Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

32-calowy monitor 6K firmy Dell to przystępna cenowo alternatywa dla profesjonalnego monitora firmy Apple

32-calowy monitor 6K firmy Dell to przystępna cenowo alternatywa dla profesjonalnego monitora firmy Apple

Dell U3224KB, 32-calowy monitor 6K, który ogłoszono na targach CES, trafi dziś do sprzedaży w cenie 3199,99 USD. To o ponad 1000 USD taniej niż 32-calowy wyświetlacz Pro Display XDR firmy Apple o wartości 4999 USD, który jest również skierowany do profesjonalistów z podobnym panelem 6K HD. Ale monitory Dell mają wiele innych funkcji, takich jak wbudowana kamera internetowa, głośniki i przełącznik KVM, aby umożliwić pracę z dwoma komputerami jednocześnie. Ujawnienie cen firmy Dell łączy się z wprowadzeniem 38-calowego ultrawide zakrzywionego monitora firmy.

Oczywiście specyfikacje monitorów Dell i Apple nie są identyczne. Warto zauważyć, że monitor Dell ma certyfikat DisplayHDR 600, który wskazuje szczytową jasność w zakresie 600 nitów w porównaniu z 1600 nitami monitora Apple. Nie ma również wzmianki o żadnej technologii lokalnego przyciemniania wraz z monitorem Dell, tylko panel LG Display IPS Black.

Ale Dell wrzucił funkcje zlewu kuchennego do U3224KB, starając się uczynić go bardziej kompletnym akcesorium zwiększającym wydajność. Jest wbudowana kamera internetowa 4K HDR, dwa głośniki 14 W, mikrofony z redukcją echa, wiele portów USB-C i USB-A oraz złącze Thunderbolt 4, które może dostarczyć do podłączonego laptopa do 140 W mocy. Istnieje również możliwość podłączenia i sterowania dwoma komputerami za pomocą jednej myszy i jednej klawiatury dzięki wbudowanemu KVM, a zawartość z obu komputerów można oglądać jednocześnie.

Tak, wynikiem jest ekran bez ramek, a jego częstotliwość odświeżania jest stała Tylko 60 Hz. Ale jeśli jego połączone specyfikacje nie są wystarczająco dobre dla Twoich potrzeb, monitor Dell UltraSharp 32 6K (U3224KB) stanowi mocny argument za umieszczeniem kilku urządzeń peryferyjnych w jednym urządzeniu.

Zakrzywiony monitor HD firmy Dell o przekątnej 37,5 cala.
Obraz: Dell

Oprócz tego Dell ogłasza również UltraSharp 38 Curved USB-C Hub Monitor (U3824DW), 37,5-calowy monitor o rozdzielczości 3840 x 1600. Ten model nie ma wbudowanej kamery internetowej, ale nadal oferuje wbudowaną KVM do sterowania dwoma urządzeniami komputerem jednocześnie, ładowanie do 90W dla podłączonego laptopa. Będzie można go kupić 22 czerwca w cenie 1529,99 USD.

READ  Google ogłasza nowe funkcje AI w swoich aplikacjach zwiększających produktywność