Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

14 najlepszych filmów Daniela Craiga

14 najlepszych filmów Daniela Craiga

Craig otrzymuje najwyższe rachunki w 2011 roku w kondycjonowaniu bestsellerowa powieść „Dziewczyna z tatuażem” szwedzkiego autora Stiega Larssona. Wyreżyserowany przez Davida Finchera Craig gra zhańbionego dziennikarza Mikaela Blomkvista. W misternie tajemniczej fabule filmu ścieżki Blomkvista krzyżują się z hakerką o imieniu Lisbeth Sander (Rooney Mara, w jej pierwszej głównej roli filmowej).

Film jest również jednym z pierwszych przypadków, w których Craig gra przeciwko typem w hollywoodzkim hicie, chociaż istnieją odniesienia do jego pozycji agenta 007. Uderz w sekwencję napisów początkowych (Zaprojektowany przez Tima Millera, znanego z „Deadpoola”). Czuje się zainspirowany kultowymi początkami serii filmów o Bondzie. Craig Blomkvist to kujon w swetrze, który ma dziwny sposób zakładania i zdejmowania okularów. Przepraszam wszystkich Jamesa Bonda, ale Craig jest w tym filmie facetem od kotów, co automatycznie czyni go jego najseksowniejszą rolą.

Jeśli jesteś fanem Finchera, musisz to zobaczyć, zwłaszcza w późnej scenie filmowej – której tutaj nie zepsujemy – ironicznie i niezrozumiale osadzonej w „Orinoco Flow” Enyi. (Jak dotąd Craig ma w swoim życiorysie trzy niesamowicie kultowe sceny tortur. Mężczyzna ma talent do przedstawiania cierpienia!) Poczekaj na rozdzierające serce zakończenie. Podobnie jak w przypadku „Lara Croft: Tomb Raider”, w „Dziewczynie z tatuażem” staje się jasne, że Craig jest równie biegły w odgrywaniu drugorzędnych skrzypiec wobec kobiecej bohaterki kina akcji, jak w byciu głównym bohaterem.

READ  Biden mówi, że wojna Putina sprowadza się do „ludobójstwa”; Rosyjska ofensywa trwa przez wschodnią Ukrainę