Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

12 świetnych filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach

12 świetnych filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach

Czasami prawda jest dziwniejsza niż fikcja, a te 12 niesamowitych filmów to potwierdza. Filmy te, oparte na prawdziwych wydarzeniach, oddają esencję prawdziwych historii i przenoszą je na duży ekran z wielką inspiracją i emocjonalnym oddziaływaniem. Od wstrząsających opowieści o przetrwaniu po inspirujące opowieści o heroizmie — filmy te zachwycą potęgę ludzkiego ducha.

1. Przełęcz piły ocalonej (2016)

Źródło obrazu: Lionsgate

Ten film jest oparty na prawdziwej historii Desmonda Dossa, sanitariusza armii amerykańskiej, który służył podczas II wojny światowej. Doss był przeciwnikiem sumienia, który odmówił wzięcia broni, ale nadal chciał służyć swojemu krajowi. Został odznaczony Medalem Honoru za uratowanie życia 75 mężczyznom podczas bitwy o Okinawę.

2. Zjawa (2015)

dawać
Źródło obrazu: 20th Century Fox

dawać Opowiada historię Hugh Glassa, łowcy futer, który zostaje pozostawiony na śmierć przez swoich towarzyszy po tym, jak został poturbowany przez niedźwiedzia. Musi zamieszkać w dziczy i zemścić się na człowieku, który go zdradził. Ten film to byłem jaZainspirowany życiem pogranicznika Hugh Glassa, który w 1823 roku został zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony na śmierć przez swoich towarzyszy, ale przeżył i wyruszył w zdradziecką podróż w pogoni za zemstą.

3. 127 godzin (2010)

127 godzin
Źródło obrazu: Fox Searchlight Pictures

Aron Ralston (w tej roli James Franco) jest turystą, który wpada pod skałę w odległym kanionie w stanie Utah. Mając ograniczone zasoby i nie mając nikogo do pomocy, Ralston musi znaleźć sposób na uwolnienie się, zanim będzie za późno. Film oparty jest na przerażających przeżyciach Arona Ralstona, alpinisty uwięzionego pod skałą na pięć dni (127 godzin) podczas wędrówki po Utah, który został zmuszony do amputacji ręki, aby się uwolnić.

4. Złap mnie, jeśli potrafisz (2002)

Złap mnie jeśli potrafisz
Źródło obrazu: DreamWorks Pictures

Frank Abagnale Jr. to oszust, który między innymi podszywa się pod pilota, lekarza i prawnika i z powodzeniem realizuje fałszywe czeki na wiele milionów dolarów, zanim zostanie aresztowany przez FBI. Prawdziwa historia Franka Abagnale Jr. spotkała się z ogromną analizą i kontrowersjami.

READ  Johnny, obsada: Dawid Ogrodnik gra Jana Kaczkowskiego

Chociaż przyznał, że upiększał i wyolbrzymiał niektóre aspekty swojej historii życia, wiele wydarzeń przedstawionych w tej historii nie jest prawdziwych Złap mnie jeśli potrafisz nie wydarzyło się. Udawał pilota, lekarza i prawnika, przekazując miliony dolarów fałszywych czeków. Jednak niektóre szczegóły w filmie zostały zmienione, aby uzyskać dramatyczny efekt.

5. Lotnik (2004)

pilot
Źródło obrazu: Miramax Films

Wyreżyserowany przez Scorsese film to dramat biograficzny o Howardzie Hughesie (w tej roli Leonardo DiCaprio), miliarderze, biznesmenie i pionierze lotnictwa. Film obejmuje jego życie od późnych lat dwudziestych do lat czterdziestych XX wieku, w tym jego zaangażowanie w przemysł filmowy i zmagania z chorobą psychiczną. Hughesa Cierpiał na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i w późniejszych latach stawał się coraz bardziej samotnikiem.

6. Pokój (2015)

pokój
Źródło obrazu: A24

Film opowiada historię młodej kobiety, która zostaje uwięziona w małej chatce ze swoim pięcioletnim synem. Chłopiec stara się dostosować do świata zewnętrznego, kiedy w końcu uciekają. Ten film był bNa podstawie powieści Emmy Donoghue, na podstawie sprawy Elisabeth Fritzl, Austriaczki, która przez 24 lata była przetrzymywana przez ojca w piwnicy i miała w tym czasie siedmioro dzieci. Kreacja Ma przez Brie Larson (na podstawie Elizabeth) przyniosła jej Oscara dla najlepszej aktorki.

7. Erin Brockovich (2000)

Światłowód
Źródło obrazu: Universal Pictures

Ten film jest oparty na prawdziwej historii samotnej matki, która zostaje asystentką prawną i pomaga wygrać poważny proces sądowy przeciwko kalifornijskiej firmie elektrycznej oskarżonej o zanieczyszczenie miejskich wodociągów. Brockowicz Odegrał kluczową rolę w przełomowej sprawie przeciwko firmie Pacific Gas and Electric Company, która została oskarżona o zanieczyszczanie wodociągów w małym miasteczku.

8. Ja, Tonya (2017)

Jestem Tonya
Źródło obrazu: Neon

Ten film jest biograficzną czarną komedią o prawdziwym życiu Tonyi Harding (w tej roli Margot Robbie), łyżwiarki figurowej zamieszanej w skandaliczny atak na rywalkę Nancy Kerrigan w 1994 roku.

