Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

14 zapaśników kończy niepokonane sezony jako mistrzowie w Alaska High School

Nawet w dniu, w którym 14 zapaśników ukoronowało swoje sezony jako niepokonani mistrzowie szkół średnich, doskonała kampania Landona Smitha była widoczna w jej dominacji.

Smith, jeden z seniorów Betel, wywalczył sobie łuk nie tylko w sezonie 36:0, ale także w historycznej sobotniej karierze w mistrzostwach stanowych liceów w zapasach w Alaska Airlines Center.

Z drugą tercją w swoim 119-funtowym meczu finałowym, Smith zdominował trzecią kategorię wagową. Dołącza do elitarnej grupy zapaśników szkół średnich, aby zdobyć cztery kolejne tytuły stanowe, w tym trenera Południa Randy’ego Hansona, który jest również absolwentem Betel.

„Czuje się naprawdę świetnie” – powiedział Smith. “Miałem świetny zespół, który pomagał mi przez to przejść. Na pierwszym roku walczyłem w wieku 103 lat, a w drugim i trzecim roku walczyłem w wieku 112.”

Spośród 38 koronowanych mistrzów stanowych, 14 zdumiewających zapaśników – w tym Smith – zakończyło niespodziewanymi rekordami regularnymi i posezonowymi w swoich kategoriach wagowych wśród trzech dywizji.

Na poziomie chłopców z Pierwszej Dywizji, Eastern Juniors Eli Francisco skończył 32-0 ze 112 funtami, junior Southern Dylan Shaw zakończył 38-0 ze 130 funtów, senior Colton Bardon Lathrop zakończył 44-0 ze 140 funtów, a debiutant Colonial Elijah Larsen 37 0 z wagą 145 funtów, Senior Palmer Antonio Woodfork 33-0 z wagą 152 funtów, Wayne Mellon z Soldotny 21-0 z wagą 171 funtów, Liam Babbitt z Little Soldotna 36-0 z wagą 215 funtów, a Big Lathrop Noah Curtis 38-0. 285 funtów.

Z wygraną 14-6 przez główną decyzję w swoim meczu o mistrzostwo, Larsen zdobył swój drugi tytuł wrestlingu w stanie, ale pierwszy w Last Frontier: zdobył swój pierwszy tytuł stanowy w Utah w zeszłym roku. Curtis zdobył swój drugi z rzędu tytuł stanowy, wygrywając 16-5 przez główną decyzję w swojej grze o mistrzostwo.

READ  Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: wszystko, co musisz wiedzieć | wiadomości piłkarskie

Był to jedyny mecz o tytuł chłopców w pierwszej lidze, w którym zapaśnik z dotychczas nieskazitelnym rekordem spadł z szeregów niepokonanych w 135-funtowej kategorii wagowej. W najbardziej ekscytującym finałowym starciu drugi Aaron Concepción z Południa pokonał starszego z Colony Carter Silvę, który był liderem w jej kierunku, z wynikiem 27-0.

Obaj zapaśnicy osiągnęli przerwy w regulaminie, ale wyłonienie zwycięzcy zajęło dodatkowe cztery okresy. Dopiero gdy Concepcion zdołał uciec w ostatnich sekundach czwartej dogrywki po kontrowersyjnym finiszu w trzeciej, mecz doszedł do epickiego finału.

„Musiałem kopać głęboko” — powiedział Concepcion. „Przeczytałem książkę zatytułowaną „Posiekaj drewno, noś wodę” i zawsze uderzam w swoje rzemiosło, a wykonywanie tej praktyki naprawdę pomaga. Trener Hanson codziennie przeprowadza nas przez tego rodzaju sytuacje i przyzwyczailiśmy się do tego”.

Dzięki tej wygranej połączył siły ze swoimi starszymi braćmi Adamem i Edenem, którzy również walczyli i zdobyli państwowość na Południu, aby kontynuować rodzinną tradycję sprowadzania złota do domu. Pomścił także swoją jedyną w tym roku stratę sezonu regularnego w swojej kategorii wagowej. W mistrzostwach stanu miał rekord 35-2, a jego jedyne porażki to pojedynek z Silvą na mistrzostwach Lancer Smith i drugi, kiedy spadł w kategorii wagowej, aby zmierzyć się z Larsenem z Kolonii.

– To był mecz, który przegrał wcześniej w tym roku i nie przypominał tego meczu w stanowych finałach – powiedział trener Hanson. „Jestem bardzo dumny ze sposobu, w jaki zachował dyscyplinę i trzymał się planu gry, zrobił to w trudny sposób”.

Innymi mistrzami Dywizji I byli Kyle Salisbury, Palmer, ważący 103 funty; Benjamin Pope, Wschód, 119 funtów; Matthew Mitchell, Kolonia, 125 funtów; Czad Hakkala Południe 160 funtów; Hunter Richardson z Soldotnej, 189 funtów.

READ  Alfa Romeo dla "Bubble" - w Polsce zamówiła 6 osób

W finale drugiej ligi chłopców nie tylko Bethel Smith, ale także kolejny mistrz, Wrangel Ryan Rooney, który ukończył 21-0 i zdobył swój drugi z rzędu tytuł.

