Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

14-kilometrowy szlak kosmiczny Somerset, na którym można spacerować między planetami

Ponieważ ostatnie miejsce pozostało w inauguracyjnym locie kosmicznym Jeffa Bezosa, który został wystawiony na aukcję jeszcze w tym tygodniu, Somerset może zaoferować ci bardziej dyskretny sposób na poznanie planet.

Chociaż nie może zagwarantować, że doświadczysz nieważkości ani pośpiechu i podekscytowania wchodzenia na orbitę, spacer po pięknej i malowniczej przestrzeni słonecznej wzdłuż kanału Taunton do Bridgewater z pewnością doda ci sprężystości.

Więc jeśli cena wielu milionów funtów jest poza zasięgiem, sprawdź stosunkowo nieznaną ścieżkę spacerową, która nie tylko zapewnia korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń, ale także ćwiczy twoją szarą materię.

Ludzie, którzy podążają tą ciekawą ścieżką, zwykle reagują dość zaskakująco, gdy napotykają rozmiar różnych planet i odległość między nimi.

Tylko zdjęcia w książkach mogą próbować przekazać ogrom naszego Układu Słonecznego, ale przejście przez 22 kilometry (14 mil) wody przywraca rzeczywistość ogromu tego układu.

Ścieżka otwiera oczy przechodniom na dziewięciu planetach naszego Układu Słonecznego, które leżą w skali nie tylko ich rzeczywistej wielkości względem drugiej, ale także dokładnego stosunku odległości między nimi w przestrzeni.

Aby otrzymywać takie wiadomości prosto do swojej skrzynki odbiorczej, Kliknij tutaj.

Żadna książka nie jest na tyle duża, aby zobrazować ogrom kosmosu, ale ta rzeźbiarska ścieżka pokazuje modele planet zbudowane w skali 1:530 000 000, co oznacza, że ​​jeden milimetr w modelu to 530 kilometrów.

Jeśli nie masz czasu (lub ochoty!), aby przejść całe 22 km, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest słońce w Haier Munsell Lock, gdzie możesz zjeść lekki posiłek w herbaciarniach.

Następnie możesz wybrać, kierując się w stronę Taunton lub Bridgwater, i dzięki dziwnej pozaziemskiej muszli znaleźć dogodny wodopoj po pięć mil z każdej strony, jeśli niebezpieczeństwa związane z kosmicznym skokiem sprawią, że będziesz spragniony.

READ  NASA ujawnia oszałamiający obraz ukrytego marsjańskiego krateru o ukrytym znaczeniu

Kosmiczna kariera Somerseta została wymyślona przez astronoma, wynalazcę i poetę z grupy Taunton, Babe Youngmana, który chciał otworzyć ludziom umysły na dzielenie się swoim związkiem i fascynacją wszechświatem.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest słońce w High Maunsel Lock

Jego pomysł stał się rzeczywistością w 1997 roku i dał do myślenia odwiedzającym, gdy zobaczyli słońce wznoszące się na osiem stóp i 14 ton błyszczącego żółtego betonu, podczas gdy Pluton był odpowiednikiem groszku ogrodowego.

Spacer jest bezpłatny dla ogółu społeczeństwa (i ich czworonożnych przyjaciół) i jest zawsze otwarty, a ci, którzy chcą korzystać z łodzi lub rowerów imprezowych, powinni skontaktować się z British Waterways.

Jak zawsze, goście proszeni są o poszanowanie otaczającego ich środowiska i zabranie ze sobą wszelkich śmieci.

Tak więc, jeśli obecne zainteresowanie mediów lotami pasażerskimi w kosmos brzmi jak coś z kosmicznej fantazji, prawdziwe doświadczenie tego, jak wygląda Układ Słoneczny – och, i albo małe kroki, albo gigantyczne skoki w nieskończoność i dalej są w porządku.

Czy próbowałeś chodzić? Powiedz nam, co myślisz w komentarzach poniżej.