Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

150. Open w St Andrews: Najnowsze wiadomości i historie

Matt Cooper jest naszym gościem w St Andrews w tym tygodniu i zrobił swój drugi wpis w pamiętniku, z kluczowymi bryłkami zakresu i rozmową z Adrianem Meronkiem.

wysoki połysk

Polski przyjaciel nie ma wiele wspólnego z grzechotaniem piłek kijami. – Myślę, że w Polsce nie ma zbyt wiele golfa – powiedziała, ledwo trawiąc moją zbijającą z tropu rozmowę o Adrianie Mironku z zeszłego tygodnia.

Wrocławianin zmienia jednak spojrzenie swojego kraju na golfa. To, co zaczęło się od znaczących osiągnięć, ale w pewnym sensie globalnym, to pierwsza dziesiątka światowych rankingów amatorów, stając się pierwszym polskim zwycięzcą amerykańskiego golfa uniwersyteckiego, pierwszym absolwentem Polish Challenge Tour, a następnie zwycięzcą pierwszego polskiego Wycieczka z wyzwaniami. Jest teraz pierwszą dużą zwyciężczynią Polish Tour, która w tym miesiącu została najważniejsza w Irish Open tego miesiąca.

W czwartek został pierwszym Polakiem, który grał w majora w golfa i choć jego zawodowy rekord niekoniecznie na to wskazuje, ma nieszczery poziom powiązań.

Narzekanie na mojego chłopaka mogło ją zmylić, ale nauczyła mnie kilku podstawowych zwrotów po polsku i zrobiła ze mnie ucho Meronka po spędzeniu 10 minut na podpisywaniu autografów poprzez postawienie na zielono.

„Naprawdę podobał mi się czas spędzony na linkach w amatorskim golfie”, powiedział, wyjaśniając, że wygrał dywizję Stroke Play na Mistrzostwach Amatorów 2013 w Royal Cinque Ports i dotarł do półfinału w play-off trzy lata później w Royal Cinque Ports. Porthcawl.

„Nie możemy grać zbyt wiele podczas Tour, a to sprawiło, że w zeszłym tygodniu podczas Scottish Open było naprawdę ważne. Przegapiłem cięcie, ale moje przygotowania były naprawdę dobre i nie mogę się doczekać, aby zacząć. Jestem naprawdę podekscytowany i tak dumny z tego tygodnia”.

Po raz pierwszy spotkałem gracza mierzącego 6’6 lat temu podczas Wielkiego Finału Challenge Tour, kiedy wyjawił, jak trudno było zagrać w grę po powrocie do domu. Nawet jeśli nie padało, najbliższa ścieżka znajdowała się trzy godziny drogi stąd. Jego rodzina przyjeżdżała w każdy weekend i spędzała wakacje w Portugalii i Hiszpanii, aby pomóc w jego postępach.

READ  Myślisz, że Amerykanie cierpią z tego powodu? Oto jak inflacja wpływa na inne kraje

W St. Andrews znajduje się tablica ku czci Josefa Kosaki, polskiego oficera łączności, który pracował w mieście podczas II wojny światowej i opracował metodę wykrywania niewybuchów, która okazała się ważna dla działań wojennych i do dziś ratuje życie i kończyny . .

Meronke roześmiał się, kiedy zasugerowałem, że może dołączyć do niego tablica na jego pierwszym zwycięstwie w Polish Open i na szczęście nie śmiał się ponownie, gdy życzyłem mu powodzenia w jego ojczystym języku.

bije

Nie sądzę, żebym miał szczególnie duże uszy, ale sprawiłem, że dziś po południu trzepotał wokół teleskopu i wiosłował, mam nadzieję, że wyłapie kilka bryłek.

Australijczyk Lucas Herbert, jeden z najlepszych i najemca Renaissance Club Lucas Herbert w Dunhill Links i jego zwycięstwa z silnym wiatrem w Emirates i Bermudach, nie zagrał w zeszłym tygodniu na Scottish Open, ale niech cię to nie zniechęca. Osoba, która go dobrze zna, kocha jego stan swingu, definiuje mechaniczne ruchy, które wykonuje podczas dobrej gry i oczekuje dobrych rzeczy.

Matt Fitzpatrick, niedawny mistrz US Open, mówił swojemu trenerowi, że nie jest pewien, jak wygra o 70 sekund w zeszły weekend. Czuł się dobrze od 3 stóp wzrostu i wewnątrz, ale opłakiwał, gdy został odsunięty i nazwał go „słabym”. Nie do końca wiem, jak wytłumaczyć takie myśli. Może to być niepokój, ale także rozwiązuje problem.

Wreszcie, mniej niż przypadek sączenia z uszu, kolejna z mojej strony próba interakcji kulturowej z czysto egoistycznych pobudek. Rozmawiałem z moim przyjacielem Kozu, japońskim ekspertem R&A, i zapytałem go o stan szyi Hidekiego Matsuyamy.

