Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

1967 Plany Hilton Space Hotels

Chociaż hotel nigdy nie doszedł do skutku, presja na komercjalizację przestrzeni trwa.

Hotel na księżycu. To koncepcja, która kiedyś była poza zasięgiem, ale wraz z postępami w eksploracji kosmosu i komercjalizacji, teraz ponad 50 lat później jest potencjalną rzeczywistością.

Pomysł, choć „symboliczny”, polegał na tym, aby Amerykanie cofnęli się i zrelaksowali lub napili się drinka w hotelu w kosmosie, około dwa lata przed tym, jak astronauci Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins przeszli do historii.

Wszystko sięga roku 1967, kiedy prezes Hilton Hotels, Barron Hilton, rozmawiał z astronomami i miłośnikami kosmosu na spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego.

„Rzadko mija dzień, w którym ktoś nie pyta mnie radośnie, kiedy otwiera się Lunar Hilton. Oczywiście żartują. Ale wcale nie uważam tego za żart… Mocno wierzę, że będziemy mieć Hiltonów w kosmosie, może nawet wystarczająco wcześnie, by Lee pokierował nimi podczas oficjalnego otwarcia po raz pierwszy” – powiedział Hilton. Według archiwów.

Powiązane: NASA szuka firm do transportu astronautów z orbity księżycowej na Księżyc

Podczas imprezy Hilton podzielił się swoją konceptualną wizją kosmicznego hotelu o nazwie Orbiter Hilton lub Lunar Hilton, z dużymi pokojami, dywanami, zasłonami, telewizorami od ściany do ściany i roślinami. Według Barrona, jedzenie, które goście będą mieli podczas ich pobytu, będzie „tak dobre jak te na ziemi”.

„Jeśli myślałeś, że nie będziemy mieli baru koktajlowego, nie znasz Hiltona ani podróżnych. Wejdź do Galaxy Lounge. Wypij martini i zobacz gwiazdy”.

I choć plany były wspaniałe, od ponad 50 lat nie stały się rzeczywistością. Archiwiści nazywają rozmowy kosmicznego hotelu mieszanką „uczciwych spekulacji i żartobliwego humoru”.

Szybko do 2021 r., a zainteresowanie agencji kosmicznych i firm trwalszą przestrzenią na Księżycu trwa nadal.

READ  „Im większa podstawa, tym większa przestrzeń”: Analityk widzi 45% potencjału wzrostu w tej grze o wydobyciu

w 2019 roku, CNN Stwierdziła, że ​​Gateway Corporation pracuje nad budową stacji Von Braun, aby w 2027 r. była w pełni funkcjonalna. Wiadomości NBC Dodał, że statek kosmiczny byłby wystarczająco duży, aby pomieścić dwa hotele i 100 gości – wraz z być może trzykrotnie większą liczbą członków załogi.

POWIĄZANE: Wkrótce możesz zostać w gigantycznym kosmicznym hotelu z fałszywą grawitacją i arenami sportowymi

Potem jest nadchodząca misja Artemis, która ma na celu zabranie następnego mężczyzny i pierwszej kobiety na Księżyc od 1972 roku. Aby to zrobić, wiele elementów i kontraktów musi jeszcze zostać spełnionych.

Artemis jest inspirowany NASA Program Apollo I jak udowodnił, że można wylądować ludzi na Księżycu i bezpiecznie sprowadzić ich na Ziemię. W mitologii greckiej Artemida jest siostrą bliźniaczką Apolla.

POWIĄZANE: Podczas startu prywatnych lotów kosmicznych, kto zostanie nazwany astronautą?

Co teraz czytają inni:

► Najświeższe wiadomości i alerty pogodowe: Pobierz bezpłatną aplikację 10 Tampa Bay