Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

28 czerwca 2023 – Wiadomości z Rosji i Ukrainy

17:23 czasu wschodniego, 28 czerwca 2023 r

Amerykański ochotnik na Ukrainie wspomina moment trafienia w Kramatorsk

Florence Davey Atlee z CNN

Amerykański wolontariusz na Ukrainie powiedział, że był w restauracji Kramatorsk, kiedy we wtorek wieczorem została trafiona przez rosyjską rakietę.

28-letni Nick Duckworth z Sonory w Kalifornii powiedział, że przybył do restauracji Ria Lounge z kolegami około 20 minut przed atakiem rakietowym, który miał miejsce tuż po 19:30 czasu lokalnego.

„Pamiętam, jak próbowałem powiedzieć mojemu zespołowi, żeby zszedł na dół, ale nie udało się, zanim to się stało” – powiedział Duckworth w wymianie e-maili z CNN.
Gdy tylko się wprowadzili, pobiegłem z pomocą ciężko rannemu tłumaczowi dla zespołu prasowego. Gdy wykwalifikowany personel medyczny i ratownik medyczny dotarli do niej na miejscu, pobiegła do restauracji, aby rozpocząć ocenę, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna – co obejmowało próbę dotarcia do dziewczyny przygwożdżonej do sufitu i słupa. Oprócz rozpoczęcia pomocy w przenoszeniu wraku, gdy inne zostały zainstalowane, ale w bardziej stabilnych warunkach.

Duckworth powiedział, że w restauracji było przyjęcie dla dzieci. „Była impreza dla dzieci, wielu pracowników organizacji humanitarnych i dziennikarzy. W okolicy było bardzo mało rzeczywistego personelu wojskowego w porównaniu z ogromną liczbą cywilów.”

Jego grupa prawie skończyła siedząc w restauracji, czując pełny efekt strajku, z wyjątkiem tego, że kelnerowi udało się znaleźć stolik na zewnątrz w ostatniej chwili. Powiedział, że to najprawdopodobniej uratowało mu życie.

„Jedyny otwarty stół w środku był zasypany gruzem” – powiedział Duckworth.

On i jego koledzy, w tym brytyjski wolontariusz Mo Hornick, uciekli z niewielkimi obrażeniami i zamieścili zdjęcia na Facebooku z miejsca zdarzenia i wewnątrz szpitala.

Duckworth powiedział, że przebywa na Ukrainie od około 14 miesięcy, pracując dla organizacji charytatywnej, która zapewnia pomoc cywilom w wioskach na linii frontu. Często publikował na Facebooku informacje o dostarczaniu środków medycznych i innych prowiantu do obszarów frontowych we wschodniej Ukrainie.

Duckworth napisał w poście na Facebook.

CNN zwróciło się do Departamentu Stanu USA o komentarz.

READ  TRUMP NEWS – NAJNOWSZE: Sędzia odrzuca wniosek o zatrzymanie zespołu Trumpa z powodu pogardy dla tajnych dokumentów Mar-a-Lago