Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

12 najlepszych miejsc na emeryturę w Polsce

12 najlepszych miejsc na emeryturę w Polsce

W artykule omówiono 12 najlepszych miejsc na emeryturę w Polsce. Jeśli chcesz pominąć naszą szczegółową analizę tego, jak Polska jest dynamicznym kierunkiem dla firm i emigrantów, możesz przejść do 5 najlepszych miejsc na emeryturę w Polsce.

Polska: dynamiczny kierunek

Według Banku Światowego wzrost gospodarczy Polski w 2023 r. ma znacząco spowolnić 0,5% Z 4,9% rok wcześniej. Do spowolnienia gospodarczego przyczyniają się wysokie stopy inflacji, zacieśnienie polityki pieniężnej, konsekwencje rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz spowolnienie popytu ze strony głównych partnerów handlowych. Jednak w 2024 r. wzrost gospodarczy kraju znacząco się wzmocni, osiągając 2,6%, do czego przyczyni się przede wszystkim powrót konsumpcji prywatnej i inwestycji oraz zwiększone wydatki publiczne.

Polska jest zatem dynamicznym kierunkiem dla przedsiębiorstw i emigrantów. W lipcu 2022 r. polski rząd przyjął „Strategię Produktywności 2030”, której celem jest stworzenie przemysłu cyfrowego, zwiększenie wykorzystania technologii i rozwój algorytmicznej gospodarki opartej na danych. Wysiłki na rzecz rozwoju gospodarki obejmują wspieranie inwestycji zaawansowanych technologii, wspieranie badań naukowych, przedsiębiorczości i innowacyjności, a także zwiększanie produktywności i handlu zagranicznego. Aby to umożliwić, kraj wita inwestycje zagraniczne, aby cieszyć się nieograniczonym dostępem do polskiego rynku jako źródła wzrostu, kapitału i miejsc pracy, a także środka transferu technologii i integracji z globalnymi łańcuchami dostaw.

Obecnie w kraju działa ponad 1500 amerykańskich firm. Aktywność i handel między Stanami Zjednoczonymi a Polską rośnie z roku na rok w dwucyfrowym tempie. W świetle tego amerykańskie firmy dysponują łączną wartością aktywów przekraczającą 210 miliardów złotych (równowartość 5,54 miliarda dolarów amerykańskich), dając tym samym możliwość zatrudnienia około 300 tysiącom osób. Przykładami amerykańskich firm działających w Polsce są Whirlpool (NYSE:WHR), Lear Corporation (NYSE:Lea), Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT), Intel Corporation (NASDAQ:jesteś K), Na przykład, ale nie wyłącznie.

W ostatnich latach wiele amerykańskich firm ogłaszało duże inwestycje w kraju, jak na przykład Alphabet Inc. (NASDAQ:Google), Visa Corporation (NYSE:Piąty), Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT). Popularny niemiecki producent samochodów Mercedes-Benz i chińskie Volvo budują nowe zakłady produkcyjne także w Polsce. Tymczasem w kraju powstanie pierwsza europejska fabryka kimchi południowokoreańskiej firmy Daesang. Co więcej, Google, spółka zależna Alphabet Inc., zdecydowała się… (NASDAQ:GOOG), po decyzji o wycofaniu się z Rosji, zainwestowała w zeszłym roku prawie 700 milionów dolarów w zakup i rozwój The Warsaw HUB.

„To już nasz największy obiekt w chmurze w Europie. Dzięki tej nowej inwestycji nasze warszawskie placówki będą mogły pomieścić 2500 pracowników z potencjałem przyszłego wzrostu.”

Magdalena Kotlarczy, Dyrektor Krajowy, Polska.

Uruchomienie Alphabet Inc Region chmurowy Google Inc. (NASDAQ:GOOG), pierwsza tego typu inwestycja w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Podobnie w kwietniu 2023 r. Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) otworzył w tym kraju swój najnowszy zaufany region chmurowy, pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Inwestycja Microsoftu w Polsce przyspieszy transformację naszego kraju w centrum technologiczne regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki rozwojowi Polskiej Doliny Cyfrowej setki inżynierów i programistów będą mogły odgrywać znaczącą rolę w globalnej gospodarce bez konieczności wyjechać z kraju. To jest odpowiedzialny rozwój.”

Premier Mateusz Morawiecki.

Polska będzie także idealną lokalizacją dla pierwszego strategicznego centrum technologii i produktów Visa Inc. (NYSE:V). Celem Visa Inc (NYSE: V), światowy lider w dziedzinie płatności cyfrowych, poprzez swoje inwestycje w Polsce zamierza napędzać dalszy szybki rozwój handlu cyfrowego i płatności. W świetle trajektorii gospodarczej Polski i jej proaktywnej postawy w promowaniu nowoczesnej gospodarki opartej na technologii, jasne jest, że kraj ma szansę stać się atrakcyjnym i dynamicznym miejscem docelowym dla przedsiębiorstw, emigrantów i emerytów. Chociaż rok 2023 może wiązać się z wyzwaniami gospodarczymi, oczekiwane ożywienie gospodarcze w kraju w 2024 r., w połączeniu z dużą liczbą inwestycji zagranicznych, świadczy o jego odporności i potencjale, aby osiągnąć to samo.

