Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

1500-metrowa asteroida Mamuta zmierzająca w kierunku Ziemi;  Zbliż się już dziś!

1500-metrowa asteroida Mamuta zmierzająca w kierunku Ziemi; Zbliż się już dziś!

Przyjęta przez NASA definicja planetoid bliskich Ziemi odnosi się do ciał niebieskich, które krążą wokół Słońca i zbliżają się do orbity Ziemi. Te asteroidy mogą stanowić zagrożenie dla naszej planety, jeśli zderzą się z nią, powodując poważne szkody. Potencjalnie niebezpiecznym obiektem jest asteroida, która przelatuje w pobliżu Ziemi o ponad 8 milionów km. Może się to wydawać dużą odległością, ale w kategoriach astronomicznych jest stosunkowo niewielka. Aby zapobiec potencjalnym uderzeniom i szkodom, NASA, Europejska Agencja Kosmiczna i inne agencje kosmiczne ściśle monitorują wszelkie potencjalnie niebezpieczne obiekty.

Obecnie agencje te są w stanie wysokiej gotowości, ponieważ oczekuje się, że asteroida zbliży się do Ziemi już dziś i jest gigantyczna!

Informacje o asteroidzie 1993 VB

NASA Center for Near-Earth Object Studies nazwało asteroidę Asteroid 1993 VB. Ta sama organizacja ujawniła również swoją trajektorię, odległość podejścia i przewidywaną prędkość. Asteroida 1993 VB minie Ziemię dzisiaj, 21 lutego, w odległości 6,5 miliona km. W rzeczywistości pędzi w kierunku planety, poruszając się z przerażającą prędkością 39 864 kilometrów na godzinę.

Przeczytaj także: Szukasz smartfona? Aby sprawdzić wyszukiwarkę mobilną

Szokujące w asteroidzie są jej ogromne rozmiary. NASA oszacowała, że ​​asteroida 1993 VB ma prawie 1500 stóp średnicy (około połowy wysokości Burdż Chalifa, najwyższego budynku na świecie)! To jest tak duże jak most!

czy wiedziałeś?

Astronomowie odkryli trzy asteroidy bliskie Ziemi (NEA) ukrywające się w blasku Słońca. Jedna z asteroid jest największym potencjalnie niebezpiecznym obiektem dla Ziemi odkrytym w ciągu ostatnich ośmiu lat. Zespół korzystający z kamery Dark Energy Camera (DECam) zamontowanej na 4-metrowym teleskopie Victora M. Blanco w Chile, program NSF NOIRLab, odkrył te asteroidy.

Ten region jest niezwykle trudny do obserwacji, ponieważ łowcy asteroid muszą zmagać się z blaskiem słońca. Korzystając z krótkich, ale sprzyjających warunków obserwacji o zmierzchu, astronomowie odkryli to nieuchwytne trio.

READ  Zobacz, jak zimny grudniowy księżyc w pełni błyszczy na niebie niczym dekoracje świąteczne (zdjęcia)