Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

25 najlepszych rzeczy do zrobienia w DC w ten weekend i następny

Już drugi weekend z rzędu ambasady w Waszyngtonie otwierają swoje podwoje dla publiczności, prezentując swoją rodzimą sztukę i kulturę oraz próbując zachęcić do zaplanowania tam następnych wakacji. W tę sobotę kolej na Unię Europejską, więc możesz cieszyć się Lamborghini i Vespą w ambasadzie włoskiej, popijając Lavazzę, dowiedzieć się o szwedzkich planach osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i podziwiać widoki na Potomac ze szwedzkiego dachu lub najpierw posłuchać- podaruj eksploracje polarne i alpinizm polskim poszukiwaczom przygód podczas Degustacji deseru i posłuchaj koncertu fortepianowego w Ambasadzie RP. (Pełna lista wydarzeń i działań jest dostępna na stronie internetowej UE, eeas.europa.eu.)

Podobnie jak w przypadku Embassy World Tour w zeszłym tygodniu, będą długie kolejki, a odrobina planowania to długa droga. Oto kilka wskazówek od doświadczonego bywalca ambasady:

Zaplanuj wizytę według dzielnicy, a nie kraju. Ambasady są skupione w kilku oczywistych skupiskach, w tym Kalorama, Columbia Heights, Van Ness i Massachusetts Avenue na północ od Rock Creek Park. Wybierz jedną i przeskakuj między tamtejszymi ambasadami. Plusy: jeśli do rezydencji byłego ambasadora Hiszpanii ustawia się długa kolejka, możesz wybrać się do Polski lub na Litwę, a ci, którzy spędzają czas w pobliżu ambasady włoskiej, mogą udać się do sąsiedniej Danii na przejażdżkę rowerową po Kopenhadze lub sprawdzić hygge, co może przydać się Po tych wszystkich liniach. Podobna sytuacja jest z ambasadami w pobliżu Perse Mill, gdzie Węgry, Czechy i Holandia – gdzie odbywają się obchody Beneluksu z ambasadami Luksemburga i Belgii – oddalone są od siebie zaledwie o kilka ulic.

Najbardziej znane kraje to te, które rysują kontury. Co roku Francja i Niemcy organizują wspólne dni otwarte w jednej ze swoich ambasad. (W tym roku gospodarzem jest Francja). Nie tylko będziesz musiał czekać, aby wejść, ale to nie jest w odległości spaceru od innych ambasad. Jeśli musisz odwiedzić, niech to będzie twój pierwszy przystanek. Ze swojej popularności słyną także Irlandia i Włochy; Prawdopodobnie można by odwiedzić tyle ambasad w okolicy Dupont – na przykład w Luksemburgu, Estonii, Bułgarii, Rumunii i Portugalii – w czasie potrzebnym na dostanie się do i przez rezydencję ambasadora Irlandii, która jest, szczerze mówiąc, dość imponującym budynkiem . I choć Węgry nie są tak popularnymi atrakcjami turystycznymi jak, powiedzmy, Hiszpania, w poprzednich latach stosunkowo łatwo było o degustacje wina, lekcje układania kostki Rubika, pokazy psów rasy Visla i występy taneczne.

READ  RedDeerGames opracuje dwie gry na podstawie serii komiksów Kayko i Kokosh

To nie jest aktywność po obiedzie. Ambasady są otwarte od 10:00 do 16:00, a kolejki są budowane przez cały dzień. Ranny ptak ma najlepszy dostęp – a nie chcesz być tym, który dotrze do Ambasady RP po wyczerpaniu wież morskich. 10:00 do 16:00 bezpłatnie.