READ  Muzyk elektroniczny Ambasador Polski występujący w Miners Foundry

Emerytura w Polsce

Biorąc pod uwagę jego odporną i rozwijającą się gospodarkę oraz odsetki płacone przez podmioty zagraniczne za przekształcenie kraju w centrum cyfrowe, tysiące cyfrowych nomadów, rodzin, a nawet emerytów rozważa przeprowadzkę do tego kraju. Jako takich jest ich wiele Najlepsze miejsca na emeryturę w Polscew zależności od budżetu i preferencji.

Wiele osób, zwłaszcza tych, które chcą przejść na emeryturę, może uznać przystępność cenową za kluczowy czynnik przy wyborze najlepszego miejsca na emeryturę. Będziesz jednak musiał sprawdzić naszą listę miejsc, które są niedrogie i oferują wysokiej jakości doświadczenia emerytalne. Tymczasem ci, którzy rozważają przeprowadzkę na wieś, aby zwiększyć swoje dochody emerytalne, również powinni wiedzieć, co to jest Najtańsze miasto do życia w Polsce. Dla tych emerytów małe miasteczka i wsie, takie jak Poronin czy Rzeszów, mogą zaoferować niedrogi styl życia, zapewniając jednocześnie rozsądną jakość życia.

Podobnie dla tych, którzy szukają Najlepsze małe miasta do życia w PolscePo raz kolejny kraj ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli to wszystko skłoniło Cię do zapoznania się z naszymi najlepszymi typami, powinieneś je najpierw sprawdzić Ile potrzeba do emerytury w Polsce? Wygodna emerytura na wsi kosztuje przeciętnie samotnego emeryta około 1500 dolarów, wliczając czynsz za mieszkanie z jedną sypialnią.

Bez zbędnych ceregieli, przejdźmy dalej Najlepsze miejsca, które Polska ma do zaoferowania emerytom:

metodologia

W celu sporządzenia listy Najlepsze miejsca na emeryturę w PolsceKorzystaliśmy z wielu źródeł, m.in.: Zaplanuj emeryturę, Gdzie tanio przejść na emeryturę, Prezydent PacyfikuI Naród Beduinówmiędzy innymi.

Przeszukaliśmy także fora emerytalne, aby dowiedzieć się, które zdaniem ekspatów są najlepszymi miejscami w Polsce. Zastosowano podejście konsensusowe, w którym danemu miejscu przyznaje się jeden punkt za każdym razem, gdy źródło je rekomenduje.

READ  Mara Brooke Akil o wspieraniu pisarzy w ramach kolekcji lakierów do paznokci Orly – The Hollywood Reporter

Kwoty są sumowane, a miejsca uszeregowane rosnąco od najniższej do najwyższej. Podane koszty utrzymania dotyczą emeryta indywidualnego zamieszkującego w Polsce i obejmują miesięczne wydatki na mieszkanie z jedną sypialnią. Źródła tych kosztów obejmują między innymi Nomads Nation i koszty utrzymania.

Tutaj Najlepsze miejsca na emeryturę w Polsce:

12.Lublin

Wewnętrzna Małpa Wynik: 2

Lublin, nazywany „Bramą na Wschód”, to najważniejsze miejsce na emeryturę w Polsce. Miasto jest przesiąknięte historią i kulturą, z dobrze zachowanym Starym Miastem, Katedrą Metropolitalną i Wieżą Trójcy Świętej. W siedzibie Uniwersytetu Lubelskiego i podobnych instytucji edukacyjnych emeryci również mają możliwość uczenia się przez całe życie. Miasto obejmuje piękne krajobrazy, takie jak lasy i parki. Opieka zdrowotna jest nowoczesna i pierwszej klasy. Przez cały rok temperatura zazwyczaj waha się pomiędzy 23°F|-5°C a 75°F|24°C, rzadko spadając poniżej 5°F| -15°C lub przekracza 86°F| 30°C. Koszty życia w mieście są również rozsądne – pojedynczy emeryt potrzebuje na życie średnio 1114 dolarów. 494 USD to średnia kwota wymagana do wynajęcia.

11.Bydgoszczyzna

Wewnętrzna Małpa Wynik: 3

jeden z Najlepsze miejsca na emeryturę w EuropieBydgoszcz może być ulubionym kierunkiem emerytów z wielu powodów. Miasto jest atrakcyjne ze względu na swój historyczny urok, przystępną cenę i infrastrukturę opieki zdrowotnej. Istnieją również nowoczesne placówki służby zdrowia. Malownicza rzeka Brda, parki i tereny zielone uatrakcyjniają miasto i dają możliwości spędzania wolnego czasu. Koszt utrzymania samotnego emeryta szacuje się na 950 dolarów, z czego 554 dolarów wydaje się na czynsz.

