Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

38-letni profesor umiera na koronawirusa po przesłuchaniu łóżka na OIOM-ie na Twitterze – World News

Po desperackiej prośbie rodzina OIT została opublikowana Świergot Adiunkt zmarła tragicznie w Covid-19 10 dni po swojej matce.

38-letnia Nabila Sadiq zmarła na śmiertelny wirus zaledwie tydzień po potwierdzeniu zakażenia wirusem, 10 dni po śmierci matki, 76-letniej Nazhy, w wyniku powikłań związanych z chorobą.

Jej ojciec został zabrany do szpitala z powodu Covid, ale ostatecznie został wypisany i poddany kwarantannie domowej.

W ostatnich dniach badaczka opublikowała na Twitterze Gender Studies, rozpaczliwie chcąc dostać się do łóżka na OIOM-ie.

Prosiła ludzi, aby „modlili się” za nią i jej rodziców i wyraziła obawę, że „nikt nie przeżyje w Delhi”.

Od kwietnia zacząłem dzielić się potokiem gniewnych tweetów na temat kryzysu Covid w Indiach, pisząc 24 kwietnia: „Młodzi i dobrze znani umierają na niedotlenienie.

Jej przyjaciele mówią, że Nabila, „honorowa” kobieta, pomogła wielu ludziom podczas pandemii

„Codziennie budzę się na wieści o śmierci. Dużo dla stanu psychicznego. Kiedy to się skończy”.

1 maja napisała: „Módlcie się za mnie i za moich rodziców, proszę. Płyniemy”.

Następnie błagała ludzi, aby pomogli jej znaleźć łóżko na OIOM-ie, wkrótce po tym, jak indyjskie szpitale zostały zmuszone do odsyłania pacjentów z powodu nagłego wzrostu liczby przypadków Covid.

4 maja napisała: „Co robi łóżko OIOM? Dla mnie”.

Jej ostatni tweet, opublikowany tego samego dnia, po prostu brzmiał: „OK”.

Ale to był jej ostatni tweet. Chociaż jej łóżko szpitalne było zabezpieczone, po odrzuceniu jej przez trzy szpitale, płuca Nabily były już poważnie uszkodzone i zmarła w poniedziałek wieczorem, NDTV wzmiankowany.

Podczas pobytu w szpitalu Fortis w Faridabad Nabila rzekomo nie została również poinformowana, kiedy jej matka, Nazha, również walczy Korona wirus, 7 maja.

READ  Premier Pakistanu wzywa do przedterminowych wyborów po wycofaniu wotum zaufania przez rząd | Pakistan

Uczniowie powiedzieli, że Nabila była zainteresowaną nauczycielką, która uwielbiała pisać wiersze i dyskutować o polityce i teorii płci.

Jej uczniowie pomogli wykonać ostatnie rytuały matki 7 maja. Mniej więcej w tym samym czasie stan zdrowia Nabily zaczął się gwałtownie pogarszać.

Waqar, przyjaciółka i studentka z jej uniwersytetu, powiedziała, że ​​dzwonili do „każdego szpitala w Delhi, aby zaopatrzyć ją w łóżko tlenowe”.

Wyjaśnił: „Pomogliśmy jej przyjaciołom dostać łóżko w szpitalu Fortis w Faridabadzie. Jednak jej poziom tlenu spadł do 32 procent”.

„Po tomografii komputerowej lekarz powiedział, że jej płuca są uszkodzone. Codziennie otrzymywałem setki telefonów od kolegów, krewnych i przyjaciół z pytaniami o jej stan zdrowia. Nie wiedzieliśmy, co robić.”

„Każda studentka, która studiowała gender studies, chciała uzyskać doktorat pod jej kierunkiem. Pomogła tak wielu ludziom podczas pandemii”.

„Rozmawialiśmy z nią i mówiliśmy jej, że jej rodzice tęsknią za nią, mając nadzieję, że poczuje się lepiej i wyzdrowieje. Ale w sobotę wieczorem została założona respirator”.

Indian Express Wspomniałem, że lekarze Nabila powiedzieli, że nie reaguje na leki i leczenie. Zmarła około godziny 23:00 w poniedziałek.

We wtorek jej uczniowie i przyjaciele odprawili ostatnie obrzędy w Manjulpuri, gdzie jej matka została pochowana dziesięć dni wcześniej.

„Myślę, że bardziej kochała swoją matkę i odeszła z nią, a ona zostawiła mnie tutaj samego” – powiedział ojciec Nabily, 80-letni Sadiq, emerytowany profesor, który studiował na Islamskim Uniwersytecie Aligarh.

„Znam Nabilę i jej rodzinę od siedmiu lat. Pomogli mi w zeszłym miesiącu, kiedy miałem Covid” – powiedział Taranum, mój przyjaciel, szlachetny kolega i przyjaciel.

„Kiedy Nabila została przyjęta na oddział intensywnej terapii, wysłałem jej wiadomości na jej telefon. Wiedziałem, że nie czyta, ale czekałem, aż wyzdrowieje, czytając te wiadomości i spotykając się ze mną.”

READ  Rosja twierdzi, że rozmieściła w Kaliningradzie najnowsze naddźwiękowe pociski Kinzal

„Była honorową kobietą. Oboje uczyliśmy gender studies. Nie mogę uwierzyć, że mnie zostawiła”.

Dzieje się tak w czasie, gdy Światowa Organizacja Zdrowia zgłosiła 25772440 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Indiach z 287122 zgonami.

Od 4 maja w kraju podano łącznie 175171482 dawek szczepionek.