Rooney był bliski utraty trzeciego tytułu w ciągu czterech lat, zanim ostatecznie wygrał. Stracił aż siedem punktów, 10-3, ale udało mu się pokonać Charlesa Severance’a z Reddington w trzecim meczu jego 160-funtowego meczu, aby zakończyć ekscytujący powrót i pozostać niepokonany.

„Jedyną rzeczą, o której zawsze rozmawiamy w pokoju zapaśniczym, jest okrucieństwo” – powiedział Rooney. „Nawet jeśli przegrywasz 14-0, pracujesz tak ciężko, jak tylko możesz i to właśnie zrobiłeś”.

Po zajęciu drugiego miejsca w swoich pierwszych dwóch mistrzostwach stanu Rooney odczuł ulgę, że był w stanie zająć miejsce na podium drugi rok z rzędu.

„W moim pierwszym i drugim roku byłem trochę lżejszy, ale w tamtych latach również dotarłem do stanowych finałów, ale za każdym razem byłem drugi” – powiedział Rooney. „Pierwszy był dla Landena Smitha 7-11 w 103, drugi był 3-5 dla Jordana Kortha w 125.”

Aiden Schilling, Seward, również zebrał 103 £; Miles Campbell, Redington, 112 funtów; Paul Dye, Betel, 125 funtów; Józef Smith, Betel, 125 funtów; Dimitri Hochth, Dillingham, 135 funtów; Jordan Kurth, Glenalen, 140 funtów; Zach Colby, Dillingham, 145 funtów; Alex Buck, Glenalen, 152 funty; Simon Grenier, Nikisky, 171 funtów; Seth Pressmeister, Hutchison, 189 funtów; Stephen Hunt, Delta Junction, 215 funtów; i Uatahouse Tuifua, Barrow.

W finale dziewcząt pięć zapaśniczek wygrało z niepokonanymi rekordami na dywanie, a cztery z nich odniosły zwycięstwa przez szpilkę – z których trzy miały miejsce w pierwszej tercji. Junior Nome Natalie Topok zakończyła wynik 22-0 z wagą 125 funtów, wielka Wrangel Lyanna Carney 19-0 z wagą 135, Soldotna Jr. Trinity Donovan zakończyła wynik 36-0 z wagą 145 funtów, zdobywając trzeci z rzędu tytuł mistrzowski, podczas gdy seniorka Arctic Emily Pilant 39-0 przy 160 funtach.

READ  Dzielnica sortująca odpady z recyklingu | Wiadomości, sport, praca

Jedynym wcześniej niepokonanym rywalem, który poniósł pierwszą porażkę w sezonie, była Olivia Troxell z Kodiaka, która jako pierwsza dotarła do finału Pucharu Świata z Polskim Jesiennym Lathropem, z doskonałym wynikiem 19:0. Polska obudziła się wcześnie i prowadziła czterema punktami, 7-3, zanim Troxel próbował zaciekle wrócić, ale nie przegrał 8-6.

„Bardzo się cieszę, że wybrałem ten rodzaj sportu” – powiedział Polska. “To jest coś, nad czym musisz pracować, aby zarobić, co tak bardzo kocham, ponieważ przypomina mi to, czego mogę używać w życiu. Niektóre rzeczy po prostu nie działają i musisz o nie walczyć.”

Polska zostawiła wszystko na dywanie i prawie przegapiła lunch: mecz musiał zostać przerwany w połowie, aby można było wyrzucić śmieci, ponieważ w pewnym momencie okazało się, że zaraz zwymiotuje.

„Połknęła moje włosy i wychodziły” – powiedział Polska.

Obie dziewczyny są znajomymi wrogami, zmierzyły się ze sobą w poprzednim sezonie, a Polacy również przy tych okazjach pokonali Troxel.

„Zmagałem się z nią na drugim roku w stanowym półfinale i pokonałem ją za jednym zamachem” – dodał Polska.

Inni Zawodnicy Zbierają Mistrzostwa Singli w Dywizji Dziewcząt Megan Spencer, Lathrop, 103 funty; Trinity Pendergrass, Palmer, 119 funtów; Eileen Lister, Newhalen, 130 funtów; Twyla Anderstrom, Redington, 189 funtów; Wallis Bint West Wadi 235 funtów.

Jeśli chodzi o łączną liczbę punktów drużyny, Colonial Knights zdobyli chłopców z pierwszej dywizji z 248,5 punktami, Bethel Warriors zdobyli mistrzostwo stanu chłopców z drugiej ligi z 158 punktami, a Lathrop Malamutez zdobyła mistrzostwo dziewcząt z miażdżącym zwycięstwem 164 punkty. zwrotnica.

South Wolverines zajęli drugie miejsce w Boys’ Division I z 236 punktami, a Redington Huskies zajęli drugie miejsce w Boys Division Two z 152 punktami. Najbliższa drużyna dziewcząt była Colony z 98 punktami.