Książki na Bloom Festival w Colorburst Park

Chasten Buttigieg i Nikki Giovanni gwiazdami siódmej edycji Columbia Literary Festival. Giovanni, znany poeta i wpływowy członek Ruchu Czarnej Sztuki, niedawno napisał ilustrowaną książkę Library o magii bibliotek publicznych. Przeczytacie wybrane jej utwory, omówicie literaturę dziecięcą i kwestie społeczne. Buttigieg, nauczyciel i mąż sekretarza transportu Pete’a Buttigiega, ma zamiar wydać edycję swoich wspomnień z 2020 roku, Mam coś do powiedzenia, i omówi swoje doświadczenia z dorastania jako gej w małym miasteczku na Środkowym Zachodzie. Ten progresywny festiwal obejmuje dyskusję panelową na temat zakazanych książek z przedstawicielami szkół publicznych, bibliotek, Busboys i poetów, a także prezentację poezji i kilkunastu autorów, którzy napisali wszystko, od trylogii o morderstwach po historię mizoginii. kobiety u władzy. 10:00 do 17:00 bezpłatnie.

Narodowe Muzeum Festiwalu Stulecia Sztuki Azjatyckiej

Zła wiadomość jest taka, że ​​nie ma już biletów na centralny punkt Narodowego Festiwalu Sztuki Azjatyckiej w Muzeum Narodowym: koncert z Ericiem Namem i Ravenną w Smithsonian Institution’s Arts and Industries Building. Dobrą wiadomością jest to, że będzie transmitowany na dużych ekranach na zewnątrz w Freer Plaza, bez biletów, więc nadal możesz usłyszeć (i tańczyć) rytmy Nam K-pop. Zabawa zaczyna się po południu od listu Rynek czerwonych oczuZainspirowany azjatyckimi nocnymi targami, zawiera sprzedawców takich jak Moon Rabbit, Lucky Danger, Balangay i Ekiben. Redeye Market w południe do 16:30; Impreza jest o 18:30 za darmo.

Hawaiian Flight and Dance w Narodowym Muzeum Indian Amerykańskich

Z okazji Miesiąca Dziedzictwa Azjatów i mieszkańców wysp Pacyfiku Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich zwraca uwagę na społeczności rdzennych mieszkańców Hawajów. Ten dwudniowy festiwal ma wspólny cel. Zwiedzający mogą zapoznać się z żeglarstwem hawajskim, w tym spróbować zawiązać węzły używane do budowy kajaka, a także obejrzeć tradycyjne i współczesne pokazy hula oraz dowiedzieć się, jak powstaje lei. Sobota i niedziela od 10:00 do 17:30 bezpłatnie.

READ  Gdzie ja idę? (2018) Recenzja filmu od Al Ain do filmu

Halau Nohona Hawai’i Ho’ike w Northwood High School

Organizacja kulturalna non-profit Halau Nohona Hawai’i organizuje popołudnie „Lei Punahele” lub „Nasze ulubione rzeczy” w Northwood High School w Silver Spring. Zaczyna się od sprzedawców i hawajskiego jedzenia, po czym następuje koncert z ukulele, gitarą i bębnami ipu oraz występy hula. 13:00-16:00 zaliczka 10-20 USD; 20-25 $ przy drzwiach.

Koncert galowy Miesiąca Dziedzictwa Azjatów i mieszkańców wysp Pacyfiku oraz przyjęcie w Harmony Hall Arts Center

Japońscy muzycy koto oraz tancerze indopolinezyjscy i klasyczni są jednymi z głównych wykonawców tego corocznego wydarzenia sponsorowanego przez Departament Parków i Rekreacji Hrabstwa Prince George. I to nie tylko oglądanie: odbywają się warsztaty tańca bollywoodzkiego i japońskiej kaligrafii, a Chickboy DC oferuje darmowe filipińskie jedzenie. od 13:00 do 15:00 jest bezpłatne.

Festiwal piwa rzemieślniczego w Maryland

Coroczny Maryland Craft Beer Festival świętuje piwa z całego Wolnego Państwa, sprowadzając 66 browarów i cydrów do Carroll Creek Park w sercu Frederick. Każdy browar oferuje wybór produktów – niektóre mają dwa lub trzy, inne aż osiem do spróbowania. (Możesz zapoznać się z szeroką ofertą ze zaktualizowanej listy na stronie internetowej festiwalu.) To doskonały sposób na poznanie mniejszych browarów, które nie działają w rejonie D.C.: Zamiast jechać do miasta w pobliżu granicy z Pensylwanią lub wybierając się na objazd wzdłuż wschodniego wybrzeża, aby znaleźć piwa, o których słyszałeś w Internecie, możesz spróbować ich wszystkich w jednym miejscu. Oprócz piwa i cydru dzień obejmuje dwie sceny z muzyką na żywo, a także food trucki i sprzedawców. 13:30-17:00 45 USD; 15 USD dla wyznaczonych kierowców.