10.Szczecin

Wewnętrzna Małpa Wynik: 3

Jednym z nich jest Szczecin, nazywany kulturalną stolicą zachodniej Polski Najlepsze miasta na emeryturę w Polsce Ze względu na malownicze nadmorskie położenie, bogatą historię i dobrą opiekę zdrowotną. Dzięki idealnemu położeniu na wybrzeżu Morza Bałtyckiego emeryci mają dostęp do pięknych nadmorskich terenów, w których można odpocząć. Parki, lasy i jeziora dodają uroku Szczecinowi. Średnia roczna maksymalna temperatura w Szczecinie wynosi 14,4°C (58°F lub 2,2°C w styczniu do 77°F lub 25°C w sierpniu). Samotny emeryt potrzebowałby tutaj około 1091 dolarów miesięcznie, aby przejść na emeryturę, z czego 387 dolarów wydano na czynsz.

9. Toruń

Wewnętrzna Małpa Wynik: 4

Emeryci kochają Toruń za średniowieczne Stare Miasto, brukowane uliczki i imponującą architekturę gotycką. Miasto słynie z nowoczesnych placówek opieki zdrowotnej, niedrogiego życia i przyjaznej społeczności lokalnej. Scena kulinarna jest różnorodna, co pozwala emerytom skosztować kuchni polskiej i międzynarodowej. Liczne parki i tereny zielone pozwalają emerytom na różnorodne zajęcia na świeżym powietrzu. Klimat tutaj jest ciepły i umiarkowany, z obfitymi opadami deszczu. Mieszkanie z jedną sypialnią w centrum miasta kosztuje około 350 dolarów, podczas gdy całkowity koszt utrzymania wynosi średnio 957 dolarów miesięcznie.

READ  Ekspert podcastów z Aberdeen przeprowadza wywiady z aktorami, zapaśnikami i celebrytami

8.Zakopane

Wewnętrzna Małpa Wynik: 5

Zakopane to piękna miejscowość wypoczynkowa położona w przepięknych Tatrach. Nie ma wątpliwości, że jest jednym z nich Najlepsze małe miasta do życia w Polsce Ze względu na swoje naturalne piękno, dziedzictwo kulturowe i spokojny rytm życia. Ośnieżone szczyty górskie, wspaniałe krajobrazy i bujne lasy Zakopanego oferują jedne z najbardziej malowniczych widoków w Europie i otwierają drzwi do szerokiej gamy zajęć na świeżym powietrzu, takich jak jazda na snowboardzie, piesze wędrówki, jazda na nartach itp. Koszty życia w Zakopanem są rozsądne, a emeryt z zagranicy potrzebuje szacunkowo 1608 dolarów, aby tu zamieszkać w ciągu jednego miesiąca. Miasto ma klimat umiarkowany, ze średnią temperaturą około 4,0°C 39,2 stopnia Fahrenheita. Zimy są tu surowe, więc emeryci, którzy nie tolerują zimnej pogody, nie powinni go wybierać.

7. Białystok

Wewnętrzna Małpa Wynik: 5

Białystok jest jednym z Najlepsze miejsca na emeryturę w Polsce Ze względu na przystępną cenę, różnorodność kulturową i urok architektoniczny. Otoczone piękną przyrodą miasto oferuje w okolicy mnóstwo parków, jezior i lasów. Ulice prezentują różne style architektoniczne, w tym budynki barokowe, neoklasyczne i modernistyczne, które emeryci będą zachwyceni podziwianiem. Opieka zdrowotna jest na odpowiednim poziomie, a miasto oferuje komfortowe tempo życia. W mieście panuje klimat kontynentalny z ciepłym latem, charakteryzujący się ciepłymi latami i długimi, mroźnymi zimami. Średni koszt utrzymania wynosi około 1000 dolarów, a mieszkanie z jedną sypialnią kosztuje około 338 dolarów miesięcznie.

6. Łódź

Wewnętrzne punkty małpy: 6

Łódź to kolejne miasto, które znalazło się na naszej liście Najlepsze miejsca na emeryturę w Polsce. Jest nie tylko niedrogie w porównaniu do innych polskich miast, ale także bogate kulturowo, estetycznie piękne i bardzo przyjazne. Miasto jest gospodarzem wielu festiwali kulturalnych przez cały rok, ma wiele parków i terenów zielonych oraz jest domem dla nowoczesnej opieki zdrowotnej. Łódź ma umiarkowany klimat kontynentalny, charakteryzujący się mroźnymi zimami z (często) temperaturami poniżej zera (0 °C lub 32 °F) i ciepłymi latami. Koszty życia są tutaj rozsądne, przy czym emeryt z zagranicy potrzebuje średnio 1237 dolarów miesięcznie, a 488 dolarów wydaje na czynsz.

Kliknij, aby kontynuować czytanie i oglądanie 5 najlepszych miejsc na emeryturę w Polsce.

Sugerowane artykuły:

Ujawnienie: Brak. 12 Najlepsze miejsca na emeryturę w Polsce Oryginalnie opublikowane w Insider Monkey.