Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

16 marca 2023 Wiadomości z Rosji i Ukrainy

17:34 czasu wschodniego, 16 marca 2023 r

Urzędnicy: Stany Zjednoczone rozważają teraz korzyści płynące z dronów Intela w porównaniu z ryzykiem eskalacji z Rosją

Autorzy: Natasha Bertrand z CNN, Oren Lieberman i Jim Sioto

Stany Zjednoczone przeprowadzają ocenę operacji dronów w regionie Morza Czarnego, rozważając koszty i korzyści lotów nad Rosją. Zostali zmuszeni do zestrzelenia jednego z samolotów Na początku tego tygodnia kilku urzędników powiedziało CNN.

Stany Zjednoczone nie wstrzymały całkowicie lotów na czas zakończenia analizy — urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że wojsko wysłało ten sam model drona, MQ-9 Reaper, na misję w mniej więcej tym samym obszarze nad Morzem Czarnym wkrótce po zderzeniu. . Ten samolot miał zbadać miejsce katastrofy i monitorować Rosjan pod kątem gruzu.

Ale urzędnicy powiedzieli, że wojsko USA „przygląda się uważnie” trasom dronów i ocenia, jak najlepiej zmniejszyć ryzyko konfliktu z rosyjskim wojskiem, które regularnie lata myśliwcami na Krym iz Krymu.

Pentagon planuje przeanalizować ogólne koszty i korzyści latania tymi misjami, porównując potencjalną wartość wywiadowczą konkretnej trasy z ryzykiem eskalacji z Rosją.

Wysoki rangą oficer wojskowy powiedział, że wśród niektórych członków armii amerykańskiej istnieją obawy, że ograniczenie tras dronów wpłynie na gromadzenie danych wywiadowczych związanych z wojną na Ukrainie. Ale Stany Zjednoczone mają potencjalne alternatywy dla gromadzenia danych wywiadowczych, takie jak satelity szpiegowskie.

Urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone rozważają kolejny lot dronem nad Morzem Czarnym w nadchodzących dniach, co byłoby zgodne ze zwykłym harmonogramem operacyjnym.

Więcej tła: the kolizja Siły Powietrzne USA poinformowały w czwartek, że incydent między rosyjskimi myśliwcami Su-27 a amerykańskim dronem miał miejsce 40-50 mil morskich na południowy zachód od Krymu, nad Morzem Czarnym w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

Rosja oskarżyła USA o naruszenie przestrzeni powietrznej, którą rzekomo stworzyli dla swojej „prywatnej operacji wojskowej” na Ukrainie – określenia, którego USA nie akceptują. Urzędnicy powiedzieli również, że Rosja nie zgłosiła żadnych ograniczeń w przestrzeni powietrznej.

nowy zrzuty ekranu Raport opublikowany w czwartek przez Pentagon pokazuje, że rosyjskie myśliwce szybko zbliżają się do drona, wlewając na niego paliwo i zdając się uszkadzać silniki drona. Urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone musiały zestrzelić drona nad Morzem Czarnym po tym, jak uderzenie uniemożliwiło jego działanie.

READ  Niezawodna wydajność, która wymaga polerowania: przegląd klawiatury Dark Matter Collider TKL