Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

30 lotów K9 z Ukrainy wraca do Stanów Zjednoczonych po kilkutygodniowym pobycie w Polsce

30 lotów K9 z Ukrainy wraca do Stanów Zjednoczonych po kilkutygodniowym pobycie w Polsce

Chris Jimenez i jego firma K9 Connect mają na Ukrainie dziesiątki psów pracujących. Próbuje zabrać swoje psy do domu w Europie, a nieletni pomaga w tym wysiłku.

POZNAŃ, Polska – Siła mediów społecznościowych może zdziałać wiele dobrego na tym świecie, a człowiek z Kalifornii wierzy, że druga strona internetu może mu pomóc, a jego 30 wyszkolonych owczarków niemieckich może wrócić do domu z Polski.

Chris Jimenez i jego firma K9 Connect szkolą psy w Kalifornii i wysyłają je do organów ścigania i jednostek wojskowych na całym świecie, w tym na Ukrainie.

W piątek Jimenez powiedział: Centrum informacyjne Maine Otrzymał wiadomość od swoich kontaktów na Ukrainie po tym, jak Rosja najechała ten powiat pod koniec lutego.

„I to prosta wiadomość: „Jesteśmy bombardowani” – powiedział.

Jimenez natychmiast zarezerwował lot do Warszawy, a następnie wsiadł do pociągu na Ukrainę, aby pojechać do stolicy, Kijowa, aby spotkać się ze swoimi kontaktami i prawie 30 psami.

„Postanowiłem odejść [the dogs] I zaczął jeździć z psami przez polską granicę w małym hatchbacku, a owczarki niemieckie były ogromne, a te przejażdżki trwały dziesięć, 12 godzin” – powiedział.

Zajęło to trzy tygodnie, ale ostatecznie wszystkie psy zostały sprowadzone do Poznania w Polsce. Jimenez powiedział, że tamtejsza rada miasta pozwoliła mu i psom pozostać przez dwa tygodnie w opuszczonym schronisku dla zwierząt.

„Dopóki moje psy nie wyszły, nie mogłem prosić o lepsze schronienia” – powiedział w wywiadzie dla Zooma. „Wszyscy tutaj są pod opieką. Teraz moim jedynym zmartwieniem jest sprowadzenie psów z powrotem do domu”.

Jimenez, mieszkaniec Maine, i jego psy robią, co w ich mocy, aby wrócić do domu ze Stanów Zjednoczonych. Tim Davis jest opiekunem K-9 w biurze szeryfa hrabstwa Knox.

READ  Francja wzywa Rosję do wykorzystania stosunków z Mińskiem do rozwiązania kryzysu na granicy białorusko-polskiej

Obaj używają procesora mediów społecznościowych Tik-Tok do publikowania filmów K9 wśród tysięcy obserwujących i obaj są połączeni za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Tim jest najważniejszą częścią tego wszystkiego” – powiedział Jimenez.

Ich wyzwaniem jest teraz zebranie wystarczającej ilości pieniędzy, aby wszystkie psy mogły polecieć do domu tym samym samolotem. Jimenez powiedział, że niektóre psy miały czasem lecieć do domu osobno, ale nie opuszczały Polski. Powiedział, że już nigdy nie chce tak iść.

Jimenez założył Go Fund Me Strona Aby pomóc jego psom wrócić do domu. Powiedział również, że jest w kontakcie z firmami, które mogą przewozić psy do Stanów Zjednoczonych, jeśli zapłacą za przejazd.

Po spędzeniu ostatnich pięciu tygodni w Europie, Jimenez powiedział, że chciałby podziękować wszystkim nieznajomym, których spotkał na Ukrainie iw Polsce za pomoc w ochronie jego psów.

„Wszędzie, gdzie dziś spojrzysz, płynie fala protekcjonistycznych nastrojów. „Nie mówimy tym samym językiem, nigdy się nie spotkaliśmy, prawdopodobnie już nigdy się nie spotkamy. Zupełnie obcy zabierali mnie na każdy krok i pomagali mi się tu dostać.