Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

29 pomysłów na dodatkowy zarobek w 2023 r. – Doradca Forbesa

29 pomysłów na dodatkowy zarobek w 2023 r. – Doradca Forbesa

Niektóre poboczne biznesy wydają się być świetnymi okazjami do zarobienia pieniędzy. Ale w rzeczywistości wiele z nich wymaga ogromnych inwestycji czasu, pieniędzy lub obu tych elementów i generuje ograniczone zwroty bez poważnego zaangażowania. Oto kilka czerwonych flag, na które należy zwrócić uwagę, rozważając pracę dodatkową i duże możliwości zatrudnienia.

Kłótnie, które wymagają licencji lub certyfikatu

Usługi salonu, sprzedaż nieruchomości, certyfikowana księgowość i usługi w zakresie przygotowania podatków są często opisywane jako bujne pomysły z góry. Chociaż te dziedziny mogą być bardzo lukratywne, musisz mieć wymagane wykształcenie i licencję lub certyfikat. Aby to uzyskać, wydasz od 500 do 10 000 USD lub więcej, aby ukończyć początkową edukację, a także uiścić początkowe i roczne opłaty licencyjne w większości stanów.

Jeśli masz nadzieję zbudować karierę w tych dziedzinach, ta inwestycja może być tego warta. Jest to jednak wielkie zaangażowanie czasu i kosztów bez gwarancji, jeśli chcesz tylko zarobić dodatkowe pieniądze.

Schematy marketingu wielopoziomowego (MLM).

Firmy MLM potrafią przekonać cię o łatwych pieniądzach i dużym potencjale zysku, iz pewnością jest wielu, którzy dobrze sobie radzą z tym modelem. Należy jednak dokładnie zbadać wszelkie wymagane koszty alternatywne związane z franczyzą i inwestycjami w produkty — które mogą być ogromne — oraz przeanalizować swój model sprzedaży i zarobków. W większości przypadków wygrasz tylko wtedy, gdy zbudujesz świetny zespół sprzedawców niższego szczebla, a to wymaga ciągłego czasu i wysiłku.

Jeśli lubisz sprzedaż pod dużą presją, poboczny zgiełk MLM może ci się przydać. Ale jeśli nie, możesz skończyć z mnóstwem niesprzedanych przedmiotów, których nie możesz zwrócić, i żadnych zysków.

Boczne programy treningowe

Podczas odkrywania różnych pomysłów pobocznych na pewno natkniesz się na programy szkoleniowe, które zachwalają nieskończone zyski i obiecują pomóc ci szybko odnieść sukces. To kolejna grupa wykwalifikowanych marketerów, którzy wiedzą, jak skłonić Cię do zapłacenia 100 lub 1000 USD za ich „gwarantowany” system. Chociaż niektóre programy szkoleniowe oferują rozsądne techniki i dobre rady, żaden z nich nie jest przepustką do szybkiego wzbogacenia się.

READ  „Starbase” Elona Muska w Teksasie siedzącego na terenie wzniesionym przez polskich emerytów w Chicago przez polskiego rozgłośnię radiowego Johna Capotę

Zanim zapłacisz za jakikolwiek program szkoleniowy, przejrzyj YouTube, Google i Kindle Unlimited, aby znaleźć bezpłatne filmy, artykuły instruktażowe i e-booki dotyczące pomysłów pobocznych, które Cię interesują. W większości przypadków możesz znaleźć wiele bezpłatnych informacji, które pomogą Ci rozpocząć i rozwinąć swoją dodatkową działalność.

minimum

Dodatkowa działalność to świetny sposób na dodatkowe dochody, realizację pasji lub założenie nowej firmy w wolnym czasie. Przy tak wielu możliwościach pracy pobocznej dobrze jest zbadać opcje, aby określić, która firma najlepiej odpowiada Twoim umiejętnościom, celom, budżetowi i dostępnemu czasowi. Żadna dodatkowa zgiełk nie gwarantuje sukcesu ani szybkiego wzbogacenia się, pomimo tego, co twierdzą niektórzy doświadczeni marketerzy i trenerzy. Jak każda firma, działalność poboczna wymaga uwagi, zaangażowania i kontynuacji. Ale jeśli zostanie to zrobione dobrze, oferuje świetne zarobki i potencjał wzrostu, i może zmienić się w pracę na pełny etat.