Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

17-letni R Praggnanandhaa pokonuje mistrza świata w szachach Magnusa Carlsena w FTX Crypto Cup

17-letni R Praggnanandhaa pokonuje mistrza świata w szachach Magnusa Carlsena w FTX Crypto Cup

R Praggnanandhaa, indyjski mistrz szachowy, pokonał mistrza świata Magnusa Carlsena w ostatniej rundzie międzynarodowego turnieju szachowego FTX Crypto Cup w Miami, w poniedziałek rano. Pomimo wygranej 17-letni szachista zajął drugie miejsce w turnieju, ponieważ Carlsen miał wyższy wynik na podstawie poprzednich meczów.

Szczegóły meczu

Praggnanandhaa pokonał Carlsena w błyskawicznym dogrywce po remisie 2-2 pod koniec regulaminowego meczu.

Praggnanandhaa vs Carlsen, poprzednie konfrontacje

Praggnanandhaa zyskała na znaczeniu w lutym tego roku po pokonaniu mistrza świata Carlsena w internetowym meczu szachowym. W konkursie szachów szybkich Airthings Masters Carlsen przegrał z Praggnanandhaa, który miał wtedy zaledwie 16 lat. Ponadto w maju tego roku Praggnanandhaa pokonał Carlsena w turnieju szachowym Chessable Masters Online Speed ​​Chess. Indianin został najmłodszym międzynarodowym mistrzem szachowym w historii w wieku dziesięciu lat.

Występ Praggnanandhaa w turnieju

Praggnanandhaa rozpoczął od zwycięskiej passy w turnieju po pokonaniu przeciwnika w pierwszym meczu. Ale wtedy 17-latek przegrał dwa mecze z rzędu z rywalem z Wietnamu Quang Lim Lee i jego polskim odpowiednikiem Janem Krzysztofem Dudą. Duda wyszedł na prowadzenie od Bragnanandy po wygranym pierwszym meczu. Kolejne dwa mecze były remisowe, a Bragnananda wygrał czwarty mecz, aby wyrównać miejsca. Polak wygrał następnie obie rundy dogrywki, wygrywając 4-2.

Zaprojektowany przez Pragati Srivastava

Co to jest Crypto Cup FTX?

FTX Crypto Cup to mistrzostwa szachowe na żywo w Miami na sezon 2022 corocznego toru szachowego, Meltwater Champions Chess Tour. Organizatorem wydarzenia jest giełda kryptowalut FTX.

Każdy wygrany mecz w wydarzeniu niesie ze sobą nagrodę w wysokości 7500 $. Każdy mecz jest rozgrywany w ciągu czterech szybkich meczów, z tie breakami w przypadku remisu 2-2.

Przeczytaj także: 15 milionów użytkowników kryptowalut pozostało w stanie zawieszenia, gdy spór Binance-WazirX trwa na Twitterze – BusinessToday

Przeczytaj także: INR pobierany w przypadku sukcesu Bitbns; Crypto Exchange mówi, że konto bankowe zostało zbanowane przez policję – BusinessToday