Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

38-letni profesor umiera na koronawirusa po przesłuchaniu łóżka na OIOM-ie na Twitterze – World News

Po desperackiej prośbie rodzina OIT została opublikowana Świergot Adiunkt zmarła tragicznie w Covid-19 10 dni po swojej matce.

38-letnia Nabila Sadiq zmarła na śmiertelny wirus zaledwie tydzień po potwierdzeniu zakażenia wirusem, 10 dni po śmierci matki, 76-letniej Nazhy, w wyniku powikłań związanych z chorobą.

Jej ojciec został zabrany do szpitala z powodu Covid, ale ostatecznie został wypisany i poddany kwarantannie domowej.

W ostatnich dniach badaczka opublikowała na Twitterze Gender Studies, rozpaczliwie chcąc dostać się do łóżka na OIOM-ie.

Prosiła ludzi, aby „modlili się” za nią i jej rodziców i wyraziła obawę, że „nikt nie przeżyje w Delhi”.

Od kwietnia zacząłem dzielić się potokiem gniewnych tweetów na temat kryzysu Covid w Indiach, pisząc 24 kwietnia: „Młodzi i dobrze znani umierają na niedotlenienie.

Jej przyjaciele mówią, że Nabila, „honorowa” kobieta, pomogła wielu ludziom podczas pandemii

„Codziennie budzę się na wieści o śmierci. Dużo dla stanu psychicznego. Kiedy to się skończy”.

1 maja napisała: „Módlcie się za mnie i za moich rodziców, proszę. Płyniemy”.

Następnie błagała ludzi, aby pomogli jej znaleźć łóżko na OIOM-ie, wkrótce po tym, jak indyjskie szpitale zostały zmuszone do odsyłania pacjentów z powodu nagłego wzrostu liczby przypadków Covid.

4 maja napisała: „Co robi łóżko OIOM? Dla mnie”.

Jej ostatni tweet, opublikowany tego samego dnia, po prostu brzmiał: „OK”.

Ale to był jej ostatni tweet. Chociaż jej łóżko szpitalne było zabezpieczone, po odrzuceniu jej przez trzy szpitale, płuca Nabily były już poważnie uszkodzone i zmarła w poniedziałek wieczorem, NDTV wzmiankowany.

Podczas pobytu w szpitalu Fortis w Faridabad Nabila rzekomo nie została również poinformowana, kiedy jej matka, Nazha, również walczy Korona wirus, 7 maja.

READ  Boris Johnson zawiesza prezydenta Władimira Putina, pozwala Francji objąć przewodnictwo dyplomatyczne

Uczniowie powiedzieli, że Nabila była zainteresowaną nauczycielką, która uwielbiała pisać wiersze i dyskutować o polityce i teorii płci.

Jej uczniowie pomogli wykonać ostatnie rytuały matki 7 maja. Mniej więcej w tym samym czasie stan zdrowia Nabily zaczął się gwałtownie pogarszać.

Waqar, przyjaciółka i studentka z jej uniwersytetu, powiedziała, że ​​dzwonili do „każdego szpitala w Delhi, aby zaopatrzyć ją w łóżko tlenowe”.

Wyjaśnił: „Pomogliśmy jej przyjaciołom dostać łóżko w szpitalu Fortis w Faridabadzie. Jednak jej poziom tlenu spadł do 32 procent”.

„Po tomografii komputerowej lekarz powiedział, że jej płuca są uszkodzone. Codziennie otrzymywałem setki telefonów od kolegów, krewnych i przyjaciół z pytaniami o jej stan zdrowia. Nie wiedzieliśmy, co robić.”

„Każda studentka, która studiowała gender studies, chciała uzyskać doktorat pod jej kierunkiem. Pomogła tak wielu ludziom podczas pandemii”.

„Rozmawialiśmy z nią i mówiliśmy jej, że jej rodzice tęsknią za nią, mając nadzieję, że poczuje się lepiej i wyzdrowieje. Ale w sobotę wieczorem została założona respirator”.

Indian Express Wspomniałem, że lekarze Nabila powiedzieli, że nie reaguje na leki i leczenie. Zmarła około godziny 23:00 w poniedziałek.

We wtorek jej uczniowie i przyjaciele odprawili ostatnie obrzędy w Manjulpuri, gdzie jej matka została pochowana dziesięć dni wcześniej.

„Myślę, że bardziej kochała swoją matkę i odeszła z nią, a ona zostawiła mnie tutaj samego” – powiedział ojciec Nabily, 80-letni Sadiq, emerytowany profesor, który studiował na Islamskim Uniwersytecie Aligarh.

„Znam Nabilę i jej rodzinę od siedmiu lat. Pomogli mi w zeszłym miesiącu, kiedy miałem Covid” – powiedział Taranum, mój przyjaciel, szlachetny kolega i przyjaciel.

„Kiedy Nabila została przyjęta na oddział intensywnej terapii, wysłałem jej wiadomości na jej telefon. Wiedziałem, że nie czyta, ale czekałem, aż wyzdrowieje, czytając te wiadomości i spotykając się ze mną.”

READ  Wojna między Rosją a Ukrainą na żywo: Kijów „niszczy” statek na Morzu Czarnym, podczas gdy siły Putina posuwają się wzdłuż „całej linii frontu”

„Była honorową kobietą. Oboje uczyliśmy gender studies. Nie mogę uwierzyć, że mnie zostawiła”.

Dzieje się tak w czasie, gdy Światowa Organizacja Zdrowia zgłosiła 25772440 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Indiach z 287122 zgonami.

Od 4 maja w kraju podano łącznie 175171482 dawek szczepionek.