11. medal olimpijski Allison Felix US 4×400 sztafeta Polska Związek Radziecki Allison Felix Jamajka przybywa do Finlandii

Allison Felix zdobył w sobotę jedenasty w karierze medal olimpijski, biegając u boku swojej amerykańskiej drużyny w sztafecie 4×400 m w 3 minuty i 16,85 sekundy.

Drużynie Felixa, Talili Mohammeda Sidneya McLaughlina i Edinga Mu nigdy nie groziło niebezpieczeństwo. Polska zajęła drugie miejsce ze stratą 3,68 sekundy, a Jamajka trzecia.

Felix, która została najbardziej utytułowaną kobietą w historii toru olimpijskiego, kiedy poprzedniego wieczoru zdobyła brąz w 400 wyścigach, teraz pokonała Carla Lewisa, zdobywając więcej medali niż jakikolwiek amerykański sportowiec. Siedem z 11 medali było złotych.

Pao Noormi z Finlandii posiada rekord wszechczasów z 12 medalami w latach 1920-28.

Zwycięstwo przyszło na 22. urodziny McLaughlin i dało jej kolejne złoto, które zdobyła, kiedy ustanowiła rekord świata 51,46 w biegu na 400 m przez płotki wcześniej w tym tygodniu.

Czterech amerykańskich medalistów w tym wyścigu — McLaughlin, Felix, Mohammed, zajęli drugie miejsce w przeszkodach, a 19-letni M. zdobył złoto.

Nie było to bardzo wątpliwe zwycięstwo, ale rekord świata 3:15.17, startując jako drużyna olimpijska Związku Radzieckiego na Igrzyskach w Seulu w 1988 roku.

W momencie zbierania kolby kotwicy do Mahometa rekord nie mógł zostać osiągnięty. Ale zwycięstwo było w worku.

Czterech sprinterów przytulało się i przytulało. Feliksa 35 i opisał swoją długą walkę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Tego lata kończy 19 lat i może potrzebować większego garnituru na medal, gdy się skończy.