnione.
  • Google rozszerza funkcję Google Play Points. Można ich teraz używać do rabatów DoorDash i Instacart. Możesz też użyć go, by otrzymać Towary Google. Towar jest w porządku. Są okulary przeciwsłoneczne, skarpetki i koszulki, a także butelka wody gotowa do wzięcia. To niewiele, ale Google Play Points to obecnie funkcja niszowa, więc dobrze jest znać więcej powodów, aby z niej korzystać.
  • Samsung mówi o zastąpieniu Google przez Bing jako domyślną wyszukiwarkę w telefonach Galaxy. Nie może, bo umowy z Google zabraniają takiego zachowania, ale wystarczyło, żeby ludzie zaczęli mówić. Wystarczyło też dodać do tego różne motywacje, które Google ma, aby AI działała w jego słynnym wyszukiwaniu. Trwają prace nad kilkoma planami, w tym tworzeniem obrazów na podstawie wyszukiwań obrazów w Google. Kliknij oba łącza, aby dowiedzieć się więcej.
  • Aplikacje Google do przesyłania wiadomości znów działają. Google zaczęło zachęcać ludzi do odinstalowania starej aplikacji Google Meet, aby mogli zainstalować i zacząć korzystać z nowej aplikacji Google Meet. Tak, to mylące, jak zawsze wydaje się być system przesyłania wiadomości Google. Krótko mówiąc, chcą, abyś odinstalował aplikację Google Hangouts Meet, aby móc korzystać z nowej aplikacji Google Meet, która wcześniej była znana jako Google Duo.
READ  Upadłe słońce zajmuje pierwsze miejsce na listach przebojów filmów anglojęzycznych – GoldDerby

Smoczy Klif

cena: Darmowa gra

Dragon Cliff to mobilna gra RPG. Tworzysz grupę bohaterów, awansujesz ich i bierzesz udział w różnych bossach i lochach. Gra oferuje otwartą mapę do eksploracji, prostą mechanikę walki i mnóstwo sposobów na dostosowanie talii. Ma oldschoolowy wygląd i styl, z przyzwoicie dużym naciskiem na tradycyjne elementy RPG, takie jak statystyki min-maxing. Istnieje również element pasywny, w którym otrzymujesz nagrody, nawet jeśli nie jesteś online. Gra wydaje się trochę powtarzalna i nie jest tak towarzyska, jak niektóre inne gry. Niektórzy ludzie mogą doceniać to, jak staro się czują, ale inni mogą nie.

PlainApp to bezpłatna aplikacja typu open source, która umożliwia zarządzanie telefonem za pośrednictwem przeglądarki internetowej komputera. Ma kilka dobrych funkcji, takich jak 256-bitowe szyfrowanie AES ze względów bezpieczeństwa. Pod względem użyteczności jest bardzo łatwy w konfiguracji. Wszystko dzieje się na Twoim telefonie, więc wszystko, czego potrzebujesz, to przeglądarka internetowa, aby uzyskać dostęp do wszystkiego. Istnieje kilka naprawdę chwytliwych funkcji, takich jak obsługa czatu GPT, ale obecnie wszystko jest dostarczane z obsługą czatu GPT. Są też wbudowane funkcje, takie jak funkcja robienia notatek, czytnik RSS i inne. Robi wiele rzeczy, ale podstawowa funkcjonalność jest dostępna i działała w naszych testach.

Opowieść o jedzeniu

cena: Darmowa gra

The Tale of Food to mobilna gra gacha z elementami symulacji restauracji. Zbierasz postacie nazwane na cześć jedzenia, które spełniają element gacha. Jest też restauracja do zarządzania i dom do umeblowania, spełniający wymagania segmentu restauracyjnego. Ta gra należy do podgatunku znanego jako gry w pary, co jest rzadkością poza Azją Wschodnią. Ogólna idea jest taka, że ​​jest to relaksująca gra, w której zbierasz męskie postacie. I odwrotnie, gier Waifu (takich jak Azur Lane) jest dość dużo, więc miło jest zobaczyć reprezentację z drugiej strony ogrodzenia. W każdym razie jest to dość zabawna gra z przyzwoitymi postaciami i historiami ze świata. Fanom gatunku powinna się spodobać.

READ  Nowe chińskie przepisy o ochronie danych użytkowników wejdą w życie 1 listopada

Odtwarzacz muzyki SoundCrowd

cena: bezpłatny

Zrzut ekranu SoundCrown 2023

SoundCrowd Music Player to alternatywny odtwarzacz muzyki dla SoundCloud. Oferuje bardziej usprawnione sterowanie, nowoczesny projekt materiałów i nie tylko. Twórcy twierdzą, że jest przeznaczony do słuchania dłuższych utworów, takich jak miksy DJ-skie, sety na żywo i audiobooki. Jest zbudowany głównie dla SoundCloud, ale zawiera także wtyczki do YouTube, Spotify i Beatport. Jest to bardzo młoda aplikacja, a niektórzy użytkownicy mieli pewne problemy z interfejsem użytkownika i niektórymi elementami. Jednak przeszło nasze testy, więc sądzimy, że Twoja ocena w Google Play będzie się poprawiać z czasem.

Broń masowego rażenia robaków: mobilizacja

cena: 5,99 USD

Worms WMD: Mobilize to najnowsza gra mobilna z serii Worms. Na początek Worms jest trochę jak konkurencyjna wersja Angry Birds. Ty i twój przeciwnik walczycie, aby zobaczyć, kto szybciej wysadzi swoje robaki. Istnieje wiele broni do wykorzystania z różnymi strategiami w zależności od terenu. Gra zawiera 10 misji szkoleniowych, 20 misji kampanii oraz lokalny lub sieciowy tryb wieloosobowy, w którym możesz zmierzyć się z prawdziwymi ludźmi. Uwielbiamy tę grę, ponieważ jest to pojedynczy zakup za 5,99 USD, więc nie ma sposobu, aby zapłacić, aby wygrać tę grę. Naszą jedyną skargą jest ogólny brak polskiego. Miejmy nadzieję, że programiści nieco uporządkują to doświadczenie, ale nadal jest zdecydowanie grywalne.


Jeśli przegapiliśmy jakieś ważne wiadomości lub wydania aplikacji lub gier na Androida, daj nam znać w komentarzach.