Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

1923 Polska firma inwestycyjna iSpot przejmuje Apple Premium Reseller Cortland

1923 Polska firma inwestycyjna iSpot przejmuje Apple Premium Reseller Cortland

Zdjęcie: Cortlandt

iSpot, największy detalista Apple w Polsce należący do 1923 Investments plc, sfinalizował przejęcie 100% udziałów w Cortland, kolejnym czołowym polskim detaliście Apple Premium, posiadającym sieć 16 sklepów w całym kraju i zatrudniającą 180 pracowników.

Oczekuje się, że połączona firma wygeneruje ponad 250 mln euro przychodów w 2023 roku. Będzie się ona poszczycić siecią 47 resellerów i punktów serwisowych Apple Premium w najlepszych lokalizacjach w największych polskich miastach, z zespołem liczącym 600 osób. iSpot obsługuje obecnie 31 resellerów Apple Premium w całej Polsce, dostarczając innowacyjne rozwiązania integracyjne Apple, pomoc techniczną i szkolenia dla klientów korporacyjnych i detalicznych, władz lokalnych, szkół i uniwersytetów. Sklepy Cortland zostaną przemianowane na iSpot w ciągu 12 miesięcy.

Dzięki rozszerzonej strukturze biznes będzie miał znaczącą przewagę konkurencyjną: połączenie wiodącej pozycji iSpot w sprzedaży detalicznej Apple i zdrowego portfolio B2B Cortland oraz większe możliwości rozbudowy sieci sklepów, aby przybliżyć markę Apple jej fanom i nowym grupom demograficznym. . . Jeszcze w tym roku firma otworzy Apple Premium Partner Stores, nową inicjatywę detaliczną Apple mającą na celu rozwój większych sklepów w Apple
Współpraca z franczyzobiorcami.

1923 Investments jest działem inwestycyjnym Hili Ventures Ltd. Przejęcie Cortland jest zgodne ze strategią 1923 Investments polegającą na osiąganiu wzrostu poprzez przejęcia, które pozwolą firmie poszerzyć portfolio i rozwijać się w sektorach, w których może skutecznie i trwale poprawić poziom najmu i zwiększyć obecność na rynku.

„Zarówno iSpot, jak i Cortland odnotowują silny wzrost sprzedaży, a to ekscytująca okazja do maksymalizacji naszego potencjału biznesowego” — powiedział Keith Busuttil, dyrektor generalny 1923 Investments. „Razem iSpot i Cortland wprowadzą niezrównane portfolio produktów Apple i innych firm, wspierane przez obszerną inwentaryzację i wsparcie marketingowe. Rozmiar i zakres nowej działalności zapewni możliwości dalszego wzrostu, szczególnie w sektorze edukacyjnym i w B2B Firma stanie się też nr 1 w Polsce.

READ  „Polska Anna” znalazła się wśród ikon Bradforda obchodzonych w ramach Street Art Project

„Nasz zespół zarządzający jest podekscytowany powitaniem wszystkich mieszkańców Cortland w naszym regionie” — dodał Dariush Zajakala, dyrektor generalny iSpot. „Z niecierpliwością czekamy na połączenie zespołów i sieci iSpot i Cortland, aby podnieść naszą ofertę dla klientów detalicznych i B2B. Wszyscy nasi pracownicy będą kluczowymi motorami wspólnego sukcesu biznesowego i jesteśmy zobowiązani do inwestowania w nich, aby zabezpieczyć nasz wspólny rozwój ”.

Treść dostarczona przez 1923 Investments

Bądź pierwszym, który otrzyma najnowsze wiadomości

Pobierz aplikację Newsbook