Minęło ponad ćwierć wieku, odkąd Chisel – power-popowe trio pod przewodnictwem Teda Leo – rozpadło się niedługo po wydaniu drugiego albumu Set You Free. Leo, perkusista John Duggan i basista Chris Norburg spotkali się ponownie na początku tego roku na koncercie w Kalifornii, a teraz wracają do Waszyngtonu, który był bazą grupy w latach 90. Z biegiem czasu Leo powiedział Chrisowi Kelly’emu z The Post, że piosenki Chisel, na które wpływ mają Jam i Buzzcocks, stały się bardziej skoncentrowane: mieliśmy nadzieję, że nam się uda”. Prześlij to – mówi Liu. „Próbujemy ulepszyć piosenkę”. 20:00 za 25 zł.

READ  Ron Gone Wrong Recenzja na Twitterze: Oto jak internauci wchodzą w interakcję z animowanymi komiksami

Eurovision Watch Party w DC9

Największy na świecie konkurs śpiewu zawładnie Liverpoolem w sobotę, ale będziesz mógł zobaczyć całą modę, muzykę i sztuki piękne również na imprezach w stolicy. Wunder Garten pokazuje zarówno finały, jak i półfinały (zobacz czwartkową listę), ale jeśli chcesz posłuchać muzyki na klubowym systemie dźwiękowym, udaj się do DC9, aby obejrzeć imprezę. (A jeśli zastanawiasz się, dlaczego ktokolwiek powinien przejmować się Eurowizją, sprawdź Przewodnik po zdezorientowanych Amerykanach.) 3m gratis.

DC Defenders XFL Championship Show Gala w Brighton

Washington Chiefs prawdopodobnie nie wrócą w najbliższym czasie do play-offów, nie mówiąc już o Super Bowl, więc jeśli kiedykolwiek chciałeś zobaczyć lokalną męską drużynę piłkarską w meczu o tytuł, masz szansę. Ci, którzy nie podróżują do Teksasu, aby zobaczyć, jak Defenders zmierzą się z Arlington Renegades, mogą udać się do Wharf, gdzie w Brighton odbywa się oficjalna impreza z udziałem DJ-a Flexxa z WPGC. szansę na mistrzostwo Serie A w piłce nożnej. 20:00, bezpłatnie; Wymagamy rejestracji.

Georgetown jest szczególnie piękne wiosną, zwłaszcza jeśli masz szansę zapuścić się do jego wypielęgnowanych ogrodów przydomowych. 93. coroczna wycieczka Georgetown Garden Tour odbywa się po wschodniej i zachodniej stronie tej historycznej dzielnicy, a tempo i kolejność każdego przystanku można ustawić. Deszcz czy blask, to jest wydarzenie, a dochód przeznaczony jest na upiększanie publicznych terenów zielonych w Georgetown. Bilety można kupić osobiście w Christ Church, 3116 O St. PÓŁNOCNY ZACHÓD. od 10:00 do 17:00 45 zł.

Targ staroci w Tysons Biergarten

Dzieci i psy są mile widziane na tym dwudniowym targu pod dachem, na którym 25 sprzedawców sprzedaje ubrania w stylu vintage, ręcznie robione produkty i dzieła sztuki. Kup lokalne piwo rzemieślnicze i coś do jedzenia w barze podczas zakupów. Od południa do 18:00 w sobotę i niedzielę. bezpłatny.

Wiosenny targ sztuki Del Ray Artisans w Colasanto Park

Odbywający się dzień przed Dniem Matki targ organizowany przez organizację non-profit Del Ray Artisans może być idealnym prezentem dla prokrastynatorów. Kupuj ceramikę, włókna, biżuterię, fotografie i nie tylko od dwudziestu artystów z Aleksandrii. Wydarzenie odbywa się na zewnątrz w deszczu lub w słońcu. 10:00 do 16:00 bezpłatnie.