Dobre wieści? Jego szyja jest w porządku. Możliwe złe wieści? To jego opaska. Nie jestem pewien, jak popularna była ta druga infekcja lub co to było. Zadowoliłem się swoim japońskim stylem dzięki i byłem pod wrażeniem Kuzu.

Chłopaki z Shropshire

To był wspaniały dzień dla golfistów w Shropshire, Sandy Lyle znalazł się wśród tych, którzy otrzymali honorowe stopnie uniwersyteckie, podczas gdy obecni gracze Ashley Chesters i Oliver Farr odbyli trening przed pierwszą rundą w czwartek.

READ  Scenariusz rynku lakierów do paznokci przedstawiający główne czynniki i trendy na lata 2023-2030

Rozmawiając później z Chesterem, powiedział, że para pamiętała swój czas jako czternastolatka w drużynie hrabstwa i zastanawiała się, czy myśleli, że powiedziano im, że 20 lat później zagrają w 150. Open.

Chester zapewnił sobie miejsce na boisku pod koniec zeszłego roku w RPA, podczas gdy Farr zapewnił sobie miejsce w finale. Jeśli śledziłeś to wydarzenie online i zastanawiasz się, że Oliver Farre przechytrzył Olivera Farrella, aby zdobyć ten złoty bilet, jest to jeszcze bardziej zdumiewające, ponieważ Farrell gra poza Worcester G&CC, gdzie ojciec Farrella, Graham, był zawodowcem. Graham grał także w 1990 Open w St Andrews. Całkowicie niechlujny zbiór zbiegów okoliczności i powtórzeń.

Chesters zajął 12. miejsce na starym polu w 2015 roku i jest weteranem zarówno Links Trophy, jak i Dunhill Links. Powiedział, że nie widział tego samego projektu w tym tygodniu. „Zupełnie inny niż w 2015 roku” – powiedział. „Gra przez bardzo krótki czas, ale odbija się w nieskończoność, a przy dzisiejszym wietrze (od lewej do prawej) nie można go uderzyć wystarczająco daleko w lewo”.

Tankowanie

Oto kolejna rzecz z tego tygodnia, która jest inna i rzadko omawiana: pułapki z piaskiem.

Podczas rozmowy z irlandzką prasą Shane Lowry powiedział: „Nie wiem, co robią, ale w Dunhill Links nigdy nie zawracałem sobie głowy ziemianką, ale byłem w ziemiance dwa razy w tym tygodniu i tam nie było szans”. Dodał: „Jesteś bardzo gwarantowany, że znajdziesz bunkier w tym tygodniu, a wyzwaniem będzie wydostanie się bez biegania zbyt wielu”.

Wydawał się bardzo zrelaksowany, żartując, że gra kilka dołków „ponieważ tak właśnie robisz we wtorki” i argumentując, że „teraz ma około sześciu cali między uszami”.

Oczywiście powiedział: „To nie będzie tak łatwe, jak mówią niektórzy. Są bardzo solidni poza greensami i pozwolą im iść w ten sam sposób przez cały tydzień. Mam inny grind na podeszwie klinów, bo ziemia jest tak twarda.

READ  Zysk Millennium Portugalii prawie się podwoił według Reutera

Ogranicz swój entuzjazm dla selfie Suilkana

Projekt dla Topping & Co, fajnej księgarni w mieście, skłonił mnie do myślenia o starym przyjacielu, Oliverze Horowitzu, który napisał An American Caddy w St Andrews, spin-off o swoich licznych przygodach na The Old Course.

Do dziś nie mogę zobaczyć mostu nad Swilcan Burn, klasycznej okazji do zrobienia zdjęcia, nie pamiętam sceny, której był świadkiem Oliver, kiedy Larry David grał na polu.

Gwiazda Curb Your Enthusiasm machnął ręką na swoich partnerów, wybrał alternatywną drogę przez wodę i (jeśli znasz Davida, będziesz mógł to usłyszeć) dodał: „Meh, to tylko pieprzony most”.

Oliver był regularnym mistrzem Hueya Lewisa w Dunhill Links, co zaowocowało tym, że przeniósł go do ostatniej rundy o rok późnej grupy razem z Rorym McIlroyem.

Zapytałem go w tym tygodniu, jak wyglądało to doświadczenie. „Rory był najfajniejszy”, powiedział o człowieku, który wyobraża sobie, że podnosi w tym roku miskę z bordo. „I nigdy nie zapomnę dźwięku, który jego żelazo wytworzyło z bliska. To było zupełnie inne. Pełne. Jak słyszenie Federera uderzającego forhendem. ”

Przy całym jego doświadczeniu musiałem też zapytać o sekretne pomysły starych rzemieślników.

„To jedna zabawna rzecz w starym” – powiedział. „Jeśli nie uda ci się w swoim podejściu, długa jest zawsze lepsza niż krótka. Z pewnością są pewne wyjątki. Długie na 11 i 17 wyraźnie nie są dobre! Lub jeśli trzasną szpilką trzy kroki w tył. , mała długość jest zawsze wadą. Wada jest raczej staromodna niż trochę krótka. Jest wiele garbów i grzbietów oraz krótkie fałszywe fronty.”