Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

19-letnia Alireza Firouzja wygrywa ostatnie dwa etapy i Grand Chess Tour 2022

19-letnia Alireza Firouzja wygrywa ostatnie dwa etapy i Grand Chess Tour 2022

Ulica. Ludwik – (drut roboczy) – W tym miesiącu 13 najlepszych szachistów świata rywalizowało w Saint Louis Rapid & Blitz oraz Sinquefield Cup w St. Louis Chess Club. Turnieje i wygrane w rundach brutto wyniosły 675 000 $ w nagrodach, co było zwieńczeniem Grand Chess Tour 2022.

Począwszy od 25 sierpnia St. Louis Rapid & Blitz obejmował trzy dni szybkiej rywalizacji, po których następowały dwa dni blitzkriegu. Od 1 do 12 września w Sinquefield Cup wzięło udział ośmiu graczy w pełnej rundzie i dwóch dzikich kart, mistrz świata Magnus Carlsen i amerykański debiutant GM Hans Niemann. Tegoroczny Sinquefield Cup był otoczony przez media, gdy mistrz świata, Magnus Carlsen Wycofał się z Pucharu Sinquefield Po pokonaniu w trzeciej rundzie przez General Motors Hansa Niemanna.

Reprezentująca Francję dziewiętnastoletnia irańska arcymistrzowska Alireza Firouzja wygrała w 2022 St. Louis Rapid & Blitz, Sincofield Cup, a także koronowała 2022 Grand Prix Chess Championship.

St. Louis Rapid i Blitz

W wydarzeniu wzięło udział siedmiu graczy w pełnych rundach i trzy dzikie karty, w tym zwycięzca Saint Louis Rapid i Blitz z 2021 r. Hikaru Nakamura i Amerykanin Jeffrey Cheung, który w ostatniej chwili był zastępcą gracza pełnej rundy Richarda Routha, który nie mógł wziąć udziału z powodu ograniczeń w podróżowaniu do USA . .

Piąty dzień St. Louis Rapid & Blitz upływał płynnie na Rezie Firouzji, która wspięła się na szczyt tabeli i wygrała w 2022 St. Louis Chess Grand Tour na cztery rundy. Alireza zdobył łącznie 26/36 punktów i odebrał za swoje wysiłki nagrodę za pierwsze miejsce w wysokości 40 000 $. Zwycięzca Louis Rapid & Blitz 2021, Hikaru Nakamura, zajął drugie miejsce z jedną rundą do przodu, a Maxime Vacher-Lagrave zremisował na trzecim miejscu z Fabiano Caruaną.

„To było dla mnie marzenie, aby zagrać tutaj w St. Louis” – powiedziała Firouzja. „Obiecałem sobie, że wygram turniej podczas mojego pobytu tutaj i to marzenie się spełniło. To wiele znaczy, że mogę wygrać ten turniej, ponieważ Rapid i Blitz były najsilniejszym polem w tegorocznym Grand Chess Tour. ”

READ  Desperackie działania w kontekście kryzysu mieszkaniowego ogarniającego Polskę

Puchar Sinquefield

Po St. Louis Rapid & Blitz do Sinquefield Cup powróciło ośmiu graczy z całego turnieju, w tym mistrz świata Magnus Carlsen i zwycięzca Sinquefield Cup 2021, Maxime Vachier-Lagrave. W turnieju pula nagród wyniosła 350 000 $, największa na świecie w podobnych wydarzeniach.

Finałowy mecz Firozy zakończył się remisem z innym Francuzem Maxime Vacher-Lagrave, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, a Puchar Sinquefield wciąż się wahał. Ostatecznie Alireza Firouzja zmierzyła się w szybkiej play-off z Ianem Nepomniakhchi. Pierwszy mecz zakończył się remisem, a następnie Firuzega wygrała finał i zdobyła tytuł Cincofield Cup 2022.

„To wspaniałe uczucie wygrać Puchar Sinquefield przeciwko tak trudnemu przeciwnikowi, jak Ian” – powiedział Firuzega w wywiadzie po koncercie. „Jestem naprawdę zadowolony z wyników Grand Chess Tour podczas mojej pierwszej wizyty w St. Louis”.

Firouzja powiedziała po wygranej rundzie z remisem z Maxime Vacher-Lagrave we wczorajszej rundzie finałowej.

„Cieszymy się, że mamy kolejny udany i ekscytujący sezon Grand Chess Tour 2022” – powiedział dyrektor generalny Michael Khodarkovsky. „Chociaż Sinquefield Cup dodał dramatu w tym roku, nasi fani mogli cieszyć się niesamowitą grą w szachy, zwłaszcza zdobywczyni potrójnej korony, Alirezy Firouzji. ​​Nie możemy się doczekać, aby w przyszłym roku przyjechać z najlepszymi szachistami na świecie na Grand Chess Tour .. na rok 2023”.

Miłośnicy szachów nie będą musieli długo czekać, bo następną imprezą, która odbędzie się w St. Louis Chess Club będzie ta 2022 Showdown of Champions: 9LX Chess. Turniej odbędzie się w dniach 13-16 września i weźmie w nim udział dziesięciu najlepszych graczy na świecie, w tym legendarny mistrz świata Garry Kasparow rywalizujący w losowej grze w szachy Fisher.

O Wielkiej Wycieczce Szachowej

Grand Chess Tour to cykl międzynarodowych imprez, z których każda pokazuje najwyższy poziom organizacji najlepszych światowych graczy. Legendarny Garry Kasparow, jeden z największych światowych ambasadorów szachowych, zainspirował Grand Chess Tour i pomógł utrwalić partnerstwo między organizatorami. Wszystkie wydarzenia Grand Chess Tour 2022 będą zgodne z lokalnymi i regionalnymi ograniczeniami COVID-19. Aby uzyskać więcej informacji o wycieczce, odwiedź grandchesstour.org.

READ  Poznaj człowieka, który otworzył pierwszy McDonald's w Yorkshire, który obecnie wypłaca 54 miliony funtów rocznie

O klubie szachowym St. Louis

St. Louis Chess Club to organizacja non-profit, 501(c)(3), której celem jest uczynienie szachów ważną częścią naszej społeczności. Oprócz zapewnienia społeczności forum do grania w turnieje i zwykłe gry, klub oferuje również kursy doskonalenia szachów, lekcje dla początkujących i prywatne wykłady.

Uznając poznawcze i behawioralne korzyści płynące z szachów, St. Louis Chess Club zobowiązuje się do wspierania istniejących programów szachowych w okolicznych szkołach, jednocześnie zachęcając do opracowywania nowych programów szkolnych i pozaszkolnych. po więcej informacji odwiedź stlouischessclub.org.

O Fundacji Superbet

Założona w 2019 roku Fundacja Superbet jest organizacją non-profit. Jej rolą jest koordynowanie działań CSR Grupy Superbet oraz komunikowanie się z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i opinią publiczną. Swoją działalnością Fundacja dąży do lepszego świata, ze zdrowymi i wykształconymi ludźmi, a wspierając różne projekty, chce inspirować ludzi do przestrzegania niezłomnych wartości moralnych. Wspiera projekty w dziedzinach takich jak edukacja, zdrowie, kultura i wyniki w sporcie, przede wszystkim w szachach. Od 2019 roku szachy stały się jednym z filarów Superbetu, organizując swój pierwszy turniej Grand Chess Tour w Bukareszcie. Fundacja dąży do przekształcenia turniejów GCT w tradycję dla społeczności szachowej rumuńskiej i polskiej. po więcej informacji odwiedź superchess.ro.