Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

1899-1923: Przestańcie nazywać programy telewizyjne po latach

1899-1923: Przestańcie nazywać programy telewizyjne po latach

Trendy przychodzą i odchodzą przez cały czas — taka jest ich natura — ale jeśli istnieje jeden trend w popkulturze, który musi odejść i nigdy nie wrócić, to nazywanie programów telewizyjnych po pozornie przypadkowych latach.

W listopadzie Netflix wypuścił wielojęzyczny niemiecki serial 1899co nie ma nic wspólnego 1983polski dramat kryminalny, którego premiera miała miejsce w 2018 roku. W tym miesiącu Paramount+ zadebiutował nowym spin-offem pt. 1923którego nie należy mylić z inną cyfrowo zatytułowaną ofertą usługi przesyłania strumieniowego 1883. Aha, w 2023 roku program też zostanie wyemitowany 6666tylko po to, by wszystkich zmylić (to przynajmniej nie ma być ogólne).

Dla zwykłego widza nie można dowiedzieć się, o czym jest którykolwiek z tych programów bez googlowania. Można argumentować, że tak jest w przypadku większości seriali telewizyjnych, ale tytuły opisowe, takie jak Dziedziczeniei Dziwne rzeczyi uciąćI duchy Odpowiednie i dostarczają wskazówek kontekstowych dotyczących ich planów. Chociaż możesz być w stanie wywnioskować, że adresy 1899 i 1923 Odpowiadają latom reprezentującym okresy, w których rozgrywają się dane programy, nie można tego określić 1899 to zdumiewający dramat science fiction od twórców zdumiewającego dramatu science fiction ciemny (Nawiasem mówiąc, mylący tytuł). Chociaż twórcy niewątpliwie zamierzali ukryć prawdziwą naturę i historię serii poprzez jej historyczny tytuł i scenerię, nadal wydaje się to zbyt niejasne, aby było naprawdę sprytne.

W międzyczasie, chyba że już zdajesz sobie z tego sprawę 1883 on jest Yellowstone Prequelu, raczej tego nie wiesz 1923 To kolejny spin-off popularnego serialu Taylora Sheridana. A nawet jeśli wiesz, nadal istnieje duża szansa, że ​​nie zdajesz sobie z tego sprawy 1923 To nie jest ten sam wyświetlacz 1883 i że ma zupełnie nową obsadę i podąża za inną generacją Duttonów.

READ  Między Granadosem, Galahadem Dickensem i Potsym Bolotnikiem w obozie bojowym

Chociaż nie zawsze może się tak wydawać, tytuł może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu programu. To nasze pierwsze wprowadzenie do projektu i nawet w dobie DVR i transmisji strumieniowych, kiedy wiele programów odkrywa lata po ich pierwszej emisji, pierwsze wrażenie wciąż ma znaczenie. W rzeczywistości można argumentować, że są one teraz ważniejsze niż kiedykolwiek ze względu na ogromną liczbę programów walczących o naszą uwagę w transmisji, telewizji kablowej i transmisji strumieniowej. Dobry, zapadający w pamięć tytuł może przyciągnąć widzów, tak jak zły może ich odrzucić, czasem na zawsze. Musimy tylko spojrzeć na komedie, które wkrótce się pojawią Żona trofeum i Selfie aby dowiedzieć się, na ile to prawda. Ale tytuł nie musi przywoływać niepochlebnych obrazów i stereotypów, aby oznaczać zgubę dla serialu — zagmatwane tytuły nie są lepsze. Bardzo lubiany neo-noir FX pies Nie udało mu się znaleźć publiczności, dopóki nie było za późno, po części z powodu tytułu (grafika promocyjna też nie pomogła).

Nawet jeśli adres numeryczny jest podobny 1923 Przygotowując scenę dla swojej narracji, mówi nam bardzo niewiele o rzeczywistej treści serii. O kim on jest? Gdzie to jest ustawione? Dlaczego akurat ten rok jest ważny? Czy każdemu, kto się z tym zetknie, zależy na poznaniu odpowiedzi na te pytania? Przynajmniej dramat szpiegowski z czasów zimnej wojny 83- Reformator i jego zależności 86 i 89 Dało nam to również stronę internetową, która pomogła nam zdecydować o gatunku i/lub fabule w oparciu o to, co działo się w Niemczech w każdym z tych lat.

Oprócz faktu, że te tytuły skoncentrowane na roku oferują niewiele prawdziwych informacji o tym, o czym są programy, fakt, że więcej seriali wydaje się podążać za tym trendem, grozi jedynie dezorientacją widzów co do tego, który program. Jeśli tym, którzy zarabiają na życie z relacjonowania telewizji, trudno jest utrzymać porządek w serialach telewizyjnych lub je rozróżnić, można sobie tylko wyobrazić zamieszanie, jakiego doświadczają zwykli widzowie, próbując zdecydować, co chcą oglądać. Więc proszę, czy możemy raz na zawsze położyć kres temu zagmatwanemu trendowi? Nie jest taki mądry, jak się wydaje.

READ  Hiszpańskie muzeum zwraca Polsce dwa obrazy zrabowane przez nazistów | rozrywka


Caitlin Thomas jest dziennikarką rozrywkową i krytykiem telewizyjnym. Jej prace pojawiły się m.in Przewodnik telewizyjny, Salon i TV.com, między innymi. Możesz znaleźć jej tweety o telewizji, sporcie i Waltonie Gogginsie @ćwierkać Lub przeczytaj więcej jej prac na kaitlinthomas.com.


Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami telewizyjnymi, recenzjami, ofertami i funkcjami Wklej_TV.