Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn w Gdyni Dziwono, Polska

ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn 2023 w Gdminie Dziwonowie – Dzień 2

Przez ILCA w dniu 5 lipca 13:01 PDT
1-9 lipca 2023 r

2023 ILCA 6 Mistrzostwa Świata Juniorów i Mężczyzn Dzień 2 © Marek „Wilku” Wilczek


Pomimo dzisiejszego ostrzeżenia przed burzą, pomyślnie zakończono dwa wyścigi drugiego dnia Mistrzostw Świata Juniorów i Mężczyzn ILCA 6 2023, które zaprezentowała Gdmina Dziwonow.

Warunki były trudne dla załogi regatowej i żeglarzy, a wiatry wahały się od 13-18 dni do 25 dni. Jednak każdy żeglarz ma teraz opuszczony wyścig na tablicy wyników z powodu ukończenia czterech wyścigów mistrzowskich.

Włoch Mattia Cesana, dwukrotny mistrz świata juniorów ILCA 6, nadal prowadzi w kategorii juniorów z sześcioma punktami – remisując z rodakiem Mattią Santostefano. Holender Heath Schrawford jest trzeci w klasyfikacji generalnej, jeden punkt za Włochami.

Inny holenderski żeglarz, Roos Wind, prowadzi w kategorii juniorek kobiet zaledwie o trzy punkty. Ma trzy pierwsze miejsca i jedno szóste miejsce, co czyni go jego opuszczonym wyścigiem. Włoszki Maria Vittoria Arseni i Ginevra Caracciolo zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce z zaledwie czterema i pięcioma punktami po wczorajszym i dzisiejszym zwycięstwie w wyścigu.

Chorwat Alex Civinar nadal prowadzi dywizję mężczyzn. Oliver Allen-Wilcox z Wielkiej Brytanii zajął drugie miejsce ze stratą dwóch punktów, a trzecie George Lane z Nowej Zelandii.

Na jutro zaplanowano dwa kolejne wyścigi, z pierwszym sygnałem ostrzegawczym o godzinie 10:30.

Partnerzy organizacyjni Gmina Dziwnów wraz z Klubem Żeglarskim Bałtyk Dziwnów i ILCA.


Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

READ  Polski minister mówi, że europejskie prawo o prawach narusza konstytucję