9. Odrzucony (2000)

opuszczony
Źródło obrazu: 20th Century Fox

Ten film opowiada historię Chucka Nolanda, dyrektora FedEx, który po katastrofie lotniczej trafia na bezludną wyspę. Musi nauczyć się żyć na wyspie i znaleźć drogę powrotną do cywilizacji. chwila opuszczony Nie oparty bezpośrednio na jednej prawdziwej historii, ale raczej zainspirowany serią prawdziwych wydarzeń i historii.

READ  Art Talk z Andrzejem Kozłowskim

10- Lista Schindlera (1993)

Lista Schindlera 2
Źródło obrazu: Universal Pictures

Film w reżyserii Stevena Spielberga oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, niemieckiego biznesmena, który uratował życie ponad tysiącu żydowskich uchodźców podczas Holokaustu. Film zdobył siedem Oscarów w 1994 roku, w tym za najlepszy film.

11. Pianista (2002)

pianista
Źródło obrazu: Focus Features.

Film oparty na prawdziwej historii Władysława Szpilmana, pianisty polsko-żydowskiego pochodzenia, który żył podczas okupacji hitlerowskiej w Warszawie podczas II wojny światowej. Jest zmuszony do ukrywania się i musi wykorzystać swoje talenty, aby przeżyć. Film powstał na podstawie wspomnień Spielmana.

12 – Apollo 13 (1995)

Apollo 13
Źródło obrazu: Universal Pictures.

Okrzyknięty tym, że widzowie czują się jak członkowie prawdziwej załogi Apollo 13, film sprawi, że poczujesz klaustrofobię, strach i beznadziejność. Oparty na prawdziwej historii misji Apollo 13 w 1970 roku, ten hollywoodzki dramat, w którym występują Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise i Ed Harris. Film przenosi prawdziwą podróż w kosmos do Twojego salonu.

Ten strunowy Zainspirowany tym wpisem.

13 filmów tak okropnych, że mają zero punktów na Rotten Tomatoes

Źródło obrazu: Disney Enterprises, Inc.

Zdobycie idealnej ścieżki dźwiękowej na Rotten Tomatoes to upragnione osiągnięcie, na które liczą wszyscy filmowcy i reżyserzy. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje, gdy film jest tak zły, że w całości rozgrywa się w kasie?

Być może najtrudniejsze są te, które są tak okropne, że osiągnęły zero na pomidorometrze, co oznacza, że ​​żaden krytyk nie lubił jednego aspektu filmu. Zamiast tego obserwowali każdy stresujący moment, czekając, aż wydarzy się coś przyzwoitego, ale tak się nie stało.

Oto 13 filmów, które zdobyły doskonałe zero na Rotten Tomatoes.

10 programów telewizyjnych, które powinieneś zatrzymać, gdy są w toku

Anatomia Meredith Grey
Źródło zdjęcia: American Broadcasting Companies, Inc.

Jaki program telewizyjny zaczął się świetnie, ale zrujnował swoją reputację, pozostając o wiele za długo? Przychodzi mi na myśl kilka, ale nie chcę psuć zakończenia.

READ  Tłumaczenia z języka wietnamskiego, arabskiego i tamilskiego znajdują się wśród finalistów National Translation Awards

Po przeprowadzeniu ankiety internet odpowiedział na te seriale telewizyjne, które miały zostać zawieszone na czas ich trwania.

10 programów telewizyjnych, które powinieneś zatrzymać, gdy są w toku

10 niesamowitych filmów, o które nikt już nie dba

Hobbit
Źródło obrazu: Warner Bros. Kino

Ktoś niedawno powiedział, że szuka istniejących filmów, ale to już nie jest wielka sprawa, pomimo ogromnego zainteresowania i początkowego sukcesu.

Podaj te przykłady”Robin Hood: Książę złodziei. Ochroniarz (Dwa duże filmy Kevina Costnera z wielkimi piosenkami, których nikt nie widział od 1997 roku.) dawać (Leo zdobył Oscara, ale czy pamiętasz coś innego niż scenę z niedźwiedziem?). Biszkopt morski. Co dalej?” Oto najlepsze odpowiedzi.

10 niesamowitych filmów, o które nikt już nie dba

10 najbardziej znienawidzonych postaci w Teorii wielkiego podrywu

Teoria Wielkiego Wybuchu – bifurkacja częstotliwości
Źródło obrazu: Warner Bros. Dystrybucja telewizyjna.

ktoś niedawno Zapytał w Internecie: „Kogo uważasz za najbardziej znienawidzonego w serialu?” Myślisz, że wiesz, kto zajął pierwsze miejsce na liście?

Oto 10 najczęściej głosowanych odpowiedzi fanów serialu.

10 najbardziej znienawidzonych postaci w Teorii wielkiego podrywu

10 świetnych kryminałów z lat 80., o których nikt nie pamięta

ladyhawke
Źródło obrazu: 20th Century Fox

Masz dość tych samych hitów filmowych z lat 80.? nie jesteś sam.

Internetowa dyskusja zadaje pytanie: „Jaki mało znany film z lat 80. kochałeś, którego nikt inny nie pamięta?” Oto najważniejsze odpowiedzi.

10 świetnych kryminałów z lat 80., o których nikt nie pamięta

Ten artykuł został wyprodukowany i opublikowany przez Wealth of Geeks.